Ako som schudla ja

Príspevok v téme: Ako som schudla ja
Loraiell

Takže, najskôr som si prečítala kopu materiálov, vrátane diskusií tu na fóre. Prišla som na to, že držať diétu môže niekto kto chce zhodiť na jar do 5 kíl. Ale my, čo chceme dať dole 10 a viac a my, čo chceme schudnúť v rôznych partiách, tak my nemôžeme držať diéty, my sa totižto musíme začat zdravo stravovať, v pravidelných intervaloch a športovať. Aktívne.
Všade píšu rôzne semiačka, jogurty, také pečivo, tamto áno tamto nie... to by napr.znamenalo, že dobrý teplý biely chlieb už v živote neokúsim. Ja ako normálny človek, ktorý vyrástol s mamkou za sporákom na dedine si to neviem predstaviť. Nehovoriac že všetky tie špeciálne chleby (i keď ten čierny mi chutí), nápoje, ovocie, semiačka dosť stoja.
Takže jem čo chcem, v menšej mierke, pravidelne. Napr. na raňajky normálny chlieb (1 krajec) s maslom, salámou, paprikou, rajčinou alebo medom, džemom a pod.). Na olovrant si dám niečo sladké nech mám fajn náladu, trebárs čokoládovú tyčinku, pár kociek čokolády ale keď mám chuť tak len ovocie, jogurt. Na obed normálny obed, polievka a druhé (áno, kľudne aj hranolky, kľudne sviečkovú, kľudne všetko), poobede tiež niečo lahšie alebo zamaškrtím zmrzku, proste niečo ako doobedu a večera (medzi 18h a 19h) polievka, druhé čo bolo na obed, chlebík, kúsok koláča, keď nemám chuť tak niečo lahké, ovocie...). Zároveň celý deň, najmä keď som hladná a ešte nie je čas jesť tak ovocie. Kľudne aj ,,kilo,, sliviek. Baby z paneláku to majú ťažšie. Nuž a cvičím. Denne na švihadle min. 500 skokov a každý deň precvičovať cviky na rôzne časti a nakoniec proste pustím hudbu a vytancujem sa. Keď sa mi podarí aj ráno skôr vstať tak aj behám. Ale robím to čo ma baví, nie to čo by bolo treba.
Zajtra tomu bude mesiac a dala som dole 3,5kg.

dobreuz

m.youtube.com
Tento chlap hovorí naozaj k veci a nie ako tí pseudo odborníci. Tomas12345 to je hlavne pre Teba, že človek ak chce schudnúť, tak pohyb je absolútna samozrejmosť a musí prijať menej energie ako zo seba vydá a neodpadne :)

KikaG111

Lucka114 urcite, ja by som tuto dietu poradila aj ostatnym, napr aj autorke.. ja som schudla nejakych 21kg, za tri mesiace, a to som trosku zhresila v poslednom mesiaci viac ako som mala, ale co je hlavne, trvalo to len tri mesiace a vahu si udrzujem, dalo mi to xy skusenosti o svojom tele, o stravovani, o pohybe, ako fungovat a citit sa fajn a podobne. Odporucam vsetkym desiatimi.

Monika1984

Autorka/ velmi sa mi paci ako si to napisala a zdielam rovnaky nazor, v prvom rade ide o to jest CASTO a mensich poriciach, tiez sa casto vytancujem pri hudbe doma namiesto cvicenia:)
No a hlavny problem ktory robi vacsina co su pevny jedia 2-3x DENNE

Lucka114

Ja som sa docitala o prodietix.sk diete, vraj nic extremne, zaroven ucinne a v sulade s nejakym fungovanim tela. Aj ked kazda dieta je urcite pre telo minimalne mierny sok vela som sa docitala pozitiv prave na toto. Mate niekto aj tu skusenost a viete potvrdit? Vraj su tieto diety najlepsie v ramci toho aby sa neobjavil jojo efekt a pod. Dakujem babeny:)

lolie

Tvoja dieta je dobrra ;-) taktiez ssastale pokusam schudnut a nejde mi to mam 13 /14 rokov vazim 70 kg a pri vyske 158 to je velmi vela .. ja viem je mi len tolko ale ja nechccem byt ako monstrum jedna moja kamaratka cvici 3 mesiace a dole dala 12 kg za prvi mesiac sa jej podarilo schudnut 7 kg takze idem do toho ;-)

Diannete

Takže, moje chudnutie :) Najskor som chcela strašne schudnúť a tak som nárazovo nejedla.potom zasa nárazovo jedla..sem-tam si zabehala ale nič z toho. Od Januára som začala poctivo chodiť do fitka. asi 3-4 krát týždenne. Pol hodinu beh alebo rýchla chôdza ( do kopca )a potom brušáky,posilovanie svalstva na nohách. Chodila som do fitka ale nijaké výsledky som nevidela.Zato som sa cítila lepšie a sebavedomejšie. Povedala som si že ak chcem naozaj vidiet výsledky, treba zmenit stravu. A to takto : namiesto bielch rožkov - ovsené vločky( s mliekom, vodou, jablkom, orechami )+ zeleý čaj - ten pijem aspon 2- 3 krát denne :) nabije vás energiou, navyše dodržite pitný režim. na desiatu bebe +ovocie, JOGURT ACTIVIA, na obed jem hocičo len v POLOVIČNEJ PORCII ! jedzte POMALY ! odkladajte príbor, dýchajte, jedlo si vychutnávajte a POMALY prežúvajte !!!! Neverila som ako môže toto všetko obmedzit porciu jedla,.. z predtym normálnej celkom velkej porcie teraz mi úplne estačí malá polovična..niekedy ani tú nedojem.Ked jete pomaly, cítite sa plná už po chvíli, dobre prežuté jedlo skôr strávite a nemáte pocit plnosti a tažkosti.:)Na večeru pijem čaj, pohár vody + to čo máme doma, ( vajíčka, celozrnný chlieb, nátierka,..ryža..) všetko kombinujte so zleninou a snažte sa vynechat pečivo.príklad : hemendex si dajte len so zeleinou, grilované mäso + zelenina, ..ked vylúčite pečivo..budete hned vidit výsledky !..Keď vás prepadne chuť na sladké- ovocie.(POZOR ! nie banány ! ani mlieko na večer ! vyhýbať sa BIELEMU CUKRU a POLOTOVAROM ..ani žiadne kysnuté žemle.sldké pečivo a slané krekry !!!!!!NIE !) dajte si radšej oriešky,jalbko,bebe keksy, jogurt.
VELA pite :)- LEN čistú vodu a minerálku. Žiadna LIGHT kola čo sa tvári ako neskutočne zdravvá varianta hriechu...NEEXISTUJE, žiadne sladené nápoje ani džúsy(keď tak zriedene vodou a to 100% džusy), ani nefarbené sladené minerálky ! Čistá voda má 0 kalórii ! -je to hlavná čast chudnutia.:) a teraz : cvičenie :) pohyb! správne dýchanie odpočinok a vela spánku. Ja teraz chodím do fitka asi 2x týženne ( 15-20minut beh) potom brušáky- rôzne varianty, cviky s činakymi, naťahovanie sa..to všetko nájdete na nete -KTO CHCE NÁJDE !pamätajte..len KTO naozaj che chunút preto niečo urobí...ostatné sú výhovorky a dristy.! :)..ďalej..drepy! tie sú velmi dôležiteé..potom výskoky.., Joga,..švíhadlo.. bicyklovanie.. odporučam nájst na nete cviky na doma . je to pohodlné, lacné a účinné. Mne sa cvičenie s vlastnou váhou osvedčilo najviac. Na Youtube som našla rôzne návody a cviky ktoré fungujú.to vám slubujem :)JA, predtým 58 kg..mám teraz 52,5 . Mám vypracované svalstvo, ploché brucho , spevnené svalsvto na rukách a pevný zadok.. ;) Dá sa to. Teraz mi už sldké nechutí, kolu by som nevypila a tie porcie čo som jedla predtým by som do seba nenatlačila.Je to o zvyku a chcení. Tak sa nebojte a chodte do toho ! okrem toho že som schudla cca 6 kíl., cítim sa lepšie, vyzerám lepšie, a mám viac energie ! :)

majka_21

Dius, nechod kazdy den do fitka. Staci podla mna tak 3-4x po nejakych 40 min. za tyzden, aby sa ti svaly zregenerovali trosku. Podla mna sa ti to moze podarit za nejakeho pol roka - rok. Mam znamu, co schudla 10 kg aj za 4 mesiace, ale to sa prilis obmedzovala v jedle (a to je o nicom podla mna, pretoze obmedzovat sa vecne nebudes...).

diush20

toto sa mi páči :) ja mam tiez 75kg a chcem aspon tych 65-60 a diety sa mi vobec nepacia je to strasne drastické, zacala som chodit kazdy vecer do fitka takze behavam a podobne a stravujem sa kazde tri hodiny v malych davkach, no a obedzila som sladkosti lebo od toho som bola závisla, čo myslite kolko bude trvat kym budem mat váhu po akej túžim? a drzte mi prsty :)