Vši - trápia ma už 7. mesiac

Príspevok v téme: Vši - trápia ma už 7. mesiac
Anonym ka

Ahoj, v septembri, keď sme nastúpili do školy som dostala zrejme od spolužiačky vši. Používali sme Diffusil, no nezaberal. Tak sme kúpili šampón na vši. Ten mi trošku zabral, no neskôr som vši dostala opäť. Po polroku užívania nám docvaklo že ani on nezaberá. Tak včera som si prečítala jednu diskusiu kde písalo, že zaberá žehlenie vlasov. Tak som si ich vyžehlila a do obeda som nepocítila žiadne svrbenie. Neskôr mi mamka nastriekala vlasy Diffusilom a asi po 30 minutach prišla navšteva tak som si to hneď musela zmyť. Zmyla som si to obyčajným šampónom, keďže tu bola návšteva. Večer som si vlasy opäť vyžehlila a keď som išla spať tak som si dala na vankúš čistý uterák aby sa mi do vlasov zase tie potvory nedostali :) Niesom si vedomá toho, že som sa škrabala, no dneska ešte plánujem vyžehliť si vlasy a dať si na vankúš nový uterák. Nepoznáte niečo, čo by sme nastriekali na oblečenie, vankúše a pod. a zvieratká by zdochli? Poprípade ešte pre istou nejaký prípravok na vlasy, ktorý by neobsahoval chemikálie? Ďakujem

xyzz

Pol roka vám trvalo zistiť že šampón nezaberá?
peroxid, alkohol, žehlička, šampón pre psy a POVYMIEŇAŤ A PREPRAŤ NA NAJVYŠŠOM STUPNI VŠETKO! Nestačí dať len čistý uterák na vankúš... -.-

Mieaa

Viem aké je, keď sa človek nedokáže dlhší čas zbaviť vší. Ako malá som sa ich nemohla zbaviť, cez jeden rok. Nebolo tým, že som bola počernejšia ako tu v príspevkoch stihli spomenúť,alebo som nedodržiavala základy hygieny.Mala som dlhé,husté vlasy. A ani strihaním mi vši nechceli z vlasov odísť. V poslednom štádiu ich už mala celá rodina. Nepomáhali mi šampóny, ani prášky do vlasov, ani oleje. Ale pomohla jedna vec - zábal z orechových listov. Preto, ak sa ich potrebuješ akútne zbaviť. Každý večer, si natrhaj čerstvých orechových listov, daj variť, vyluhuj listy a vodou si prelej vlasy, a zatoč do uteráka a nechaj pôsobiť celú noc. Musíš to robiť opakovane, nepomôže jeden raz. Po čase vši zmiznú, orech sám o sebe páchne a to ich odpudzuje. Mám to vyskúšané. Odvtedy sa mi vši už nevrátili.

mriezka

Jo, potvrdzujem, Orthosan je dobrý. A možno sa ešte pre ľudí vyrába. Olej pomôže iba na dospelé štádiá. Žehlička by teoreticky mala zabrať na všetky instary, teda aj hnidy. Ale musíš nechať na jednotlivé veľmi ploché pramene pôsobiť dosť dlho - aspoň 20 sekúnd. Otázka je, či ti to nezničí vlasy. Kedysi sa používal petrolej, ale to strašne smrdí. Ak naozaj nič nepomôže porozmýšľaj nad krátkym účesom. Z neho sa ľahšie odstránia hnidy aj dospelce. Držím palce.

talentmania

Citam ze prispevok bol napisany pred 2 mesiacmi a uz tam si pisala ze ta trapia 7 mesiacov to ich este stale mas?

tpch

Anonym ka, kup si veterinarny sampon Orthosan, je to to najspolahlivejsie na vsi, co poznam. Nelakaj sa toho, ze je pre zvierata, kedysi sa vyrabal aj pre ludi. Nic zle sa ti nestane.

Anonym ka

Ďakujem Vám za reakcie :) Ešte niekedy pred 2 mesiacmi sme s bratom bežali kúpiť Neemoxan... Pomohla, ale asi tak na 3 dni.. Potom sa ku mne tie potvory vrátili..... Potom som stále používala Neemoxan a Diffusil... Dnes som si o5 dala Neemoxan, uvidíme čo to spravi :)

Veronicca

Ja som sa vší tiež nemohla zbaviť minimálne 5 mesiacov...vyskúšala som milión rôznych šampónov a prípravkov ale okrem zničenia vlasov mi absolútne v ničoom nepomohli :(... potom som sa na jednej diskusii dočítala o olivovom zábale + predtým som čítala o niečo aj žehličke na vlasy...tak som si dala na vlasy zohriaty olivový olej, zabalila som ich do igelitu, dala na ne uterák...na hlave som ho mala cca 3 hodiny, potom som si vlasy 2 alebo 3krát zmyla nejakým šampónom proti všiam, ktorý sme mali doma (nepamätám si značku)..tých potvor do vane vtedy vypadlo neskutočne veľa (až ma striaslo, keď som si spomenula)...no po umytí som si vlasy vyfénovala a rozčesala...a išlo sa žehliť...žehličku som dala zohriať na dákych 200° a začala som pekne od spodu, prameň po prameni...trvalo to asi polhodinu ak nie aj viac kým som prešla všetky vlasy...no a potom som si vlasy dala do gumičky a pustila sa do vysávania gauča, postele aj kobercov, všetkého...obliečky, uteráky, tričká, čo som nosila som hodila do prania, hrebene som umyla a nastriekala dákym sprejom proti parazitom, čo sme mali doma...odvtedy som mala od tých parazitov konečne pokoj :))

alussska

Šmapón pre psov je dobrá vec na vši, ale použi ešte aj spray pre psov na parazity. Nastriekať na vlasy, zabaliť pod igelit tak na 30 min a zaručene to tam všetko pokape. Mám to odskúšané, lebo tieto potvory sú už odolné na takmer všetky prípravky ktoré dosťať v lekárni. Som povedala, že už prežijú aj keď tu my nebudeme. Minulý rok som sa s nimi natrápila pri oboch dcérkach, ktoré majú dlhé vlasy a v lekárni som nechala za prípravky takmer 80 Eur. Všivák na vyčesávanie bol u nás na dennom poriadku, všetko dezinfikované, už som odborník v deratizácii a nebolo to nič platné kým som nevyskúšala ten spray a šampón pre psov.

trala

kazdy druhy den si umy vlasy s Orthosanom (sampon pre psy), hned nato poriadne uterakom aspon 5 min. si akoby presusuj vlasy nad vanou (neviem ako to mam povedat). vsi povyskakuju do vane, aj do uteraka, tak nezabudni vsetky splachnut :-). za par dni budes mat pokoj. tak sa ozvi, ako si dopadla