Ako ziskat serotonin ?

laurinka

..aj ked ma mozno niektori tuna odsudia, ale xcem sa spytat, ktore z dole vymenovanyx doplnkov vyzivy /5 HTP, lubovnik, L-tryptophan/ by ste mi poradili..momentalne sa potrebujem ucit na velmi tazku skusku, ale zaroven prezivam naozaj zle osobne problemy..okrem toho som velka tremistka..casto sa mi na skuske stava, ze dostanem totalne okno,co je sposobene stresom a tremou..RNG, viete mi poradit, pls?..

RNG

Aj tu uvediem prirodzene latky zvysujuce hladinu serotoninu bez akychkolvek zlych bocnych ucinkov:
Lubovnik bodkovany(St Johns Wort, mechanizmus ucinku , SSRI)

L-tryptophan, ktory sa nachadza v mnohych jedlach v mensich kvantitach a ktory tvori pre telo hlavny zdroj na vyrobu serotoninu.

5-HTP, vytazok z rastliny grifonia frondosa, polotovar na vyrobu serotoninu, molekula najblizsie k molekule serotoninu.

andy

Zuzka neboj sa navštíviť odbornú pomoc. Ja som sa snažil 3 roky riešiť panickú poruchu samoliečbou, ale bolo to bez účinku. Stavy sa ešte zhoršovali. Bránil som sa navštíviť psychiatra, lebo som mal utkvelú predstavu, že k psychiatrovi chodia iba "mentálne narušený dementkovia". Nakoniec som prešiel na medikamentóznu liečbu a pocity úzkosti asi po 2 týždňoch začali ustupovať. Ja osobne užívam liek Serlift. Samozrejme liečba je dlhodobý proces a trvá niekoľko mesiacov, ale určite neváhaj a urob krok k svojmu lepšiemu a spokojnejšiemu životu. Držím palce...;-)

IvanBA

Vies,co Ti vyvolava depresiu? Toho sa stráň a to pripadne vyrieš a budeš ok aj pri jedení bananov a čokolady, inak nie. Ale z mierou, nie veľa. Vysledok sa prejavi mozno az za 10-14 dni.

lencok

ak ak ma niekto take problemy, ze uz naozaj nevei co so sebou, nemoze spavat, pocituje uzkost, atd....rychlo treba bajst odbornu pomoc, cim skor sa liecba zahaji, tym vacsia sanca na uspech. Netreba sa trapit, ak nje clovek v naozajstnej depresii, nech sa snazi akokolvek, zvacsa si nepomoze, a nemoze za to...jednoducho nieco nefinguje tak ako ma...ale je dobre vediet ze je to liecitelne, a uvedsomit si ze AD su lieky ako kazde ine, vyvoj v medicine ide dopredu, mozno za par rokov, bude zasa vsetko inak...a toto uz konecne bude povazovane za normalne, netreba sa zato hanbit! ked je problem, treba ho riesit. Ak to clovek zvladne sam, super, ak nie, nie je na co cakat!

lencok

Bolo zistene, že za vznikom depresie pravdepodobne stojí nedostatok niektorých neurotransmitérov v mozgu (chemické zlúčeniny, pomocou ktorých sa predáva signál z jednej nervovej bunky na druhú). Medzi neurotransmitéry, ktore sa podielaju na vzniku depresie patrí hlavne noradrenalin a serotonin, v menšiej miere aj dopamin.
Podla mna je terapia velmi dolezita!!! Ano AD pomozu, ale treba najst to, co cloveka tazi, pripadne co ho stresuje, a naucit sa zvladat zivotne situacie. Viem o com hovorim, liecim sa na depr.-uzkostnu poruchu a velmi mi chybala psychoterapia, u nas v meste je problem so psychologmi. Moja uzkost sa mi vratila, a teraz aj moja DR povedala treba zacat konat: "Som presvedcena ze ak zahajite psychoterapiu+ nasadene AD mate velku sancu sa toho navzdy zbavit."(to mi povedala)
Takze treba zo sebou nieco robit, a nielen sa napchavat AD. SU to moderne lieky potrebne pre tento pojaseny svet, ale zaroven netreba zabudat ze aj my sami si mozeme pomoct. Podla mna 50% sa zlepší pomocou AD+dalsich 50% je na nas.