Fimoza nutna obriezka?

svako

co sa tyka bolesti, pradla a pocitov tak plne suhlasim s "tmm" :)
no a ten zavrat bol u mna horsi pre to, lebo som bol v celkovej anesteze... grcat som negrcal, len studeny pot a take podobne veci... nic coho sa treba nejak velmi obavat :)

tmm

Ja som bol v súkromnom zdrav. zariadení, prišiel som o 10. ráno a o 2. som už sedel na pizzi. Závrat som mal až cestou domov v autobuse (fakt nie je dobrý nápad ísť z operácie domov MHD :-)). Prakticky to znamenalo, že som skoro odpadol, nakoľko tam bol hodne vydýchaný vzduch.

Keď vypršala (lokálna) anestéza, tak to rezalo, bolo to dosť nepríjemné, ale žiadna veľká bolesť.

Celkovo, prvý mesiac bol hodne nepríjemný, hlavne prvý týždeň som v noci moc nespal, ale ako mi vypadli stehy, tak to bolo v pohode. Viac ako inokedy som vtedy pociťoval akútny nedostatok spodného prádla bez švov, teraz mi už nevadia ani tie.

Po 9 mesiacoch od operácie ľutujem len to, že som na ňu nešiel oveľa skôr.

GhOsT

zavrat - ako si grcal ? :) a ono ked sa uz zobudis po narkoze je to uz v poho alebo vdety to velmi stipe alebo tak nejako :) ?
Uz sa na to normlane tesim :D

svako

uspania sa neboj, ja som bol pod uplnou narkozou a zijem :)
rano som prisiel 7:30, na operacku som siel cca 10:30, cca 15:30 som uz siel domov...
po narkoze som mal len chvilku zavrat ked som sa prvy krat posadil/postavil
co sa tyka liecby, prvy mesiac nie je zrovna prijemny, ale potom to sa to uz len a len zlepsuje... 100% tak do 3 mesiacov :)

GhOsT

lenze ja sa bojim ako ma uspia a tak ze ked sa zobudim bude mi nieco ? alebo neveis ako by to prebiehalo ? urolog povedal ze okolo rana mam prist a pojdem po pobede domov a za kolko dni tyzdnov mesiacov sa mi to da uplne do 100 % stavu ?

Robo22

GhOsT - mňa neuspali, ale iba pichli injekciu do koreňa penisu a vydržal som to...bolelo to a bolo to nepríjemné byť pri vedomí, ale išiel by som ešte raz lebo teraz je to už v poho a tak to bude aj u teba...netreba sa báť a poriadne zaťať zuby...drž sa

Robo22

Čavte. Na obriezke som bol 8.4. a teraz to je už celkom v poho, ale mám na tú framykoin mastičku asi alergiu lebo pociťujem jemné pálenie...nevie niekto, čím sa to dá ešte natierať alebo tak???Alebo to mám už prestať natierať???Ď

GhOsT

Ale pocujte ked mi daju tu hovadinu na tvar a mna to uspi ? alebo budem v privedomi ale nebudem vediet kde som ako zhuleny ? alebo ma to uspi a na jaku dobu ma tu ispu ? a ked sa zobudim bude mi velkmi zle ? povedal ze po zakroku poobede mozem ist domov

sestra5

operacia phimosis teda circumcisio je zhruba 30min zakrok,vykonava sa bezne od malych deti az po gerontov...a anestezy sa vobec nemusis bat, nemusis mat celkovy narkozu, da sa aj spinalna...