Prednison

malalienka

Ahojte, tak aj ja sa s vami podelim o moju skusenost. S prednisonom som zacinala na 200mg denne, potom som ho postupne vysadzala, potom zas pridavala, dlho som bola na davke 40. Teraz ho nastastie uz dva tyzdne nejem, ale neschudla som este nic. A nechcem vas strasit ale ja som cca za rok pribrala asi 40kg. Je to hrozne, ledva chodim. takisto sa mi objavilo akne, vypadala mi asi polovica vlasov, mavam hrozne svalove krce. No ale pevne dufam, ze to casom vsetko zmizne, akne mi uz miznut celkom zacalo. Tak sa chcem spytat na vase skusenosti, to chudnutie pojde samo tak ako to aj prislo? alebo musim preto nieco robit? jem ovela ovela menej, skoro nic, cvicit nevladzem, beriem totiz este ine lieky, z ktorych som zas velmi unavena. Mam 20 rokov a rada by som uz zacala normalne zit.. dakujem za vase odpovede, Lenka

jenny3

Vedlajsie ucinky prednisonu mi ustupili do 1 roka po ukonceni liecby.Podla mojho nazoru zdravie je prednejsie ako krasa a tak drzim palce aby to pomohlo aj Vám :)

sydney

ja som mala v septembri minuleho roka zaal ocneho nervu a nasadili mi prednison. brala som ho asi mesiac,postupne som davky znizovala,a k tomu som mala aj lieky na zaludok,ze prednizon to nejako tam nici. no a nepribrala som,lebo v nemocnici mi z tych nervov vobec nechutilo,takze som skor schudla,ale v tvari som bola pribrana - ono je aj na letaku pisane,ze sa prejavi ,,mesiacikovita tvara",takze som bola tak...a narusilo mi to crevnu mikrofloru a tak...ale po skonceni sa mi tvar napravila,a rozhadzane ostatne veci si liecim doteraz :/

frolic

caute, ja som to pred 3-4 rokmi bral niekolko mesiacov kvoli kolitide a jedine negativum bolo, ze ked som bral vysoke davky tak som sa trochu vyhadzal na chrbte a ze som viac ochlpatel. ale mozno sa mi to ochlpenie len zdalo :-) ale inac som mohol robit vsetko co som chcel, dokonca som mohol sportovat ako blazon, tolko energie som citil. na vahe som nenabral ani gram a ani tvar som nemal gulatu ako ma lekar varoval. ja som asi nejaky divny :-)

LIECBA

PROSIM O RADU PRAVE DNES MI PRISLI VISLEDKI ZO ZOBORU A NA SADILI MI PRENDIZON LEBO MAM OD ROKU2006 PLUCNU FIBROZU DOTERAS NIKTO NA TO NEPRISIEL AS KED MA KASEL DUSIL A INTERNISTKA TO PISALA 17 MESICOV BOJIM SA TEN LIEK UZIVAT LEBO MAM MOC ZALUDOCNEJ KISELINYTERAS SOM SHUDLA 7 KIL NO ZAS BUDEM JAK PRASA JA MAM NABECH NA TUCNOTA

anushtqa

mne to zverolekár predpísal pre mojho psa bo sa strašne hrízol na chrbte a mal do to do krvy pohrizené a zaberá mu to....platila som za jednu tabletku 0,20 centov....

[zruseny17]

llek-konecne nejaka normalna odpoved...prosim vas ja berem prednison treti rok,mam sice gulatsiu tvar ale vahu si strazim a nepribrala som ani gram...to su len vyhovorky ze je po nom clovek hladny,ved si dam pozor a trochu si odopriem,preboha...a mozte aj cvicit,hybat sa,ja mam zakazanu namahu ale hybem sa aspon v ramci moznosti...najlahsie je ale sediet doma,napchavat sa a potom nadavat na lieky ktore vam castokrat zachrania zivot!

llek

Napisat, ze Prednison je velke svintsvo,je vytrhnutie veci z kontextu a hlavne prilis zjednodusujuce. To by sa dalo povedat aj o antibiotikach, hoci to nieje pravda. Ved antibiotika su nezriedka zivot zachranujuce a ak sa spravne pouzivaju tak skutocne pomahaju. Problem je v tom, ze sa casto naduzivaju. Prednison je nesmierne dolezity liek, ktory nezriedka zachrani ludom zivot, oblicky,pluca a podobne. Ma vela neziaducich ucinkov a preto ak sa pouzije, musi to byt opodstatnene a hlavne, ze jeho prinos prevazi vedlajsie ucinky. Su situacie, kedy si telo, napriklad po prekonanej infekcii, zacne tvorit protilatky proti svojim krvinkam, napriklad dostickam. Tie su potom likvidovane az pride pacient s poctom dosticiek 1 tis a s krvacanim. Tam nemozete spekulovat co, ako, preco a skodi ci nesodi, ide o zivot, proces treba co najskor zastavit a Prednison je tu klucovy. Niekedy sa zase zacnu tvorit protilatky proti urcitej strukture v oblickach, tieto protilatky sa zacnu v oblickach vychytavat, vznikne urcity druh zapalu (glomerulonefritida),pacient opuchne, straca extremne mnozstvo bielkovin a hrozi mu zlyhanie obliciek. Tu opat nieje cas, treba ten proces rychlo zastavit a zase ten nestastny Prednison je klucovy liek.A tak by sa dalo menovat dalej. Iste, vedlajsie ucinky su vyznamne a preto ak sa hnevate,ze vas Prednison zohavil, spytajte sa presne preco ho uzivate. Nikto by vam tento liek nenasadil len tak, aby vam uskodil.Takze aj ty baabula, albo aj ini, co su nahnevani na Prednison, treba vediet, preco ho uzivate, mozno aj vam zachranil zivot a ani o tom neviete.

jaanik

ja ho beriem presne mesiac... este minimalne dva ma cakaju a neviem sa dockat kedy to prestanem brat, zacinala som na 80 mg a bolo mi s toho brutalne zle, citila som dost velke zavrate, akoby to telo ani nebolo moje, srdce mi ide obcas vyskocit z hrude, ale uz je to ako tak ok a bolo mi zle na zaludok, ale akonahle som sa nejedla uz to bolo ok, tak som zacala jest trosku viac a castejsie, obcasne zachvaty nekontrolovatelnej zravosti, co u mna predtym nehrozilo, normalne sa pre to nespoznavam... a pribrala som celkom ze dost a mozno to ani nie je vsetko ze pribratie ako tuk, mozno som s toho tak opuchla, lebo podla mna sa tak vela za taku kratku dobu ani neda jedlom pribrat... a aj ta tvar je opuchnutejsia, vyzeram ako gulka, co ma zacina trapit, lebo pred jeho uzivanim som schudla 7 kil a pomalicky to mam vsetko naspat... ach jaj... za tyzden idem na kontrolu, tak som zvedava ci mi to svinstvo pomaha, ale nemam ten pocit...