Prednison

whydont

a terza K VECI:

Prednison je imunosupresivum,cize jeho hlavnym ucinkom na organizmus je potlacanie tvorby konkretneho druhu alebo typu bielych krviniek-ktore sluzia na obranu organizmu(ich potlacanie ma vyrazny vplyv pri lieceni autoimunitnych ochoreni - niektore reumatoidne autoimunitne ochorenia napr. alebo ako pridavna imunosupresivna liecba po transplantacii organu ci tkaniva)
a patri medzi GLUKOSTEROIDY a teda medzi najcastejsie neziaduce ucinky patri prave zvysena chut do jedla - z toho priberanie, AJ KED SA casto V NEZIADUCICH UCINKOCH podobnych liekov UVADZA AJ samotne PRIBERANIE, neziaducim ucinkom sposobenym liekom je len ZVYSENA CHUT DO JEDLA, ktoru pacient kompenzuje zvysenym prijmom kalorii, najcastejsie aj mnozstvom jedla,porcii,sladkeho, NASLEDKOM COHO PRIBERA !!! Zo samtoneho lieku a nepribera, pribera sa zo zvyseneho kalorickeho prijmu,ktory si pacient prve tyzdne nemusi ani uvedomit (ved kolko ludi stale netusi,ze taka horalka ma viac kalorii ako jeden cely hlavny chod so vsetkymi zivinami, a take coko-karamelovo-orieskove tycinky aj dvojnasobok..).
Dalsim neziaducim ucinkom tohto lieku je tzv. MESIACIKOVA TVAR, efekt opuchnutej tvare, alebo priberania do tvare, ktory vsak po par tyzdnoch najneskor mesiacoch, ak pacient dodrziava zivotospravu a SNAZI SA NEPRIBERAT A NEPRIBERA AJ "NORMALNE" NA TUKU, mizne a vyrzane sa STRACA, pri dlhodobej liecbe,ci celozivotnej, mozu byt zmeny napr. pri porovnani fotografii viditelne, ale clovek sa rokmi meni tak ci tak,POKIAL PACIENT VYRAZNE NEPRIBERIE AJ NA VAHE Z DOVODU VYSSIE POPISANEHO, AJ TENTO NEZ. EFEKT MESIACIKOVEJ TVARE NIEJE TAKY VYRAZNY, ALEBO SA NESKOR ELIMINUJE AZ STRATI CELKOM !!!

RNG

prednison sice je docasne riesenie, ale nie prostriedok, ktory odstrani problemy, zialbohu, lebo prinesie plno novych.
Pouzivanie potravinovych doplnkov proti zapalom na zmiernenie vyroby histaminov a pripadne pokus o adresovanie pricin tzv "autoimunnych" chorob je rozhodne lepsi pristup ku veci. Aj ucinnejsi, aj bez skodlivych postrannych ucinkov, hlavne pri dlhodobom pouzivani to je velmi dolezite.

whydont

..ak beriete nejaky liek,tak sa o jeho neziaducich ucinkoch najprv dozvedajte z dvoch zdrojov a sice zo samotneho letaku,kde su podrobne rozpisane a dalej,podal toho,ktory sa u vas prejavil,alebo ktoremu nerozumiete u svojho lekara a NIE NA FORE,kde vam adekvatne dokaze poradit tak mizerne % navstevnikov a citatelov,ze ze za tie desiatky a stovky prispevkov stihnete len zbytocne ziskat stovky dezinformacii,podporit sa mnohonasobne aj vo svojich vlastnych a uplne KASLAT na dve najpodstatnejsie kriteria,ktorymi su ZODPOVEDNOST a INFORMOVANOST OD KOMPETENTNEHO ZDROJA!!!

dianna

ahojte..mam 20 rokov a pred 2mesiacmi mi diagnostikovali Crohna!nasadili mi tabletkovu liecbu pricm cakam na biologicku liecbu Remicade!uzivam prednison a imuran..ked som citala tie prispevky o prednisone tak to ako keby bola rec o mne..vsetky neziaduce ucinky sa zacinaju objavovat u mna..pribrala som v tvari cize vyzeram jak melon..hrozne..:( bolia ma klby na clenkoch a kolenach a chrbat ani nevravim..a dokonca pred tyzdnom sa mi objavila alergicka reakcia alebo ako to mam nazvat na nohach..zjavili sa mi na nej cervene zdurene flaky kt na dotyk velmi bolia!co sa stane ak prestanem prednison uzivat zo dna na den? dakujem za radu

stankastanka

To priberanie je len zdanlive, lebo viac menej si organizmus nabera vodu do tela. Ja som takto naraz "pribrala" 6 kg. Moja liecba trvala 4 zakerne mesiace. Lekarka ma vobec nevarovala pred neziaducimi ucinkami liecby. Doteraz ma zdobia "krasne" strie. Mala som tazke stavy depresie.
Keby som sa mala rozhodnut, tuto liecbu by som uz nikdy nepodstupila.

moncika

zofika1,to ma velmi mrzi ze lekari ti sposobili tolko zdravotnych potiazi.ja som tiez v detstve prekonala reum.horucku ale chvalabohu mi prednison nedali.to je strasne ako mohli zabudnut ze ho beries???a tak dlho ta nim napchavat.neskusala si ho vysadit?ani lekari sa nepokusali?prednison sa dava na vela chorob ale nemal by sa brat tak dlho.no a 5mg to je min.davka tak to by si ho uz mozno ani nepotrebovala.mala by si sa o tom poradit s lekarkou.drzim palce

zofika1

Moncika Prednison beriem kvoli tomu ze som v detsve mala silnu reumaticku horucku.Potom lekari neako nan zabudli a brala som ho dalej.V 15rokoch mi sposobil obojstrannu coxatrozu mam 50rokov a som operovana na obidva klby a mozna caka ma operacia ramennych klbov a co je najhorsie uz Prednison musim brat po cely zivot.Keby som mohla znova vsetko od znova zacat nikdy v zivote by som uz Prednison nebrala teraz beriem uz len 5mg denne cize 1tabletku

jaja

Ludmila, môjmu synovi tiež chcela lekárka predpísať prednison, ale dala nám na výber aj wobenzym, pre ktorý sme sa rozhodli práve kôli tomu, že z prednisonu sa veľmi priberá. Ale či sa dá potom schudnúť to veru neviem. Neviem ťiež na aký problém užíva tento liek. Skúste sa poradiť s lekárom.