Fimoza nutna obriezka?

dzajo

RE: Fyzik,prosim ta ty si tu masť zohnal aj bez predpisu,alebo iba na predpis.Predpisuje to iba urolog,alebo i obvoďáčka?Ďakujem.

assys

No a este nieco.. V okoli tej "dierky" ktoru mam rozsirit, su take biele jazvy.. aspon sa to podoba na jazvy... Patri to k tomu, alebo je to nieco vazne? Dik

assys

No.. Lenze ja mam 15... A pohlavne problemy nie su este v mojej rodine na kazdonennom programe-.- ... Neviem co by asi mama povedala, keby jej to postarka priniesla ;-) ... Nie je nieco na slovensku podobne s rovnakym ucinkom, ktore by mi dali bez predpisu? -.- ani neviem, ku akemu urologovi by som mal ist... ( Aj to, ze ked chcem ist ku odbornemu lekarovi, musim ist najprv za obvodnym pre odporucanie-.- ... Dnesna vlada... )... Aj som hladal na nete.. V kosicicach ani v okoli nieje ziadna lekaren, ktora by to dala bez predpisu.. Takze ani tak prekvapeny niesom.. Asi to cmajznem:) LOL...

Takze, asi nieco podobne, na vydaj bez predpisu nenajdem co?.. dik

fyzik

V slovenských lekárňach to bez predpisu nekúpiš, nieje to na zozname voľnopredajných liekov. To platí pre všetky lieky obsahujúce kortikosteroidy . Ale DERMOVATE je na slovensku registrovaný, takže predpokladám, že ho v lekárňach majú. To by si však musel mať recept, takže ísť za doktorom a nechať si to predpísať, lenže ako poznám z vlastnej skúsenosti slovenských doktorov, budú ťa presviedčať o chirurgickej liečbe (s čím som napríklad ja nesúhlasil). Ak by si náhodou po dlhom hľadaní natrafil na inteligentného doktora ktorý by ti to predpísal, mal by si to zadarmo alebo s miernym doplatkom. Keby si mal nejaký zvyšok doma napríklad po liečbe ekzému a obsahovalo by to nejaký derivát betamethasonu resp. clobetasolu, dalo by sa to použíť ak by to nebolo po záruke. Inak využi radšej distribučné firmy, ktoré ti predajú hocičo. Treba platiť kartou v dolároch.

P.S. máš priemer 1 cm. Tak ja som mal priemer 1,9 cm pri plnom naputí a rovnako som vo svojich 23 rokoch nedokázal to stiahnuť ani v kľudvom stave. Po 8 dňoch sa to roztiahlo natoľko, že som to stiahol (bez erekcie) a mohol som konečne vyčistiť ten smradľavý humus za okrajom žaluďa, ktorý inak nespôsoboval žiadne zápaly ani iné problémy (s čím sa oháňajú zástancovia obriezky aký je ten humus nebezpečný). Terapia trvala ďalej a za 27 dní som to zväčšil natoľko, že som to stiahol aj za erekcie, pričom pri plnej erekcii trochu bolo cítiť škrtenie, ale stále viac a viac sa to rozťahovalo, až mi to teraz nespôsobuje problémy.

assys

oky dik za radu.. da sa to kupit normalne v nasich slovenskych lekarnach??? A ak anom treba na to predpis alebo nie?

Diki

PS: Ja tam mam priemer tak 1 cm... Ja si ju stiahnut neviem ani v normalnom stave... Tak neviem ci aj to v tomto pripade pomoze.. Co myslis?

fyzik

Je veľa distribučných firiem, napríklad
www.unitedpharmacies.com
za 15$, niečo treba rátať na poštovné.

Odporúčam 0,05% . U vyšších koncentrácií bol výraznejší nárast vedľajších účinkov ako nárast efektivity liečby. Dá sa povedať že efektivitou je rovnaký 0,2% a 0,05%. Takže radšej ten slabší. Ja som použil 0,05% koncentráciu a fungovala.

Spôsob dávkovania a aplikácie je popísaný v mojich príspevkoch nižšie, prečítaj si všetky, je tam aj celý môj príbeh. Natieraj to dvakrát denne len na tom najužšom mieste. Kombinuj to s mechanickým naťahovaním, ale nepotrhaj to, zrasty by celú situáciu zhoršili. S citom, fimotický kruh sa časom natiahne, tak do mesiaca.

mova30

uz mi nepomoze ziadna literatura ani fakty,kedze uz mame po tom.ma 8r.-3r.po zakroku a zatial to berie uplne normalne,ale trocha sa bojim co neskor

fyzik

Re: mova30
Jednoduchšie by to skutočne bolo a aj je. Bolo by to dokonca aj lacnejšie a aj je. Buď o tejto terapii nevedia, alebo z mne neznámych dôvodov uprednostňujú mučenie malých detí. Keby som bol moc paranoidný a naklonený konšpiračným teóriám, začal by som si všímať, že kopec lekárov sú židia a židovský boh zvolal "obrežte ľud neobrezaný...", ale to by boli už spekulácie. Fakty totiž hovoria pre kortikosteroidy. V západných a severných krajinách sa to používa už 15 rokov a obriezku vykonávajú len v nevyhnutných a ťažkých prípadoch, napríklad vnorený penis, čo je dosť ojedinelé. Keby to nefungovalo, asi by to nerobili. Moje tvrdenie že to funguje je založené na vedeckých publikáciách renomovaných autorov. Napísal som zdroje v mojich príspevkoch predtým. Vyskúšal som to na sebe a funguje to. Ak nejaký lekár tvrdí, že to nefunguje, nenechajte sa odboť, nech to dokáže vysoko citovanou publikáciou s ohlasom v zahraničí. Inak sa s ním nemáte o čom baviť, taký lekár ktorý niečo tvrdí a ani to nemá reálny dôveryhodný základ, nevie to podložiť vedeckou prácou je pre mňa nula. Keď je tvrdenie založené na dôveryhodnom výskume, tak sa spravidla publikuje. To je cieľom všetkých vedcov, publikovať a získavať citácie od ostatných. Moje zdroje sú vysoko citované články v uznávaných odborných časopisoch. Skúste si do googla dať "fimóza betamethasone" a vypadnú vám asi len moje príspevky na slovenských fórach. Skúste si fať do google "phimosis betamethasone" a vypadne vám cez 4000 odkazov z celého sveta. V USA s touto metódou normálne počítajú, iba v zaostalej postkomunistickej európe je lekár pomaly pán boh a čo povie je písmo sväté. Aj keď to čo hovorí je 20 rokov stará metóda.

mova30

fizyk-pises ze v 94%nie je obriezka nutna,ze lekari o tom nehovoria.nie je pre nich jednoduchsie nasadit lieky ako hned rezat?-mam syna po obriezke