Fimoza nutna obriezka?

nemo

fyzik, urcite sa do toho pusti.
bude to prinos pre vsetkych.
este mi napada jedna otazka:
Da sa nejako zvysit nizka citlivost zaluda?

a druha: Ako sa chlap dopracovat ku "kvapke lasky", ak ju nikdy v zivote nemal. Da sa to?

dikes

fyzik

Už som niekde čítal aj taký názor nejakého lekára, že liečba masťou má krátkodobý účinok. Zatiaľ to na sebe nepozorujem a môžem povedať, že ten lekár pravdu nemal. Ak niečo také tvrdí, nech povie prečo si to myslí, pričom za dôveryhodné tvrdenie považujem tvrdenie založené na vedeckej práci publikované vo svetovom odbornom časopise s vysokým impact faktorom a vysokou citovanosťou daného článku. Vo svete vedy je totiž dôveryhodnosť, resp. dôležitosť prác udávaná hlavne v počte citácii na daný článok - teda koľko ďalších ľudí použilo nejaké výsledky z danej práce vo svojej práci - odcitovalo ju. Ak nejaký lekár tvrdí, že metóda kortikoasteroidmi má krátkodobý efekt, nech to doloží odborným článkom, inak sa s ním nemám o čom baviť. Je síce známy fakt, že liečba ekzémov kortikosteroidmi má častú recidívu, ale toto je úplne iný prípad, takže takúto analógiu neberiem. Všetko z čoho som vychádzal ja keď som hľadal informácie o nechirugickej liečbe fimózy boli odborné články s vysokou citovanosťou v renomovaných odborných časopisoch. Takže žiaden Nový Čas. Písali to autori ktorí vo svete niečo znamenajú - určite znamenajú viac než nejaký urológ v malomestskej nemocnici, ktorý žije z 20 rokov starých informácií len preto, že sa mu nechce čítať novinkyzo svojej oblasti. Každý si tie články môže nájsť a overiť. www.sciencedirect.com je databáza vedeckých prác, na stiahnutie celého článku treba autentifikáciu cez IP adresu z fakulty lekárstva UK (predplatený vstup a dosť drahý), ale abstrakty, ktoré sú niekedy dosť obsiahle si môže vyhľadať a zobraziť každý z každého počítača. Je ešte nepreberné množstvo ďalších vyhľadávačov ako pubmed a podobne. Treba hľadať heslo (phimosis betamethasone). Všetko je v angličtine. Inak na amerických stránkách je dosť informácií o fimóze a azda každá odporúča ako jednu alternatívu liečby práve kortikosteroidy. Dokonca nedávno boli robené experimenty aj s nesteroidnými prepartmi na báze DIclofenacu. Ja som si však vybral látku, kde autor uvádzal maximálnu úspešnosť (pochopiteľne, môj osobný záujem).
Bolo by ešte dobré niečo povedať o samotnej fimóze, pretože ani lekári v tom nemajú jasno. Rozlišujeme dva základné druhy fimózy - fyziologickú a sekundárnu. Fyziologická je vlastne prilipenie - konglutinácia vnútoenej strany prepucia ku glansu, teda znemožnenie stiahnutia predkožky z dôvodu prilipenia. Niekedy je to spojené s rúrkovým zúžením predkožky. Toto však samovoľne zaniká u väčšiny do 3 rokov, ale je to vysoko individuálne, odlepeniu napomáhajú pohlavné hormóny behom dospievania, donedávna tzv. balooning efekt považovaný za príznak fimózy bol prekvalifikovaný za príznak odlepovania predkožkového listu. Je to jav, kedy sa pri močení ú malých detí nafukuje predkožka. Vývoj odlepovania je vysoko individuálny a neodporúča sa ho urýchľovať násilím. Sekundárna fimóza je definovaná ako nemožnosť stiahnutia predkožky v dôsledku úzkeho fimotického kruhu, ale bez prilipenej predkožky. Príčina vzniku je napríklad zápaly ale aj natrhnutie predkožky a jazvičky. To môže vzniknúť napríklad z násilného strhávania prilipenej predkožky pediatričkou ktorá v snahe vyliečiť fyziologickú fimózu vlastne nechcene spôsobí sekundárnu. Takže asi tak. Ešte podotýkam, že stiahnite to úplne až keď si budete istí, že to pôjde späť - parafimóza je stav kedy sa fimotický kruh zasekne za corona glansis okrajom žaluďa a nejde späť. Takže žiadne násilie. Inak kortikosteroidy účinkujú iba na sekundárnu fimózu, teda na fimotický kruh, a nie na prilepenú predkožku, teda konglutináciu.

Všetký veľa zdaru, chystám o tomto webstránku uvidím ako na tom budem s časom. Ak chcete viac informácií a viete anglicky, nehľadajte na slovensku, ale google heslo "phimosis, betamethasone, steroids, clobetasol propionate" a kombinácie.

fyzik

DIPROSONE je bohužiaľ iba na predpis. Ale máme tu ekonomiku voľného trhu a je možné aj lieky na predpis objednať od svetových distribučných firime napríklad unitedpharmacies.com, kde to stojí 15 gramové balenia tuším okolo 22 $ aj s poštovným. Takže myslím že nieje o čom. Inak ďalšia možnosť je cez MERCK alebo FLUKA kúpiť čistý betamethasone dipropionát, ale je dosť drahý a treba si ho nariediť do masti vo vhodnej koncentrácii (odporúčam iba chemikom čo majú laboratórne vybavenie).
Používa sa koncentrácia 0,05 hmot.% betamethasone dipropionát (alebo valerát) natiera sa to dvakrát denne (nemá zmysel častejšie - polčas resorbcie je 5,6 hodín u betamethasonu) Natierať len na zúžené miesto - fimotický kruh. Predsale nide o hormóny a nikdy nieje dobré dostať toho svinstva do tela veľa. Preto sa to bolá lokálny kortikosteroid, že sa to aplikuje iba na postihnuté miesto. Mechanizmus účinku ešte nieje uspokojivo objasnený, ale vyvoláva atrofiu kože a jej natiahnutie. Odporúčam kombinovať s mechanickým rozťahovaním.

dzajo

nemo, mne tiež lekarka hovorí,že ak budem starší,že budem mať problémy ak si nedám urobiť obriezku.Ale lekári u nás sa ani nesnažia to riešiť nejako inak.Však z obriezky musí mať každý takú traumu, že až. Uvidím,vyskúšam ešte tú masť,no obriezku by som si určite nedal urobiť.Je to neestetické a škaredé. Prečo by som mal mať žaluďa stále odhaleného. Nech si to vyskúša ten,ktorí to navrhuje.

rodrigez

Robertos ty si riadny magor... ty merias kvalitu sexu od dlzky??? Tak to ta potom lutujem... By ma zaujimalo ci by si akakolvek zena vybrala bud Paradnych 10 min., alebo aby sa na nej pol hodku triasol nejaky obrezany vechet ako retard... Fakt ta nechapem, co je na tom lepsie ked si necitis jahodu? Ty musis byt kanour jak blazon... pekne sprosty nazor mas... aj ked s tou obriezkou uz nic neurobis. Osobne by som sa nechvastal lepsim sexom len kvoli tomu ze vydrzim dlhsie, kvoli znecitlivenej jahode... he he nus som zvedavy o par rokov, ked uz bude tak necitliva ze budes moct sukat aj dieru v mure...

nemo

nuz, natahovat v teplej vode, s trpezlivostou...

ten link na clanok tu nizsie je to o tom, ze predkozka sa zvykne uvolnit najneskor do 18 rokov... ja neviem, mne to lekari dojebali, ked som mal 8 a potom 10 uplne, lebo nejaka p**a lekarka chirurgicka tvrdila mame, ze prave vtedy to treba urobit, lebo je to lepsie, a ze ked budem starsi, ze s tym budem mat problemy...ale mna sa nikto nepytal - NACO???
Fakt, ze som mal zuzenu ruru a nie fimozu ich napadlo, az po prvom zakroku, ked som mal stale problemy s curanim, druhy akoze opravny zakrok prveho, bol uz len zastieraci manever toho, ze to niekto prvykrat pohnojil...Teraz uz je to v prdeli, lebo sex ma nebavi - je pre mna po tych 20tich rokoch problem vobec ejakulovat do partnerky a nakolko mi xkrat zmekne, tak sa na to uz potom vyserem...momentalne uz ani nesexujeme, lebo sa uz obavam, ze znova skysne, a tymto smerom je moja psychyka vykolajena asi uz naveky...jednoducho ma uz sex nebavi, ani mi to nic nehovori a nijako extra ma to uz nevzrusuje...uz mi na sexe nezalezi...mam ine starosti a vztah nieje o sexe a sex nieje nadradeny a prvorady...zatial nam to nevadi...
este zijem...

dzajo

teraz ine lekari nevedia iba robit obriezku, vsak to je pre nich nic. Ale pre toho čo by si to mal dat urobiť je to dost velke rozhodnutie,pretoze už spať sa to neda vratit.Pred niekolkymi rokmi to nebolo ani pocut o obriezke a teraz by to robili uz robily pomaly kazdemu chalanovi. Ja tiez stojim pred rozhodnutim a nevie mi nikto poradit okrem obriezky iny sposob.Ale obriezka mi je nocna mora, takze som povďačný za každú radu.

nemo

dzejo, tak je, ako hovoris...
Odporucaju, ale sami by si to urobit nedali, pretoze nemaju dovod...NECHCU, naco by si nicili telo... a aj keby na to mozno mali malý dovod, tak by to riesili nechirurgicky...este stale mi stoji hlava nad tym, ze niekto neobrezany tvrdi, ze obriezka je lepsia...