Ako som schudla ja

Príspevok v téme: Ako som schudla ja
Loraiell

Takže, najskôr som si prečítala kopu materiálov, vrátane diskusií tu na fóre. Prišla som na to, že držať diétu môže niekto kto chce zhodiť na jar do 5 kíl. Ale my, čo chceme dať dole 10 a viac a my, čo chceme schudnúť v rôznych partiách, tak my nemôžeme držať diéty, my sa totižto musíme začat zdravo stravovať, v pravidelných intervaloch a športovať. Aktívne.
Všade píšu rôzne semiačka, jogurty, také pečivo, tamto áno tamto nie... to by napr.znamenalo, že dobrý teplý biely chlieb už v živote neokúsim. Ja ako normálny človek, ktorý vyrástol s mamkou za sporákom na dedine si to neviem predstaviť. Nehovoriac že všetky tie špeciálne chleby (i keď ten čierny mi chutí), nápoje, ovocie, semiačka dosť stoja.
Takže jem čo chcem, v menšej mierke, pravidelne. Napr. na raňajky normálny chlieb (1 krajec) s maslom, salámou, paprikou, rajčinou alebo medom, džemom a pod.). Na olovrant si dám niečo sladké nech mám fajn náladu, trebárs čokoládovú tyčinku, pár kociek čokolády ale keď mám chuť tak len ovocie, jogurt. Na obed normálny obed, polievka a druhé (áno, kľudne aj hranolky, kľudne sviečkovú, kľudne všetko), poobede tiež niečo lahšie alebo zamaškrtím zmrzku, proste niečo ako doobedu a večera (medzi 18h a 19h) polievka, druhé čo bolo na obed, chlebík, kúsok koláča, keď nemám chuť tak niečo lahké, ovocie...). Zároveň celý deň, najmä keď som hladná a ešte nie je čas jesť tak ovocie. Kľudne aj ,,kilo,, sliviek. Baby z paneláku to majú ťažšie. Nuž a cvičím. Denne na švihadle min. 500 skokov a každý deň precvičovať cviky na rôzne časti a nakoniec proste pustím hudbu a vytancujem sa. Keď sa mi podarí aj ráno skôr vstať tak aj behám. Ale robím to čo ma baví, nie to čo by bolo treba.
Zajtra tomu bude mesiac a dala som dole 3,5kg.

dobreuz

Ono to je tá podstata zdravých tukov. Z nich sa skutočne nepriberá, skôr naopak, pri vhodnej kombinácii spolu s pohybom sa chudne. Ide o to, že keď človek zje niečo sladké pred tréningom a potom sa vyšťaví tak mu aj rapidne6klesne cukor v krvi a dostane extrémny hlad a chuť na sladké, čo dopadne zle, pretože napchá do seba kopu cukru, čiže prázdnych kalórií a nakoniec prijme viac ako zo seba vydá. Čo však pri tukoch neplatí, pretože tie udržujú stabilnú hladinu cukru v krvi a navyše zasýtia oveľa viac a teda sa nedostaví ani hlad a ani chuť na sladké a navyše omega sú životu potrebné, takže nebojte sa tukov!

Daniellllla

Niečo na tom bude čo vraví dobreuz. Ja keď som jedla celý deň 5 až 6 malých jedál tak som neustále mala hlad a chuť na rôzne snacky. Teraz jem dvakrát o 11:30 a 17:30 a poriadnu porciu a vôbec nepocitujem hlad ani ráno ani počas dňa a nemávam ani chute na sladkosti alebo slané snacky. A udrzujem postavu. Takže tak.....
Niečo na tom bude

dobreuz

Zase sa ozval mudrlant ktorý sa vyzná vo všetkých oblastiach, sa pozri ako vyzerá on a ako vyzerajú doktori - on svalnatý a zdravý, doktori vypasení a chorí, takže reálne výsledky jednoznačne pre neho.

Tomas12345

Martina 5577 :
Ja som mu uviedol argumenty prečo s ú jeho tvrdenia nezmyslom. Co je na tom zlé ? Zlé by bolo to kebyže idem niekomu hovoriť že klame a neuvediem pritom žiaden argument.
Prečítaj si moje príspevky k vynechaniu mucnych jedál ešte raz ! Vynechanie múčnych jedal som radil v prípade ked chce niekto schudnut, a skutočne ludia ktorí vynechali mucne jedlá hlásia že sa im podarilo schudnut, takže nerozumiem z čoho ma tu obvinuješ ?
Nenapísal som že zdravý človek by nemal jesť mucne jedlá.

dobreuz :

Vedia určite viac o zdravom životnom štýle než nejaky pseudo odbroník z telocvične. Jedným z učení na medicíne je i výživa.

Cvičenie naozaj nie je potrebné. Určite človek nepotrebuje behať nejaké polmaratony ako to tu ty ludom radíš. To je proste číry nezmysel. Stačí normálny pohyb, denne aspon 5000 krokov a tolko stačí, vynechať mucne jedlá, a to zcela stačí.

"Ak niekto prestane jesť múčne jedlá, tak výrazne zníži aj príjem energie a začne chudnúť, avšak existuje jojo efekt a kilá sa môžu vrátiť, preto treba aj pohyb."

Nie, jojo efekt sa nedostaví pokial sa človek nezačne znovu prejedať. Stači ak v strave prijme menej energie a začne chudnut, a to i často krát bez ohladu na to či bude športovat alebo nie.

dobreuz :

Lenže on tam o žiadnom jedle nehovorí. Pozri si to video a uvidíš že on tam povedal že človek nemusí kludne jesť aj 24 až 36 hodín a jeho glykémii sa nič nestane, energie sa mu nezníži, pretože udajne podla neho sa zásoba energie nachádza v pečeni ktorá vydrží až po dobu 36 hodín. Proste toto je čistý nezmysel, a dôvody som tu už uvádzal.

Neviem prečo by som tu nemal uvádzať diabetikov, ak dotycny hovorí že nemusíme jesť až 36 hodín, pretože máme v zásobe glykopen na 36 hodín tak potom nech vysvetlí prečo sa diabetikov už po niekolkých hodinách po jedle prudko rozkolíše glukoza. A nielen u diabetikov, ale vidíme to velmi casto aj u normálnych ludí, takže skús to nejako vysvetlit a neignoruj moje argumenty.

dobreuz

Že človek nemá jesť keď nemá hlad, to hovorí ten chlap. A keď niekto zje zdravé tuky, napr. si dá tučné ryby a potom si poobede dá ešte napr. 200 g orechov tak kľudne vydrží aj 6 hodín bez jedla a ešte pri veľkej fyzickej námahe. Keď zjem veľa tukov tak telo bude využívať tie tuky a glykogén ani nespotrebuje, proste tuky sú oveľa stabilnejší, lepší a dlhodobejší zdroj energie ako sacharidy a tým pádom netreba jesť každé 2 hodiny. A diabetikov tu nemiešaj, on myslel zdravých ľudí a športovcov. Taký kulturista je aj 10 krát za deň kvôli tomu, aby mal neustály príjem bielkovín na budovanie svalovej hmoty, ale vytrvalci sa najedia zdravých tukov, idú trénovať dlhé hodiny a potom sa po cca 6 hodinách najedia. Proste každý má iný jedálniček, ale to je už iná kapitola... Len som chcel poukázať že k chudnutiu je pohyb absolútne nevyhnutný.

dobreuz

Lekári vedia diagnostikovať choroby a vedia ich liečiť prostredníctvom tabletiek. Ale čo sa týka stravy a životného štýlu nevedia skoro nič, to je holt fakt. Keď niekto radí niekomu ako schudnúť a povie mu, že cvičenie a pohyb nie je potrebný tak to je „trocha“ odveci a zjavne vôbec nepozná ako funguje ľudské telo, že telo je tzv. biochemický reaktor. Inak čo že majú titul? Titul sa dá kúpiť, zbytočne si budeme klamať. Nechcem znevažovať lekárov ale tí fakt nemajú v kompetencii radiť ohľadom životného štýlu, na to sú výživový poradcovia alebo bývalí profesionálni športovci ktorí majú reálne skusenosti. Ak niekto prestane jesť múčne jedlá, tak výrazne zníži aj príjem energie a začne chudnúť, avšak existuje jojo efekt a kilá sa môžu vrátiť, preto treba aj pohyb. Teda priemerný človek, ktorý chce schudnúť musí vytvoriť energetický deficit okolo 500 kcal.

Martina 5577

Tomáš12344 ty ideš niekoho poučovať? Veď ty sám tu radis ľuďom niečo čo lekári neodporúčajú. "Vynechať múčne jedlá" ty si videl potravinovú pyramídu niekedy? V škole určite. A čo je najnizsie v najväčšej časti? No predsa obilniny!! A múka je čo? Obilnina! Takže ty sám radis niečo čo žiaden lekár neodporúča. A mäso je v pyramíde na malej časti čo znamená zeby sme ho mali jesť malo.

Tomas12345

dobreuz :

To video som pozrel, naozaj neviem čo k tomu mám povedať. Dotyčný znevažuje doktorov, a myslí si že doktori ktorí vyštudovali medicínu 5 rokov nevedia nič a hovoria hluposti, zatial co on so svojimi pseudo názormi vie všetko... Tomuto ty naozaj veríš ? Na jednej strane ked ty dám zdroje tak to ofrfles, ale zdroje youtube kde sa vyjadruju pseudo odborníci kritizujuci doktorov tak to je už akože v poriadku ?

K tomu glykogénu, skús vysvetliť diabetikovi že nepotrebuje jesť 36 hodín nič na to aby mal vyrovnanú zásobu glykémie, však predsa to povedal nejaký pseudo "odborník" na youtube... čo tam po názoroch diabetologov, čo tam po štatistike ktorá hovorí o tom že veľa diabetikom vznikné hypoglykémia ked napríklad celý den nič nezjedia.... Skús vysvetliť človeku ktorý nejedol ranajky a obed a ktorý je nervozny, agresívny a unavený že to má len zo psychiky, že za tým nie je nevyrovnaná glukoza... že sa nemá prečo cítiť slabý, však predsa energia sa mu dostáva priamo z glykogénu ešte po 36 hodín.....

m.youtube.com
Tento chlap hovorí naozaj k veci a nie ako tí pseudo odborníci. Tomas12345 to je hlavne pre Teba, že človek ak chce schudnúť, tak pohyb je absolútna samozrejmosť a musí prijať menej energie ako zo seba vydá a neodpadne :)

caiserka77

Zaklad zakladov je, jest pravidlne 5-6x denne v mesich poriciach, samozrejme ze zalezi aj co jeme, vysadit biele pecivo a vseobecne bielu muku je zaklad, potom pohyb....
Vacsina s ludi v mojom okoli ktory su pevny na 90% sedi to ze su to ludia ktory jedia narazovo 2-3x denne.
Mam kolegynu ktora ma 102kg pri vyske 162cm, je to strasne, chodi do posilky 6 dni v tyzdni, dlhodobo, neje sladke, nepije sladke napoje, nic nesladi neje pecivo a teda hybe sa pravidelne....nema zdravotny problem ktory by jej nadvahu sposoboval, absolutne vobec, nema stitnu zlavu, neberie hormony, nema cukrovku...kde je problem? jej denna strava je obed a vecera naraz velka porcia aj ked kuracina so zelenonou ale vela naraz a vodu nepije takmer vobec