Seborea

Príspevok v téme: Seborea
micky

Dobrý deň,
už asi od puberty ma trápia fľaky pri nose,ktoré sčerveňajú a koža sa neustále šúpe.Po návšteve istého homeopata a užívaní fytoterapeutických liekov som schudol asi 13 kg a fľaky sa mi ešte viac zväčšili / bol v tom, že to ke Candidóza v hrubom čreve /.Keďže pracujem s ľuďmi nie je to 2x príjemné a tak som navštíívil odborného lekára, ktorý stanovil diagnózu : seborea.Dal som si urobiť aj gastroskopiu / helikobakter negatívny /Momentálne čakám na výsledok mikologického vyšetrenia.Vie mi niekto poradiť ako zmierniť sčervenanie kože?Momentálne beriem kortikoid Afloderm.Ďakujem za radu.

RNG

Skin Cap obsahuje organicky viazanu formu zinku,
zinc pyrithione.
V slovniku:
an antibacterial and antifungal compound C10H8N2O2S2Zn that is nearly insoluble in water, possesses cytostatic activity against epidermal cells, and is the active ingredient in various shampoos used to control dandruff and seborrheic dermatitis -- called also pyrithione zinc
Teda jedna sa o chelovany=organicky viazany zinok, ktory je antibakterialny a antifungalny.

Pouzity topicky na kozu je vo vysokych koncentraciach, ktore sa mozu dosiahnut len topicky=miestne.
Celkovy prienik do tela je maly a zlucenina je telom ciastocne metabolizovatelna, z pokusov na potkanoch a zajacoch toxicke davky brane oralne su v stovkach miligramov na kg vahy.
Takze to malicke mnozstvo prieniku pyrithionu zinku z kremu je zanedbatelne.Skin Cap je bezpecny a ucinny topicky prostriedok. Len by mal byt lacnejsi-ved sa jedna len o zinkovu zluceninu.
Mozno by sa oplatilo vyrobit krem s pridavkom zinkovych zlucenin-uz dnes je na trhu plno opalovacoch kremov s obsahom kyslicnika zinku, nevidim dovod, preco by tam nemohol byt aj maleat, citrat,askorbat, proteinat alebo pyrithion.
Pridavam link na hranice skodlivosti:
www.epa.gov

bk

Seboreu mam asi od 16-tich , najskor len vo vlasoch,neskor sa mi objavila v oboci a okolo nosu. Za 6 rokov som vyskusal asi 15 druhov sampononov Nizoral(aj tablety), Dercos, Selsun, Neutrogena..., rozne zabaly, masti Pityval a ine , ktorych nazvy si uz ani nepamatam a ani jeden mi vyraznejsie nepomohol. Ani moja kozna nevedela co mi uz ma predpisat. Potom som na jednom fore cital, ze ma niekto dobre skusenosti s pripravkami Skin Cap. V lekarni som si kupil balenie masti a po dvoch tyzdnoch sa mi pokozka okolo obocia vyhladila, a vsetky zacervenane miesta a supanie zmizli. Neskor som si kupil aj sampon a sprej. Po trojtyzdnovom aplikovani som citil vyrazne zlepsenie, hlava ma nesvrbela aj
aj lupiny sa uz netvoria v takom mnozstve ako predtym. Nechcem tvrdit, ze Skin-cap pomoze vsetkym, a viem, ze nie je prave najlacnejsi, ale za ten pocit zdravsej koze to stoji. Niektoro ludia ho nechcu pouzivat, pretoze vraj obsahuje kortikoidy, co je uplna hlupost. Ja som hladal 6 rokov nieco co mi pomoze a dufam ze vy to svoje najdete tiez.

RNG

Prenos je nepravdepodobny, hoci mozny.

Ked ma niekto slabu odolnost voci kvasinkovym infekciam Pityrosporum ovale je mozne preniest.

Pri Rozacee je to zase premnozeny niektory kozny roztoc.

Ale pre zdrave telo je to hodne nepravdepodobne, takze by som si na tom nelamal hlavu.
Skor by som sa staral o preventivnu udrzbu imunity, nenechal to na nahody.

RNG

Rozne esencialne(aromaticke prchave oleje) tiez adresuju tieto kozne problemy
V pripade seborey(seborhea) je indikovana kvasna kultura Pityrosporum ovale (zname aj pod menom Malassezia furfur). Takze oleje potlacajuce kvasne kultury(kokosovy, jojobovy a aromaticke(treba riedit 20-50 krat, inac vyvolaju koznu reakciu!)=levandulovy, kamilkovy(blue chamomille),bergamot, rozmarinovy, oreganovy...

RNG

Firma Natural acvne treatment solutions z Texasu ma patentovane zmesy pod menom Herba Cort, ktore adresuju rozne kozne problemy, seborou, psoriazu akne a exemy.
4 rozne formulacie z prirodnych prostriedkov su udajne velmi ucinne,lepsie o hodne, ako kortikosteroidy
www.natural-acne-treatment-solutions.com

www.natural-acne-treatment-solutions.com

www.natural-acne-treatment-solutions.com

Ja osobne odporucam okrem vitaminov a mineralov, zmesi na kozu, pouzivanie kokosoveho oleja.

reumaticka

ahojte,chcem sa opytat-moj priatel ma seboroicku dermatitidu.môzem to od neho dostat aj ja???pri nejakych neznostiach?alebo sa to vôbec neda praniest na inu osobu?Dakujem za odpoved!

RNG

Nepouzivajte mydla-su agresivne odmastujuce.
Na plet je najlepsi cisty(virgin)) kokosovy olej, jojoba, tekuty vitamin E, a kvoli antimikrobialnenu ucinku mozete do neho pridat par kvapiek GSE.(0.1%)

baletka

Ahoj vsetkym co trpite spolu so mnou.Ja sa trapim s touo chorobou ,dalo by sa povedat uz od narodenia.Mam obdobia :raz mi je lepsie a raz horsie.Teraz mam to 2.obdobie, takze cakam na to lepsie.Chcela by som vediet ci sa da tato choroba obmedzit aj stravou,prosim o radu toto je moj mail: Baletka@centrum.sk

viestta

Ak ti môžem poradiť, tak si daj spraviť test u svojej lekárky na helikobaktery. Mne to trochu pomohlo keď ma preliečila na ne. A hneď mi dala masť Locoid Lipocream 0,1%. Ale funguje ak na neho dezabúdaš. Ja mám tie fľaky na celej tvári aj za ušami. Hlavne sa to dá len, ťaško maskovať.

loska

ahojte aj ja mam seboreu a dobry je bor chladivy je to miesana mast ktora sa da kupit v lekarni bez lekarskeho predpisu predava sa to na gramy...nie je to drahe okolo 70sk...pouzivala som to vyse roka teraz som vyskusala krem skin-cap je to krem presne n seboreu ten je drhsi 800sk ale pomaha mi mne sa tiez tvori seborea okolo nosu hlavne skin-cap je aj sprchovy gel aj sampon aj krem odporucam vyskusat...