Fimoza nutna obriezka?

fyzik

Re: nemo
Prečítal som si takmer celú diskusiu v tvojom odkaze a musím uznať, že tvoje argumenty boli logické. Amputovali ti predkožku, čo si nechcel, operáciu dosrali, čo si pohopiteľne tiež nechcel, nakoniec bol problém niekde úplne inde (močová trubica), čiže samotná amputácia vôbec nebola nutná z objektívnych dôvodov. Hľadať problém u psychiatra sa mi zdá v tomto prípade od veci a na tvojom mieste by ma to priviedlo do šialenstva (je to rada ako liať benzín do ohňa). Keď ťa chce niekto z lekárov presvedčiť že to máš takto lepšie, nech si to sám vyskúša, ale nech sa tiež a ňom učí nejaký študent bez praxe tak ako na tebe. Výhoda obriezky z hygienického hľadiska ? Absurdné, každý normálny čistotný človek s umývaním problémy nemá. Ale niektorí lekári asi až tak čistotní niesú, napríklad sme sa nasťahovali do bytu po lekároch a celý byt bol zamorený švábmi a iným hmyzom a trvalo dosť dlho kým sme to vyzabíjali a tie chemikálie neboli najlacnejšie. Prínos v oblasti prevencie rakoviny sa týka zrejme tiež nečistotných mužov z čoho vyplýva, že u čistotných ten argument stráca zmysel. Ešte sa to dá pochopiť zo zdravotných dôvodov, ale je ešte zarážajúcejšie, že aj tieto "zdravotné dôvody" sú v 94% neopodstatnené a dajú sa vyriešiť nechirurgicky, čo však lekári nepovedia pacientom.

Stretol som sa aj s názorom, že predkožka stratila v modernom svete zmysel ochrany. Je to tá najväčšia blbosť akú som počul - keby som ja nemal predkožku, už by som mal dávno zničený celý penis, toľkokrát som si ho poranil a dokonca aj popálil spájkovačkou. Predkožka to zachytila a ochránila.

Prajem ti veľa šťastia vo "vytváraní" novej predkožky, časom to nejak narastie.

VŠETCI ostatní
Dĺžka užívania kortikosteroidných mastí by nemala byť veľká, autori uvádzajú najčastejšie mesiac až maximálne dva mesiace. Ja som sa odvážil len na ten jeden mesiac čo aj stačilo. Potom je treba nejakú prestávku. Niektorí autori uvádzajú niekoľko terapií za sebou s prestávkou. Výhoda terapie je, že plocha predkožky je dosť malá na to, aby sa cez ňu dostalo veľké množstvo týchto hormónov do obehu a väčšinou ostávajú len v mieste účinku. V krvi sú tak skoro nenamerateľné.

nemo

Ahoj Fyzik, dik za odpovede.
Snad pochopis, ze sa mi nechce pisat x- krat to iste...
www.zdravie.sk
tu som to pisal podrobnejsie mozno si precitas...

snazim sa uz par rokov natahovat "novu predkozku", nazval by som to uz len pseudopredkozkou, nakolko absolutne cela vnutorna cast povodnej citlivej vnutornej predkozky je uuuplne fuc, a ten chrapun mi tam nenechal ani len kusok corona glandis...a kožu mi nasil na hranu zaluda...
Zial, nikdy to uz nebude to prave orechove, ale mozno za dalsich par rokov sa to trochu hadam spamata...odhliadnuc od toho, ze prvych 5 rokov zivota po zakroku je moja celozivotna trauma...
musim si ho sustavne mastit, aby nebol suchy a popraskany...
Najviac mi vadia tie tmavohnede flaky, jazvy po strhnutej gaze sprostou nervnou sestrickou, ktore nejdu nicim odstranit (unitone, mela-d od la roche...)...

a tie peripetie s lekarmi, o tych ani pisat nechcem...sa mi chce z toho grcat, samozrejme nie vsetci, ale vacsina...zevraj problem neni v tom, ze som obrezany, co ja nechcem, ale ze je v psychyke...a ze ked sa zmeni moja psychyka, tak zrazu mi nebude vadit, ze som obrezany...
NONSENSE....

ako som uz niekde pisal, vdaka trencianskemu urologovi, ktory na prvy pohlad videl moju zuzenu ruru a pomohol mi to dat do poriadku, uz mozem normalne curat aj rano, ked mam obcas erekciu, a to uplne bez bolesti, ci stipania, alebo "davkovania" mocu...
NIKDY nepochopim strkanie hadiciek do mojej mocovej rury po prvom zakroku....

PS: v mojom predsavzati je natiahnut si pseudopredkozku co najviac to pojde, aby aj pri miernom vzruseni bol zalud cely zakryty...pracujem na tom, a zatial mam polcentimetra. dufam, ze pri tych 2 cm by som mohol byt spokojny...

fyzik

Re: dzajo
Skúsenejší ako lekári niesom, určite nie aspoň v oblasti lekárskych vied. Skúsenosti sa získavajú praxou. Ale oproti lekárom mám jednu výhodu - vo svojej oblasti (organické polovodiče) dochádza tak často k zmenám a novým objavom, že je nutné sledovať situáciu snáď každý mesiac. Chémiu ovládam lepšie ako lekári - je to môj odbor. Viem sa dosť dobre orientovať vo vyhľadávačoch, tak keď ma trápil problém s fimózou, na rozdiel od lekárov som nehľadal v starých knihách, ale v najnovších odborných článkoch. Samozrejme že som do toho išiel na vlastné riziko, ale keď si uvedomím akému množstvu oveľa toxickejších chemikálií som vystavený (úplne nové ešte nepreskúmané láky s vysokým potenciálom v oblasti organickej fotovoltaiky) bežne v labáku, myslím, že stopy kortikosteroidu mi nemhli nijak ublížiť. Som len rád ak táto metóda pomôže aj viacerým ľuďom ktorí možno ani len netušia že niečo také existuje. Keď chce niekto dobrovoľne obriezku, prosím je mi to jedno, niekto má piercing, niekto je tetovaný, iný nosí náušnice, to je každého vec, ale keď sa táto choroba dá liečiť šetrnejšie, tak prečo to nevyužiť.

Prajem ti veľa zdaru v liečbe. Hlavne nech to nenatrhneš.

dzajo

fyzik, veľmi pekne ti ďakujem za rady.Podľa tvojich odpovedí si asi skúsenejší ako naši lekári.vyskúšam tvoje rady a dúfam,že mi pomôžu,pretože som už z toho nešťastný.Naša lekárka my nič iné neomiela iba aby som si dal urobiť obriezku,že to je dnes už normálne. Len som zvedavý či by si to ona dala urobiť svijim synom.Ešte raz ti fyzik ďakuje.

fyzik

Re: nemo
1) zrejme si obrezaný a žaluď stratil citlivosť neustálym trením o oblečenie. Či sa tá citlivosť dá zvýšiť - snáď rekonštrukcia predkožky, ale to je drahý zákrok s veľmi neistými výsledkami, zvykne sa to robiť tak, že do zvyšku kože sa voperuje také teliesko ktoré sa nafukuje, až koža dostatočne narastie a nejak z toho vyrobia novú predkožku, ale či to pomôže, ktovie a vraj je to bolestivé.
V zásade citlivosť obrezaného žaluďa klesá s neustálmy dráždením, takže keby sa ti podarilo zabrániť dráždeniu, citlivosť by možno vzrástla - ako zhrubnutá koža na chodidle, je hrubá u tých ktroí chodia bosí, aby ich nebolel každý krok. Skúsil som hľadať "penile sensitivity" "glans sensitivity", ale žiadne relevantné výsledky týkajúce sa tvojho problému. Si exemplárny príklad zlej diagnózy, kde problémy s močením boli pripisované fimóze a v skutočnosti boli inde.

2) kvapka lásky je prirodzený výlučok, prirodzený lubrikant, vlastne myslím že zložením je to spermatická tekutina ale bez spermií. Ak sa ti pred ejakuláciou nič nevylučuje, vidím to len na použitie lubrikantu. Úprimne ťa ľutujem a dúfam, že podobne zmrzačených bude stále menej a menej.

fyzik

Re: nemo
1) zrejme si obrezaný a žaluď stratil citlivosť neustálym trením o oblečenie. Či sa tá citlivosť dá zvýšiť - snáď rekonštrukcia predkožky, ale to je drahý zákrok s veľmi neistými výsledkami, zvykne sa to robiť tak, že do zvyšku kože sa voperuje také teliesko ktoré sa nafukuje, až koža dostatočne narastie a nejak z toho vyrobia novú predkožku, ale či to pomôže, ktovie a vraj je to bolestivé.
V zásade citlivosť obrezaného žaluďa klesá s neustálmy dráždením, takže keby sa ti podarilo zabrániť dráždeniu, citlivosť by možno vzrástla - ako zhrubnutá koža na chodidle, je hrubá u tých ktroí chodia bosí, aby ich nebolel každý krok. Skúsil som hľadať "penile sensitivity" "glans sensitivity", ale žiadne relevantné výsledky týkajúce sa tvojho problému. Si exemplárny príklad zlej diagnózy, kde problémy s močením boli pripisované fimóze a v skutočnosti boli inde.

2) kvapka lásky je prirodzený výlučok, prirodzený lubrikant, vlastne myslím že zložením je to spermatická tekutina ale bez spermií. Ak sa ti pred ejakuláciou nič nevylučuje, vidím to len na použitie lubrikantu. Úprimne ťa ľutujem a dúfam, že podobne zmrzačených bude stále menej a menej.

fyzik

Re: dzajo
DERMOVAT obsahuj 0,05 hmot.% clobetasol propionát, čo je v podstate veľmi podobná molekula ako betamethasone a v 90. rokoch sa výskumné práce zameriavali práve na túto látku. Dosahovali úspešnosť liečby okolo 75%, čo je menej ako deriváty betamethasonu. Ja som sa práve preto rozhodol pre betamethasone dipropionát (Diprosone), lebo som doma nemal nič také a keď som už kúpil bolo mi jedno ktoré kúpim. Ale ak to doma máš a nieje to po záruke (alebo aspoň nie veľa rokov po záruke), tak to rozhodne vyskúšaj. Neviem presne aký typ fimózy máš, ale za pokus to stojí. Stiahni predkožku pokiaľ to ide a tú najužšiu časť natieraj krémom, nedávaj toho veľa, nejde o množstvo. Iba na najužšiu časť. Dvakrát denne stačí. Medzitým sa s predkožkou "hraj" tak často ako to len pôjde, môžeš si dopomáhať prstami, stláčať žaluď (vtedy to ide stiahnuť viac a v napolystiahnutej polohe je fimotický kruh vystavený mechanickému namáhaniu). Ťahaj ju aj od tela, do úzkeho otvoru strč prsty (ak sa zmestia) a snaž sa rozťahovať to najužšie miesto. Pamätáš na africké ženy ktoré nosia ťažké náušnice a majú uši az po krk ? Ľudské telo je veľmi prušné a hlavne keď sa mu pomôže medikamentmi. Kortikosteroidy je vhodné použiť aj preto, že tkanivo fimotického kruhu je iné ako okolitá koža, je menej pružné, fibrózne a má vyššiu pevnosť. Svojim účinkom kortikosteroidy výrazne urýchlia mechanickú dilatáciu takéhoto tkaniva. Nežiaducich efektov sa až tak báť netreba, boli autori ktorí to používali u veľmi malých detí (3 roky) a nepozorovali nežiaduce účinky. Treba povedať, že kortikosteroidy (napríklad DERMOVAT) sa používa na liečbu ekzémov, lupienky (psoriázy) a podobných kožných ochorení (dokonca aj alopécie), kde sa to aplikuje na oveľa väčšiu plochu. Vieme pritom, že difúzny tok je úmerný ploche a koncentrácie, takže malá koncentrácia a malá plocha fimotického kruhu = bezpečná metóda s malým predifundovaným množstvom do obehu.

Inak som rozmýšľal, prečo lekári na Slovensku a v Čechách neinformujú pacientov o tejto metóde a vychádza mi z toho, že buď ignorujú nové výskumy, alebo proste sa im nechce čítať anglické texty, alebo proste, že obriezka ako chirurgický výkon je drahšia a od poisťovne získajú viac peňazí. Ak je to v peniazoch, tak u mňa takíto lekári stratili dôveru.

Zahraniční autori sa pritom zhodujú na tom, že fimóza nieje automaticky indikáciou na obriezku a najprv by mala byť indikovaná medikamentózna liečba a až v prípade zlyhania by mala nastúpiť chirurgia s jej rizikami. Kortikosteroidy napríklad niesú účinné v prípade "vnoreného penisu a fimózy (burried penis)" čo si moc predstaviť neviem ako to vyzerá, že z tela toho chudáka trčí len žaluď. Vtedy sa tá predkožka nemá ani kam zhrnúť. To sú ale ojedinelé a extrémne prípady.

dzajo

fyzik, chcel by som ta poprosit o radu? Mám doma masť DERMOVAT. Je to niečo podobné ako Diprosone? Dakujem za radu.