Vši - trápia ma už 7. mesiac

Príspevok v téme: Vši - trápia ma už 7. mesiac
Anonym ka

Ahoj, v septembri, keď sme nastúpili do školy som dostala zrejme od spolužiačky vši. Používali sme Diffusil, no nezaberal. Tak sme kúpili šampón na vši. Ten mi trošku zabral, no neskôr som vši dostala opäť. Po polroku užívania nám docvaklo že ani on nezaberá. Tak včera som si prečítala jednu diskusiu kde písalo, že zaberá žehlenie vlasov. Tak som si ich vyžehlila a do obeda som nepocítila žiadne svrbenie. Neskôr mi mamka nastriekala vlasy Diffusilom a asi po 30 minutach prišla navšteva tak som si to hneď musela zmyť. Zmyla som si to obyčajným šampónom, keďže tu bola návšteva. Večer som si vlasy opäť vyžehlila a keď som išla spať tak som si dala na vankúš čistý uterák aby sa mi do vlasov zase tie potvory nedostali :) Niesom si vedomá toho, že som sa škrabala, no dneska ešte plánujem vyžehliť si vlasy a dať si na vankúš nový uterák. Nepoznáte niečo, čo by sme nastriekali na oblečenie, vankúše a pod. a zvieratká by zdochli? Poprípade ešte pre istou nejaký prípravok na vlasy, ktorý by neobsahoval chemikálie? Ďakujem

lanareydel

MInulý rok doniesla dcéra domov vši, dlho sme sa ich snažili zbaviť, ale nikdy sa nám to nepodarilo, až keď sme kúpili prípravok liquido duo forte, ktorý obsahuje aj sérum až potom nám to pomhlo a vší sme sa konečne zbavili ;)

kajkaflower

Poradím vám na vši Liquido duo forte! Obsahuje sérum šampón kúpite ho v každej lekárni a je fakt silný! A pritom dcére ani trochu nepodráždil pokožku :)

panicka4

orthosan nekúpiš náhodou v chovateľských potrebách??je to šampón pre psov nie??tak asi tam by som zavítala...veď pozri na nete, kde sa dá kúpiť. Nie je to taký problém zistiť :) nám ale najviac proti všiam pomohol liquido duo forte ale ak možem poradiť

Anonym ka

Dneska konečne môžem povedať, že som sa ich zbavila... Teda... Hneď ako sme prišli domov z dovolenky tak som si dala na hlavu Neemoxan a vyčesala si všetko, čo som v hlave mala... Teda... Nič som si nenašla... Ale hlava ma stále svrbela.. Každý deň som používala Všiváčik a nič som si nikdy nenašla.. Ale nedalo mi to. Stále som si vyčesávala... vlastne nič... Aj mamka mi kontrolovala vlasy, a nič mi nenašla.. Nechcela som sem nič písať, aby som sa zbytočne netešila... Ale dnes to konečne napísať môžem.... KONEČNE... Ale... Vždy, keď na ne myslím, začne ma svrbieť hlava... Snažím sa neškrabať sa, aby som na nich nemyslela, a sústredila som sa na niečo iné...

tpch

anonymka, jezismaria, ty vahas pouzit Orthosan? Ja by som sa s nim natrela cela komplet, aj keby mi mal spalit kompletne celu pokozku, keby som mala vsi! FUJ, je mi na grcanie.

Anonym ka

No tak ako sme prišli z tej dovolenky, tak som hneď išla po všiváčik (samozrejme som sa predtým vyspala) no a vyčesala si asi 8 dospelých vší... Večer mi mamka pozrela hlavu, nič mi nenašla, len vijíčka. No a dnes som sa opäť česala. 2 vši, to je všetko. Ja už o nich môžem písať aj knihu, už 3x som si ich vytiahla na slepo... Už ma to nebaví, ale ostrihať sa určite nedám, max. skrátiť. Ešte pred dovolenkou som sa sama ostrihala (do kadernictva s nimi predsa nepôjdem) aby sa mi lepšie vyčesávalo... No a ten orthosan... Nepoškodí mi pokožku na hlave? Predsa to je pre psy... Keď nebude v sobotu alebo nedeľu nič v pláne, tak poviem mamke aby mi nastriekala Diffusil H, po 6 hod. si ho zmijem, dám Neemoxan, ráno vyčešem, umyjem si vlasy a vyžehlim... Ak nezaberie, kúpim si Liberellu a Orthosan... Budem Vás informovať, zatiaľ ďakujem