Prednison

FLUPI

ahojte, začala som brat prednison na prechodnu liecbu. 10 dni budem brat 3x 1 tabletku a potom dúfam, že vysádzať. Objavia sa mi nežiadúce účinky? trápi ma hlavne tá tvár :(

zuzzzzka

ahojte,
ja som brala prednison 2 roky a pribrala som až 25 kíl, hlavu mám ako basketbalku. čo sa s tým dá robiť? prosím, ak niekto má konkrétne skúsenosti pri vysadení, pridajte príspevok.

littlelucy

ja mam 20 a brala som prednison 4 roky..zacala som na davke 60mg za den..60..pribrala som do pol roka asi 9 kg..strasne..postupne mi ho vysadzali, ako mi ho tak vysadzali tak sa mi to obcas zhorsilo, tak mi znovu dali vysoke davky. potom sa trochu polepsilo tak trochu znizili..tucna som jak prasa a schudnut sa mi neda..uz ho asi tri tyzdne neberem..myslite ze este mozem schudnut? hlavne na tvari..ako kazdy chce.

rubika

Rok trpím nevysvetlitelnými hnačkami, prešla som všetkými gastroenterologickými vyšetreniami a nič mi nezistili. Minule som bola u imunológa (prvý krát), ktorý mi hneď predpísal Prednison a Ciphin, bez vyšetrení, len na základe anamnézy, lebo má podozrenie na ulceóznu kolitídu! Neviem, či to mám začať brať a podstúpiť to riziko nežiadúcich účinkov.

zofika1

ahoj zofika citala som tvoj prispevok pred tromi rokmi my tiez vymenili lavy klb 1.6.2009 my lekar predpisal PREDNISON NA REUMU PO precitani som ho nezacala brat pojdem si vymenit lieky

smejkooooooo

Nevie mi niekto poradiť.Mam slabu zrazanlivosť krvi.Lekarka mi nasadila prednison..kt.beriem uz asi tyzden,a asi pred 3 dnami som si vsimla na sebe prilis vela vyrazok..spolu s prednisonom vsak uzivam aj Ranital,kt.sa berie pol hod.pred prednisonom..a prave pri ranitale sa pise o neziaducich ucinkach aj vyrazky..Pls..neviem co mam robit.lebo je vykend a prednison si len tak vysadit sama nemozem,lebo davky sa znizuju...

jeiny

Takže ako vidím s užívania prednisonu tu vznikla dosť veľká panika. Takže ja mam 21 a užívam ho už rok začala som na 30 mg denne, teraz som na 15 tich, ano priberanie je problém. Ale môžem vás ubezpečiť že sa dá zvládnuť, aj keď je to dosť ťažké, hlavne prvé mesiace. Dôležitá je životospráva a pohyb a aj silná vôla ale hlavne optimizmus lebo s pesimistickým prístupom že je to zlé to bude ešte horšie, keď si uvedmíte že sú to hormóny a stres na tieto veci nepriaznivo vplýva.Tak hlavu hore stávajú sa aj horšie veci.

radca

No niekedy maju aj ludia po 50 prebytok vlastneho kortizolu a je to na nich aj vidiet. Je to aj jeden z dovodov, preco zacnu priberat. U autoimunnzch onemocneni, ale vznika opacny problem a to, ze ho ludia maju nedostatok. To sa prejavuje roznymi zapalmi. Tento sluzi okrem ineho aj ne regulaciu hladiny cukru v krvi a vzlucuje sa vo velkom mnozstve hlavne po zjedeni jednoduchych cukrov. Ako vsetko ostatne sa moze po case vycerpat. Ako tu uz pisal RNG doplnkova liecba kortizolom ma vela zlych ucinkov na zdravie a to hlavne to, ze ak bz sa hned vzsadil -napriklad pri nejakej necakanej udalosti, tak clovek moze kludne aj zomriet. Preto by som odporucil ludom, ktory maju nabeh na branie kortizolu v prvom rade prestat jest cukor a vyhybat sa stresu-to pomoze asi najviac a az potom brat nejake potravinove doplnky. Dolezite su hlavne B vitaminy, zinok a vitamin C. Vsetky ostatne su len ako doplnkova liecba a docasne mozu pomoct, ale pricinu neliecia.