mesacna spotreba

[zruseny20]

lamborginka

pokiaľ nežiješ niekde na Marse, tak si určite sama dobre uvedomuješ, že čiastka, ktorú mesačne investujete do stravy NIE JE bežná a štandardná a 70% Slovákov si to zo svojho platu - aj rodiny jednoducho nie že nechcú, ale NEMôŽU dovoliť..

Tak sa prosím skutočne nevyjadruj tak povýšenecky, že čo potom "my žereme" a že jedine za toľké peniaze sa dá kúpiť a uvariť kvalitná strava, koľko do toho vrážate vy.

Áno, rozumiem, že je tu založená téma, kde sa zakladateľka pýtala, aké bežné výdavky majú ostatné domácnosti, ale sama si si určite dobre vedomá, že suma, ktorú vy spotrebujete mesačne na jedlo, benzín a pod., normálna nie je a môže to na ostatných pôsobiť ako chválenkárstvo z tvojej strany a provokácia.

alle

lamborginka, aha, ta chapem ze tolko minies, lebo my si potrpime v rodine na kvalitne a zdrave jedlo, cize take zbrndy ako cocacola nekupeme ani ine sytene sladke napoje. Na ranajky si dame ovsene vlocky s medom, skoricou a sezonnym ococim(jahody, cucoriedky, jablcka, banany..), takze to aj napriek dokonalosti toho jedla je uplne lacna zalezitost. Olovrant nejake to celozrnne/spaldove pecivko so syrom, zeleninkou, obed losos, kuracie, zeleninove, rizota, ale maso nemusime mat kazdy den(ved je to hnijuca bielkovina, cize ja by som ju najradsej jedla co najmenej, staci mi 3x do tyzdna, ale aj napriek tomu ju mame skoro kazdy den) a vecera podla chuti (mozarella s otreganom, paradajkami a toastom,mmm:)) a pri tomto jedalnicku sme si odkladali blociky a kazdy mesiac to bolo pod 400ˇ€ a to mame stale plnu ladnicku dobrot!

LETICIA

a este nieco napr. nam staci 15dkg sunky a poznam rodiny kde potrebuju 2kg, a vy ste jedna z nich, a konecne strav aj iny nazor.
ako ine ti tu napisali a hned si sa obuvala. chapes, ked sa robis taka dospelacka, tak kurnik sa postaraj o seba a sprav si ranajecky, desiatku obedik sama ja si neviem predstavit aby mne moja mama chodila robit obedy, desiaty a este neviem co, ty si fakt nastrocna, lebo toto dospelak nenapise co ty. nespin mamicke tolko ruky, lebo ju privedies do hrobu, stavim sa, ze tento prispevok neprezijes a neprehltnes, no co uz slobodne forum moj nazor :-D zmier sa a cau

LETICIA

lamorginka :-D uz sa fakt neviem prestat smiat, aka si vytocena si viem predstavit ako trepes zurivo do tej klavesnice, ty musis mat namiesto prstov kravske vemena, predstav si, mam aj priatela :-D a nervoznucka si tu jedine ty :-D a uz prestan, lebo sa strapnujes a velmi. radsej chod zajtra kupit mamke pernamentku do fitka, lepsie spravis ako nadavat po cudzich ludoch co nepoznas a ani ako ziju, ani ako pracuju ani nic. no idem dakujem za cmuky cmuk dala som si ju na zadok. koncim s tebou tuto duchaplnu debatu virtualnym sposobom, stavim sa, ze ty este odpises, ale ja tebe uz nie, mam nejaku tu hrdost :-D ked si toto niekto co ty pises precita si musi mysliet.

laborginka

hybuskaj moja ,,, a nasla som dasiu temu kde ta ostatní vykreslili ako pekne choru zenu podla mna si zakomplexovana a mas problemy sama so sebou ,, a ty si maala asi v specialnej skole same jednotky ty tela a to stymi autami som ukazala ako priklad ze to je chvala ,,, mudrucka ,, hybkaj buvatt,,,,trosku citaj ,,a neuporzornuj ludi ,,ty tak mozes akurat tak gramaticke chyby hladat na fore a nie radit niekomu ,,a staraj sa o seba a nie o moju mamku a zajtra na obed dobru chud k chlebiku s ramou ,, ) a nezabudni posolit aj 500eur keby dennne miniem na jedloo je to moja vec a ked ta to tak zoziera necitaj to ,,,a hlavne nereaguj teda aspon na moje prispevky ...mozem este Leticia ja sa stavim ze ty nemas chlapa ani mat nebudes ,, take zeny ako ty vacsinou zostavaju ,,stare dievky " tak vdiis ,,nemas chlapa , nenapapas sa , nedoprajes si , nespis , upozornujes druhych na ciarky v prispevkoch len na sebe nehladas chybu ,,hm tak nevadii,,to bude tym pootom si nervoznucka moja pa krasnu nocku cmuky cmuk moja

LETICIA

som zvedava ked sa osamostatnis co ty len dieca zlate budes ZRAT :-D maminka pride a ukoji potreby kazdemu :-D no nic ja idem spat zajtra praca, ty asi mas prazdniny

LETICIA

jezis ja sa tu smejem do popuku, ze ja ti zavidim papanicko :-D proste ty asi nechapes tomu, ze niesme rodina aby sme este pred pracou rano vtavali hodinu skor aby sme mali teple ranajky a este rano doma ranajkovali, chpindel? nauc sa gramatiku a tak nieco pis, nechapem ako mozes mat 1 :-D aj ja som mala a co? pisem to niekde? :-D ale najviac sa smejem na tomto :-DDDD
suma na jedlo 50eur denne ked je to podla mna prirodzene ,,a chvala to nie je ,l,,nerozoberam tu vsetko co si mozeme mimo jedla dovolit a v com si doprajeme len som sa vyjadrila k tym reakciam na moj prispevok ktory som si myslela ze nie je nicim vynimocny ,,,pisem o jedle nie o tom ako sme si kupili dve nove auta a podobne myslim ze to je chvalaa a nie tootto ,,,a ajjj tak moja maminka vari najlepsie na svete

LETICIA

nie niesom madar, len nevidim uz na prave oko, doba pokrocila :-D nie tepse zereme kysnuteho cesta a slahacky :-D u nas to ide na tepse a vazime po 100kilo :-P