Magneticka rezonancia

Príspevok v téme: Magneticka rezonancia
mmilan7

Chcem sa spýtať,že kto môže odporučiť MR.Ja mám problém s krčnou chrbticou a po rehabilitacií sa mi stav zlepšil,ale to nie je ešte vyliečené.Je to v SR pravidlom,že skôr liečia a keď to nevyjde,tak zisťujú diagnózu?Ja sa už liečim asi pol roka a mal som veľmi zle stavy.Nebol som okrem vyš.u neurológa,ciev a u rehabilitačného lekára na žiadnom inom/RTG,MR atď./vyšetrení.Mám závraty a cítim bolesti v krčnej chrbtici.Iste uznáte,že pri tak úbohom socialnom systéme nemôžem si dovoliť ako živnostník tak dlho nerobiť a nechať sa bez riadnej diagnostiky utešovať,že je to lepšie.Už sa mi to 3X vrátilo.Môžem si síce aj individuálne MR zaplatiť,ale je to veľmi drahé.Ináč ju hradí celú ZP.Mám za to,že či sa lekári nesnažia aj keď bez efektu si najskôr z nešťastia druhých nahnať vlastný príjem.SR podpísala deklarácie LP,chartu práv pacientov atď.,kde sa tvrdí o rešpektovaní času chorého.Určite včasná,presná diagnostika má rozhodujúci vplyv na dlžku práceneschopnosti.Prosím Vás kde sa môžem domáhať MR keď nechcem už ďalej sa nechať bez presnej diagnostiky liečiť.Viem,že na to právo mám,ale ako to chodí v SR.

N-ika

skus tu...beru aj samoplatcov, bez ziadanky. Je tam aj cennik, v sekcii "spoplatnene sluzby"...skus si zavolat a popytat sa...

zsuzska

Peterfk...veď už som ti písala...keď to nejde takto na klinikách v Bratislave tak skús sa obrátiť na nejakú inú. Napríklad v Ružomberku na Spinn, ja som tam pochodila dobre, ale veď o tom som tu už písala, takže mjyslím že vieš. Ono netreba sa nechať odradiť jednou klinikou nejakou, čo povie že ani ako samoplatiteľa ťa nevezme

Peterfk

Zdravim. Takze, zatial som nepochodil, teda i ked som zavolal na ProCare, tak mi povedali, ze MRI mi nespravia len tak, ze potrebujem odporucanie lekara. Teda, ze ani ako samoplatitel neuspejem.

Prosim, ti co sa tam dostali, bez odporucania. Povedzte mi, kde PRESNE vam to spravili bez odporucania lekara, a kolko to stalo. Diky.

Zatial sa mi stav vobec nezlepsil, a ako ide cas, vlastne som stale slabsi a viac zufaly, lebo nemozem pracovat. Uz tam mam vyse 3 rocnu bublinu co som nepracoval.

A este jednu vec. Na videach na youtube som si vsimol, ze oni v tom pozeraju v nejakom programe. A z toho potom robia obrazky. V akom formate, ale v com, sa ta MRI pozera? Lebo aj ked mi to spravia, ja nechcem len obrazky, ale cely ten sken, aby sa dal pozerat, aby som to mohol poslat hociakemu lekarovi, co v tom vie citat, a on by si to pozrel. Diky.

Peter214

Darinik - to je normalne tie terminy. Mne dali termin na magneticku az na buduci rok a neviem ci vobec ma zmysel na ten termin cakat alebo to riesit niekde inde alebo co s tym. Potom ked zistis cenu tak by si mi mohla dat echo.

Darinik

petra tam keď si to chceš riešiť tak, že si to sama platíš tak koľko cca cenovo magnetická vychádza? Chcela by som aby manžel išiel, už dlhšie mu to lekár odporúča a on to stále odkladá skrz termíny, ktoré mu ponúkajú až o pol roka :P

petra_peta

No - ja som to už bola riešiť. Ďalej čakať nemalo zmysel. Chcela som vedieť, či moje problémy majú nejaký opodstatnený charakter alebo kde je problém. Tak som to vyriešila tak, že som do Ružomberku zavolala, že teda chcem ísť na magnetickú, že by som si to zaplatila celé a nebol vôbec problém :)

zsuzska

mat_ka...vieš čo ja som to riešila s lekárom že keď mám tie problémy čo som mala, že by bolo fajn zájsť, že čo magnetická povie. Ale nedal mi ani odporúčanie ani nič, lebo som začala riešiť toto, že pôjdem radšej na nejakú súkromnú kliniku.
petra_peta...Ako si dopadla? riešila si to, či si to nechala tak?

mat_ka

zsuzska aj si mala predtým ako si išla na magnetickú nejaké odporúčanie, išla si od nejakého lekára tam alebo si išla z vlastného presvedčenia, že magnetická by mohla odhaliť nejaký problém?

petra_peta

tak to mi je jasné, každý lekár je iný. Idem si ja pozrieť stránku tej súkromnej kliniky, čo mi zsuzska napísala a asi zájdem tam. Lebo tožvie ako dlho by som čakala na termín k odborníkovi, otázne či by mi dal aj odporúčanie a takto to bude snáď bez problémov.

Sylmieta

odporúčanie ti môže dať len lekár odborný, to znamená, že ortopéd, neurológ a podobne. Nie všeobecný lekár ;) a aj to niektorí sú takí že dokonca ani odporúčanie nechcú napísať tak potom si ozaj človek musí riešiť súkromnú kliniku