Ako ziskat serotonin ?

Dee

brunuska, ten kto ma na to predpoklady(lebo to moze byt z casti aj geneticke a aj osobnostne vlastnosti zohravaju ulohu) moze mat depku aj z toho co ini povazuju za banalitu. Ale bez dovodu to asi neide

Dee

neviem presne o ake latky este ide, ale iste je, ze ide o vsetky okolnosti, rodinu, priatelov, skolu......vsetko sa na tom podiela.
Ja proti liekom nemam nic a terapia nemusi trvat roky. Su terapie ktore su kratkodobe. Drzim palce bradac nech ti lieky pomozu.

brunuska

ja neviem Dee-depresia-je mozna z konkretneho dovodu-ale opytam sa ta- je mozna depresia aj bez dovodne?? dufam ze pochopis co sa snazim opytat?
AD pomahaju,ale terapia a JA riesim- prekonavam problem-aby som raz mohol prestat AD brat-bez tohto je mozne AD brat do zivotne..je to take najednoduchsie riesenie brat lieky bez terapie-nic neriesit.

zuzka :)

Dakujem Dee :). Presne aj ja si myslim, ze niektori lekari len dopuju liekmi, terapia ziadna, ale to problem nemoze vyriesit. A aj to som chcela vediet, ci pri depresii ide len o serotonin alebo aj ine latky v mozgu alebo aj ine okolnosti.

bradac

Dee: ved pisem ze nie kazdy ma depresiu! To akoze ked mam SF tak som hned depkar uzavrety pred svetom ci co? Lieky odstranuju pricinu zbytocneho strachu, to je dovod preco je clovek pokakany vtedy, kedy by nemusel. Mne dal lekar lieky a zda sa ze uz zacinaju ucinkovat.. nemam vedlajsie priznaky a chodit mesiace na nejaku terapiu co by mi dal cvokar.. tak na to fakt nemam naladu.

Dee

depresia je strasna, kto ju zazil vie ze nijaka fyzicka bolest sa jej nevyrovna. Ked nas nieco boli hned bezime k doktorovi, tak preco sa ludia hanbia liecit si dusicku???

Dee

ano zuzka mas pravdu, ked je to s clovekom velmui zle, tak mu nasadia lieky aby sa dal ako tak dokopy a potom alebo aj pocas toho treba zacat s terapiou. Zial niektory lekari tuto moznost zabudnu pacientom povedat a dopuju ich iba liekmi

ryba60

Pokial mas psychicky problem, tak si ho v mozgu urobis a pamätaj bez tvojej vole to z mozgu nedostanes ani pomocou liekov. Uvedomujes si co pises, ved tie lieky ta oblbuju a zroven napomahaju po urcitom case k navodzovaniu spravnej cesty s tvojou pomocou - k vylieceniu.