Seborea

Príspevok v téme: Seborea
micky

Dobrý deň,
už asi od puberty ma trápia fľaky pri nose,ktoré sčerveňajú a koža sa neustále šúpe.Po návšteve istého homeopata a užívaní fytoterapeutických liekov som schudol asi 13 kg a fľaky sa mi ešte viac zväčšili / bol v tom, že to ke Candidóza v hrubom čreve /.Keďže pracujem s ľuďmi nie je to 2x príjemné a tak som navštíívil odborného lekára, ktorý stanovil diagnózu : seborea.Dal som si urobiť aj gastroskopiu / helikobakter negatívny /Momentálne čakám na výsledok mikologického vyšetrenia.Vie mi niekto poradiť ako zmierniť sčervenanie kože?Momentálne beriem kortikoid Afloderm.Ďakujem za radu.

RNG

Ja by sopm dal do kokosoveho oleja aj par kvapiek GSE na zosilnenie antimikrobialnej cinnosti(GSE je silny fungicid=protiplesnovy, antibakterialny a podobne, proste velmi sirokospektralny prostriedok proti roznym mikrobialnym infekciam)

wia

prosím vás potrebujem prvú pomoc, dnes som sa zobudila a vyzerám otrasne, od nosa sa mi ťahajú červené flaky až na líca, úplne to kričí, vyzerám ako debil a zajtra mám ísť na školenie... čo mám rýchlo spraviť, aby som to aspon zamaskovala trochu... plís, viete nejako poradiť?

wia

ja ako keby som z mesiaca spadla... až teraz som po xy rokoch zistila, že čo mi vlastne je... takže seborea sa to volá, hm... idem použiť niektoré veci z tých, čo tu radíte, lebo teraz to mám otrasné, celé čelo, okolo nosa, aj na lícach, pri ušiach, no koniec, vyzerám ako debil

moncika

mne na seborhoicku dermatitidu kozna predpisala antimykoticku mast fungicin-myslim ze tak sa vola.zabera perfektne, natriem si 2krat a uz to zmizne.tak ma napadlo ze by na to isto potom zabrali antiplesnove prirodne produkty ako napr.kokosovy olej?

tanulqa

Dobry
asi pred mesiacom som si vsimla ze vzadu na krku pod vlasami mam take cerveni kruzok z ktoreho sa stale luoe koza. Bojim sa ze to budem mat vsade.

mira

Červené fliačky okolo nosa poukazujú na zahlienenie tela a tukové nánosy, hlavne prieduškách. Sú z mastných, olejnatých a sladkých potravín.
Prípravkami sa stav môže prekryť, ale ja si myslím, že lepšie je ďalej ich do tela nedávať a stravovať sa harmonicky. Klamať sám seba, no .....

Anett

Ahoj, na seboreu je velmi ucinna nasledovna kombinacia vyrobkov.
Sú to prirodne doplnky vyzivy.

1.B complex
2.Komplex antioxidantov
3.Omega
4.Aktívne bakterie plis skorocel
5.Vitamin podla krvnej skupiny

Moj priatel užival tieto vyrobky, obmedzil bravcove mäso a vyliecil sa uplne.
On mával problemy aj s vysokym cholesterolom a seboreu.

soletka

Všetkým, ktorí majú seboreu! Robím analýzu vlasov a vlasovej pokožky mikrokamerou a následne aplikujem naturálne výrobky talianskej firmy ORising. Sú drahé,ale fakt účinné. Bližšie info na www.naturalhair.sk

zm

Zdravím Vás všetkých.Mam 24r a už 9rokov trpím touto chorobou.Velmi mi mastneju vlasy,dokonca mi zacali aj vypadavat.Okolo nosa mam ohranicene cervene flaky s tvorbou mazotoku.Vyskušal som všeljake kremy,ale nič.Neviete mi prosím poradit,ake pripravky Vam zaberaju,pripadne ako vy s tym bojujete?Dakujem Vám. STEFAN.DANKO@atlas.sk

stellla

tiez som mala dlhe roky problem so seboreou, odkedy pouzivam od biodermy sensibio DS a do vlasov Selsun(2,5%)-u nas ho nedostat, len v zahranici, mam pokoj.