Seborea

Príspevok v téme: Seborea
micky

Dobrý deň,
už asi od puberty ma trápia fľaky pri nose,ktoré sčerveňajú a koža sa neustále šúpe.Po návšteve istého homeopata a užívaní fytoterapeutických liekov som schudol asi 13 kg a fľaky sa mi ešte viac zväčšili / bol v tom, že to ke Candidóza v hrubom čreve /.Keďže pracujem s ľuďmi nie je to 2x príjemné a tak som navštíívil odborného lekára, ktorý stanovil diagnózu : seborea.Dal som si urobiť aj gastroskopiu / helikobakter negatívny /Momentálne čakám na výsledok mikologického vyšetrenia.Vie mi niekto poradiť ako zmierniť sčervenanie kože?Momentálne beriem kortikoid Afloderm.Ďakujem za radu.

afrodita

Milá Timiti,
kortikoidné prípravky sú rôzne mastičky, ktoré predpisujú lekári, keď si pozrieš príbalové letáčiky tak sú uvedené zloženia prípravkov, v poslednom období je obsah týchto látok už poriadne znížený ale nebezpečenstvo je v tom, že tieto prípravky užíváš čím ďalej častejšie, lebo sú účinné je to pohodlné lebo pomáhajú rýchlo. Zo začiatku je to fajn, ale počase sa prejavia aj vedľajšie účinky. Pre lekára je pohodlné prípravok napísať. Poctivý ťa síce upozorní, aby si ich používala výnimočne, ale ty ich budeš používať častejšie kvôli spomínanému komfortu - účinkujú hneď. Aj lekár má svoj komfort, zbaví sa pacienta, ktorý je spokojný aspoň na čas. Pravdou je, že sa zatiaľ nezistila príčina vzniku tejto choroby, predpokladá sa, že súvisí s problémami pečene alebo metabolickými problémami. Vhodné je dodržiavať diétu ale to človek nevydrží celý život. Seborea môže vyústiť do rozacey, ktorá je v podstate viditeľne zhoršený stav už opticky veľmi zle maskujúci. No hrôza.
Mnou spomínaný prípravok učinkuje už tretí rok. Mám skúsenosti s tanínom, obkladmi z čierneho čaju zmrazovaním s tekutým dusíkom, všetko má dočasný účinok.
drž sa

timiti

Ahoj, afrodita, aj ja mám seboreu, aj som sem písala. Používam tú Adermu, je fajn, ale prosím ťa, aké sú to tie kortikoidné prípravky? Ďakujem

afrodita

po desiatich rokoch som našla účinný kozmetický prípravok od la Roche Pityval (možno je y naopak)je konkrétne na seboreu ak nemajú objednajú v lekárni. je NAOZAJ ÚČINNÉ!!! kortikoidné prípravky sú dlhodobo nebezpečné a ich potreba potom neustále stúpa stenčujú kožu, tým je červenšia a pod.

micky737

Po nejakej dobe som si otvoril túto stránku, dúfajúc, že mi niekto pradí, takže vyskúšam vysadiť kortikoidy.Ale napadlo ma tak, či túto baktériu nie je možné zničiť nejakou laserovou metódou odhliadnuc od financií.Viete ako to je? Zdravý človek by chcel toho veľa, chorý len to jedno odhliadnuc od peňazí.Nezisťovali ste toto niekto u svojho lekára?

timiti

Ahojte, aj ja mám seboreu, hrúza, ale nechcem sa sťažovať, ale poradiť niečo, teraz mi jedna lekárka poradila kozmetiku A-derma, gél na čistenie a Exomega krém a musím si zaklopať klop klop klop, ale zatiaľ fajn, tak uvidím, ale čo by som dala za to, keby som si mohla normálne prejsť po tvári a "nesnežiť", lebo toľko času, čo ja venujem tvári, to je hrozné. Tak snáď sa mi to, ale už tou A-dermou napraví. Predávajú ju len v lekárni.
A sara, môj priateľ sa zatiaľ nesťažoval, že by to dostal odomňa, tak asi to nie je prenosné pohlavným stykom, seborea je dedičná. Tak toľko, snáď som niekomu poradila a pomohla, papa

sara

ahojte,neviete mi prosim povedat,ci je seborea prenosna pohlavnym stykom?moj partner ju ma a mam pocit,ze aj ja uz zacinam mat tie iste roblemy ako on,dik

igi

ahojte seboraci nasiel som konecne tuto stranku na ktorej som sa dozvedel zase nieco nove ja mam seboru uz asi sedem rokov a nevyznam sa v tejto chorobe ja to mam v oblasti nosa a aj pod usami a na licach niekedy to mam az krvavo cervene a mokvajuce na noc si davam sirny puder to stahuje zapal ale naozaj je to individualne tak zatial

medusa

Ahojte všetci.Občas sa vo svojej práci dostanem k ľuďom, ktorí majú rôzne ťažkosti.Riešila som už aj problém týkajúci sa seborei vo vlasoch aj na pokožke.Po použití mnou doporučených prípravkoch sa stav postupne zlepšuje. Existuje viac možností.Rada poradím aj individuálne.Želám pekný deň.

lucka

Ahojte, manžel má podobné problémy. Červené fľaky má okolo nosa, brady, obočia. Keď sme boli pri mori za dva dni zmyzli všetky fľaky. Teraz používa mydlo s výťažkom mŕtveho mora. Zásadne sa holí iba ručne, žiadne elektrické holiace strojčeky. Stav mu zhoršuje stres a zaprášené prostredie. Táto choroba je dedičná má ju aj naša 2 ročná dcéra. Navštevujeme solnú jaskyňu a vynechávame alergény ako čokoláda, orechy, mak, citrusové plody... Pomáha jej to ale vždy sa to vráti.

zdravicko

zdravim dami a pani kortikoidy treba vysadit skodia!skus salcuru v pohode to mozes uzivat dlhodobo bez vedlajsich ucinkov na vase zdravie videl som to ako a zistil na vlastnej kozi seboreu mam vo vlasoch a aj okolo nosa a v usoch znicim inim mi to tak neislo dole a to som vyskusal pripravkov psychika sa mi dala dost do poriadku co to pouzivam takze micky felicia palo atd.salcura ....