Prednison

jadara

no ja len toľko, ked som mala 22 po pôrode som ochorela a prednison som užívala 9 rokov, najskôr vo vysokých dávkach, postupne v nižších, zo začiatku som pribrala, ale postupne som musela dávať pozor na neutíchajúcu chuť do jedla, to, že je to svinstvo, neviem, určite je, ale mne vtedy ako jediný liek zabral, teraz mám 46 rokov a v pohode.

josephine

Užívam prednison 45rokov.Za tie roky mi ani jeden lekar sa neunuval povedať,že ake ma vedľajšie učinky.Mám 52rokov,mám dermatomiositidu,artritídu,coxarthrosu, prednison mi zničil život.Mám už umele bederne klby,bolia ma ramena lakte,cele telo mám zničene.Taktiež mám silnu osteoporozu.Už nemám rada lieky a keď nemusím nič neužívam, len prednison 5mg.Už ho budem brať až do smrti.Davajte si pozor na prednison pretože je to veľmi agresivny liek,ale len vtedy keď ho užívate veľa rokov ako ja.Cukor nemám, pretože od puberty držím dietu.Mám 50kg a 152cm.Vždy som cvičila aby som nepribrala a sladkosti som nikdy nejedla čomu môžem ďakovať že som nepribrala.A nazaver lekarom som prestala veriť.

henika

Prednison napriek všetkým negatívam ktoré so sebou prináša, je liekom zachraňujúcim život. Beriem ho 15 rokov a prekonala som dávky 500 mg denne. Moja rada znie, počítať
kilokalórie, denná dávka jedla nesmie byť väčšía ako 2000 kcal, veľa pohybu a cvičenia.Mne sa osvedčil simulátor behu na bežkách, kde si rozcvičujem celé telo Potom viete dokonca aj schudnúť.
Proti vypadávaniu vlasov odporúčam dať si napísať od kožného lekára APRICOT F a niekoľko krát denne vtierať do pokožky hlavy. Pomáha to zaručene. Pre vzor uvádzam svoj jedálniček na dva dni :
1.
R: čierny čaj s mliekom
D: paradajka, 1/2 čierneho chleba opečeného na sucho
O: 100g morčacie prsia s bazalkou opečené
na 1 lyžice olivového oleja, k tomu
100 g mrazená zelenina
OL: strúhaná stredne veľká mrkva
V : biely jogurt, 2 sucháre
2.
R: káva, alebo čaj s mliekom
D: 50g varená ryža s kečupom
O : 2 paradajky, 3 šampiony, 1 mozarella
narežeme na plátky, polejeme 1 kávovou lyžičkou olivovým olejom, posypeme bazalkou, k tomu 1 opečený čierny chlieb na sucho
OL: ovsené vločky
V : hlávkový šalát s kyslou smotanou, 2 sucháre
Oplatí sa urobiť si dopredu jedálniček, tak aby v ňom boli zastúpené všetky živiny rovnomerne a kalorie spočítané. Verte, že aj s prednisonom viete byť pekní a štíhli, ale chce to trocha námahy a sebazapretia. Veľa šťastia !

bacula

ahojte,ja používam prednisom presne od silvestra,nasadili mi ho v anglicku pre strašnu bolesť spánku,je to temperalna arteritida u mňa,začala som zo 60mg teraz uživam 20mg,tiež som opuchla trocha,ale bolesti ustúpyli asi na druhy deň,teraz som v pohode ale liek budem vraj užívať dlhodobo,táto diagnoza vraj môže postihnuť zrak,takže užívam ho poctivo dalej...

belinka123

Ja som užívala Prednison asi 15 rokov, neskôr mi ho vymenili za Medrol. Všetko, čo opisoval 5qo na mňa úplne sedí.
Keď som asi pred 3 rokmi otehotnela, postupne som si začala znižovať dávku, až som asi v siedmom mesiaci kortikoidy úplne vysadila. Ešte skoro 2 roky po pôrode som ich nezačala užívať a vyzerala som super. Konečne som schudla, zhustli mi vlasy, hojili sa mi rany. Nanešťastie mi znova nasadili Medrol a napriek tomu, že som nezmenila stravovacie návyky, som sa za pár dni strašne nafúkla - brucho a tvár. Lekárka mi posmešne povedala, že priberá sa len z jedla, akoby som sa prejedala, ale ja NAOZAJ jem stále rovnako. Skúsim vyskúšať niektoré rady, čo opisoval 5qo, snáď to pomôže.

5qo

malalienka clovek vyzera tucno ked to bere len opticky tj-ja som vobec nepribral ked som ten hnus jedol ale vyzeral so mtak o osem kilo tazsi lebo to zadrzuje vodu a robi to cloveka nafuknuteho. clvek vsak pribera ztoho ze ma chut na jedlo, treba do seba dsotavat serotonin a bude to ovela lepsie.ja som jedol 200mg 5htp dene a nebol som hladny. cize tu vahu mas len z jedenia a schudnut ju musis takisto ako keby is bez liekov pribrala.

5qo

a este aby som nezabudol nicia aj zaludocnu vystielku ,a trba drza cukrovu dietu inak dostanete cukrovku. a ked znizujete davky, aby ste predisli syndromom adisnovej choroby treba brat gram non flush vitaminu b3 a 500mg B5(a to rano)-z nich si vie telo vyrobit prave kortizol takze mu velmi tym pomozete a usetrite sa tazkych stavov- cosa teiz malokde docitate ale vyskusal som si to sam na sebe...

5qo

200mg predisonu? to sa cudujem ze si nevyskocila z okna...to muselo byt strasne mne stacilo tych 60mg co som bral. doktori takmer nikdy nepovedia co sposobuje predinon a navyse casto klamu ludi (ano damian naozaj patria do vazania). ked som k nim chodil casto to nazyvali liecbou. klamstvo! nic to nelieci len to potlaca symptomy a este to dalsie zdravotne problemy sposobuje.
kedy sa dava prednison?
pre tych co nevedia, prednison je glukortikoid vylucovany korou nadobliciek. tento hormon mimo ineho ma nastarosti zapalove procesy, preto branim umelovyrobeneho sa zvysia jeho hladiny v krvi a zastavia sa zapali,cize sa pouziva na vsetky zapalove choroby kde nevedia zistit povodcu, ale potlacenei zapalu sa deje v tomto pripade za cenu potlacenia imunity. toto sa moze diat az do vasej smrti kedze pricina sa neriesi ale len sa potalcaju symptomy. dostavame sa k vedlajsim uicinkom, potalcenei imunity znamena zakonite rozsirenie bakterie a virsuov v tele ktore mame stale v tele naprikla v crevach(streptokoky,stafylokokky,enterokoky,e.koli...)-tomu sa nevyhnete.dalej glukortokidy riadia procesy ako riadenie gluokozy...zadrziava v krvi cukor. zabudnite ale ze vas doktor vam to povie(za toto by mali ist tiez do vazania -porusenie prisahy),to znamena ze ked sa budete prejedat sladkym a namahat inzulinove receptory dostatanete zarucene cukrovku,pozor na to!dalej zadrziavaju vodu v tele.ako vsetky steroidy v svalovych bunkach zvacsuju vrstvu vody. riadia rozkladanie tukov v tele(tvar brucho...)vacsie davky sposobuju slabost svalov...(uvazuje sa ze ovlyvnuju metabolizmus bliekovin a telo nedostava aminokyseliny), vycerpavaju v tele sarotonin (ovyplvnuje chut spanok-stlae budenie je bezne , naladu...),potlacuju tvorbu kyselin v zaludku(zle travenie ,palenie zahy hnitie jedla naduvanie,az hnacky-pre istotu doktori vam zen zbytok kyselin zneutralizuju aby ste sa eventualne citili lepsie ale este viac hnili), dalej prednison potlaca a vycerpava hladiny vitaminu D co suvisi s imunosupresiou kedze D je stimulant imunity,tym vsak telo prestava rpijmat vapnik a cerepa zo zasob (kosti)-odvapnuje. problem je ze D stimuluje imunitu a je v kotraindikacii s prednisonom takze clovek moc s tym nenarobi. dalej zarucene odmastuje klby vysychaju dojde k ich odieraniu a artritide. su tu aj dalsie ucinky napriklad casto ludia mavaju problemy zo slezinou a mavaju ju zvacsenu pir brani prednisonu. dalsim problemomje ze nadolbicky sa doslova vypnu ked dostava clovek oralne kortizol v podobe preisonu. ich produkica sa zastavi a znizovat sa tabletky musia postupne a by nenastala adisnova choroba cize deficit produkcie tohto hormonu,postupnym znizovanim sa pordukcia obnovi aj ked sa doba zotavenia nadobliciek uvadza je jeden rok. navyse predison sa musi premenit na dalsi hormon v peceni takze pecen dostava zabrat co sa hned prejavuje velkym akne. tieto lieky sposobuju taktiez u skoro kazdeho bolesti kosti(klby bedra chrbtica krk....),
zaver:
nepoznam skodlivejsi lieky, oplati sa ho brat len ked ide cloveku o zivot ale lekari ho do vas budu pchat po cely zbytok zivota tak musite mat sami zaujem sa ho zbavit
ak ho berete,berte kyseliny(betain) na zaludok, serotonin (nalada spanok potlacenie hladu), trochu D vitaminu (vlea bohuzial kontraindikuje prednison)+vapnik,berte nieco na klbny maz alebo jedzte avokado, berte nieco co vam potalci DHT-ja som si robil caj zo zihlavovych korenov,berte na bakterie nieco nech sa vo vas nerozsiria bakterie-GSE-dajte vyhladavat gse+rng na fore,
necakajte ze vam doktori prestanu davat prednison.oni vam ho davaju lebo vas nevedia liecit ! treba vyskusat brat vsetky volne dostupne prostriedky na bakterie virusy paraziti alebo skusit aj cheliaciu,a alternativne diagnostiky ako EAV ktora pomohla aj mne a zistil som o co sa jednalo bral som na to mesiac antibiotika bolo po infekcii a dnes po roku a pol znizujem prednison a neberem ho uz skoro vobec-a nebral by so mho vobec len sa musi znizovat postupne,a to mam v sprave cierne na bielom napisane ze zapal bol sposobeny autoimunitou!!!ked clvoek bere kortikoidy ta prava pricina bez brzdenia imunitou sa aj tak len zhorsi ..a nejde to do nekonecna tak robit-a potom to dopadne este horsie. fakt je ze mne sice koritkoidy zachranili zivot..ale fakt je ze do toho stavu som sa dostal vdaka dlho rocneho brania predpisovanymi liekymi doktormi ktore mi znicili imunitu a keby som sa nezaujimal to co sa deje pri brani kortikoidov(lebo doktori sa mi to neracili povedat..a presne to ani nevedia) pravdepodobne by som skoncil est horsie ako teraz .