Fimoza nutna obriezka?

nemo

re maxl,
citujem fyzika 15/02/2008 17:47:
....Natieraj to dvakrát denne tenkou vrstvou. Je zbytočné mazať inú oblasť ako fimotický kruh, teda najužšiu časť predkožky. Snaž sa to jemne stiahnuť pokiaľ to ide a fimotický kruh (vidíš čo je tam úzke a čo bráni stiahutiu) namaž.

Doporučujem z vlastnej skúsenosti to kombinovať s mechanickou dilatáciou, teda s naťahovaním. Tým sa úspešnosť liečby zvýši a hlavne urýchli.....

precitaj si celu diskusiu nizsie....

maxl

tak som tú masť diprosone nakoniec zohnala, chcem sa teda spýtať ako to mám malému nanášať.mám mu to stiahnuť pokiaľ to ide a dovnútra naniesť, či aj zvonku? a koľko krát denne? stačí raz?

j.t.

Ahoj Fyzik mohol by si sa mi prosim ta ozvat na mojho maila cel by som sa ta nieco opytat aleje to na dlhsie aby som to tu rozpisaval...prosim ta velmi..moj mail...Davesnv@post.sk--diki vopred..

fyzik

Sú to síce kortikosteroidy, ale v malej koncentrácii, veĎ si to prepočítajte na molalitu, na moju liečbu som použil 4 mg betamethasonu, čo je pri mojej hmotnosti zanedbateľná. Za celú liečbu som do seba dostal 1,49E-7 mol.kg^-1 čistého betamethasonu, podotýkam, že nie naraz, ale v priebehu mesiaca. To by bolo ťažko aj namerateľné bežnými analytickými metódami. Preto a to volá lokálne kortikosteroidy, že sa to aplikuje na jedno malé miesto. Vieme, že difúzny hmotnostný tok je úmerný rozdielu aktivít (takmer koncentrácií) z jednej a druhej strany a ploche (Fickove zákony). Plocha fimotického kruhu je tak malá, že je predifundované množstvo zanedbateľné a v obehu nenamerateľné (na hranici postrehu). Tá masť DIPROSONE má 0,05 hmot. % ekv. betamethasonu, kedysi sa robili pokusy s 1% hydrokortizónom, ktorý vedľajšie účinky mal, ale bol v oveľa väčšej koncentrácii. Pritom práce poukazujú na fakt, že obe metódy sú porovnateľne účinné.

Samozrejme, že sa môže vyskytnúť nejaká napr. alergická reakcia, ale to je skôr ojedinelé. V takom prípade odporúčam vysadiť liečbu. Z bezpečnostných dôvodov sa neodporúča prekračovať 30 dňovú aplikáciu 2 krát denne, no ani v tomto niesú autori jednotní, niektorí uvádzajú 2 mesiace bez negatívnych vedľajších účinkov.

maxl

RE:dzajo. Ďakujem za odpoveď.Som rada, že sa mi ozvala matka s vlastnými skúsenosťami. Takých príbehov z urológie som už čítala veľa, dokonca jedna mamina lekára aj udala, lebo jej ani nie 1 ročnému!!! synovi nasilu stiahol predkožku, bez jej dovolenia. Vy ste príkladom toho, že to k ničomu neviedlo, akurát tak k väčším problémom. Moja mama sa tiež iba čuduje, čo sa to v dnešnej dobe deje, mám dvoch bratov a nespomína si, že by sa voľakedy niečo takéto robilo.Skúsim si tú mastičku nejako zohnať. Nemôže mu aj nejako uškodiť, keďže sú to kortikoidy?

nemo

nuz mam 28.

tento rok jemoje 20te vyrocie zmrzaceneho penisu.

Bud trpezlivy, postupuj tak, aby si si nesposobil ranky...

Existuje aj ciastocna obriezka, kedy ti odstrania len ten kruh, ktory je problematicky. Po zakroku sa o to musis poctivo a dosledne starat, az kym sa to nezahoji...

A ci by som si to dal teraz urobit?
su 2 odpovede:
A) Po tychto mojich negativnych skussenostiach - NIE
B) Ak by som taketo skusenosti nemal, a nemal by som ziadne problemy, urcite nie, v pripade problemov, najskor prelustrujem vsetky moznosti, precitam si o tom co najviac....a potom sa rozhodujem.... cize bud nie, alebo len ciastocne...

Uz vyse dvoch, troch rokov pracujem na tom, aby som si natiahol "novu predkozku"...podotykam, ze ak ti nahodou niekto bude robit obriezku, ci uz ciastocnu, alebo uplnu, trvaj na tom, aby ti neodstranovali vnutornu cast. Mas potom relativne vyssiu sancu, ak by si sa rozhodol, ze sa ti to nepaci, natiahnut si predkozku relativne povodnu...
Navyse, po obriezke za par rokov zalud získa nádych zelenkavej farby...nehovorim, ze bude rovno zeleny, ale uz nebude prirodzene sliznicovity a ruzovej farby...

Trpezlivost ruze prinasa. Ale ak by ti ich nahodou nepriniesla, ani potom netreba vec riesit radikalne...

Drz sa...

dzajo

nemo verím ti,že teraz keď si už starší,by si obriezku asi nenechal urobiť. Neviem koľko máš rokov ale povedz mi či by si si to dal obrezať teraz? Ja mám 15 rokov a neviem ak mi tá masť Diprosone nepomôže čo mám urobiť. Ale celkovú obriezku by som si určite nedal urobiť.

nemo

no predsa, ze to je normalne...

Takto reagoval kazdy na moje protesty, a argumenty, ze to bolo zbytocne a ze to jednoducho nebolo nutne...teraz, ked to nechcem, a nechcel som to ani pred tym, ale to som ako 8 ci 10 rocny chlapec netusil, ze to je, tak su vsetci mudri, ze to sa neda urobit tak, ako to bolo....

To mi je jasne, ale aj na to je riesenie, ale to sa kazdy hned brani, ze je to roziko, a nikto nieje ochotny nasit kus koze nazad, a hlavne nie zadarmo, a ani cez poistovnu...

Neravim, ze vsetci, ale predasalen su ti lekari na 90% prasata...

dzajo

RE: maxl,píšem Vám za môjho syna teraz ja ako matka.Rada by som Vám pomohla,ale syn má iba jednu tú masť DIPROSONE a tú teraz používa. Skúste poprosiť lekárku nech Vám ju predpíše a vysvetlite jej o čo ide.Syn má tiež taký problém,že má zúženú predkožku. Keď mal 3 roky pediatrička nás poslala k urológovi a ten bol hneď chytrí a synovi tú predkožku pretiahol.Syn vtedy nešiel čúrať 24 hodín. Nikdy v živote by som mu to už nedala urobiť. Teraz mu odporúčajú iba obriezku. Lenže inú metódu na Slovensku lekári ani nepoznajú. V minulosti naši otcovia o takom ani nepočuli a tu sú. Ak si pozriete na niektorých stránkach na nete o obriezke je to veľmi drastický zákrok. Ja ako matka som veľmi proti takýmto zákrokom.Nech sa aj lekári pokúsia to nejak inak riešiť ako obriezkou.Lenže to je všetko o peniazoch.Za takýto úkon im poisťovňa určite dobre zaplatí.Prečítajte si na rôznych stránkach ako sa rôznia názory na obriezku.Som presvečená o tom,že keby to už malým deťom nasilu nepreťahovali určite je menej tých fimóz ako teraz.Lekári v zahraničí odporúčajú najskôr riešenie masťami a nie hneď rezať.Rezať sa dá vždy no len naspäť to už nejde.A čo ak si to našim teraz deťom v dospelosti nebude páčiť čo sme im dali v detstve urobiť.Čo im odpovieme?

maxl

RE:dzajo Ja tú masť zháňam pre môjho 4 ročného syna.Ešte minulý rok keď sme boli na kontrole to mal voľné, no teraz už nie, tak chcem konať hneď. Počula som, že deti hneď pošlú k urológovi, ktorý im to spraví nasilu a zväčša sa im to znova prirastie a dokonca zjazvie, čo spraví ešte horšiu fimózu.Nechápem našich lekárov, veď keď o týchto krémoch vieme my, mali by aj oni. V každom prípade som ochotná spraviť všetko preto, aby môj syn netrpel. Viem, že mi túto masť nikto nepredpíše, preto ju zháňam, no neviem, či sa mi to podarí. Ak by si mi vedel pomôcť, bola by som veľmi rada.