Vši - trápia ma už 7. mesiac

Príspevok v téme: Vši - trápia ma už 7. mesiac
Anonym ka

Ahoj, v septembri, keď sme nastúpili do školy som dostala zrejme od spolužiačky vši. Používali sme Diffusil, no nezaberal. Tak sme kúpili šampón na vši. Ten mi trošku zabral, no neskôr som vši dostala opäť. Po polroku užívania nám docvaklo že ani on nezaberá. Tak včera som si prečítala jednu diskusiu kde písalo, že zaberá žehlenie vlasov. Tak som si ich vyžehlila a do obeda som nepocítila žiadne svrbenie. Neskôr mi mamka nastriekala vlasy Diffusilom a asi po 30 minutach prišla navšteva tak som si to hneď musela zmyť. Zmyla som si to obyčajným šampónom, keďže tu bola návšteva. Večer som si vlasy opäť vyžehlila a keď som išla spať tak som si dala na vankúš čistý uterák aby sa mi do vlasov zase tie potvory nedostali :) Niesom si vedomá toho, že som sa škrabala, no dneska ešte plánujem vyžehliť si vlasy a dať si na vankúš nový uterák. Nepoznáte niečo, čo by sme nastriekali na oblečenie, vankúše a pod. a zvieratká by zdochli? Poprípade ešte pre istou nejaký prípravok na vlasy, ktorý by neobsahoval chemikálie? Ďakujem

mriezka

muc, možno anonymka urobila chybu dávnejšie. Tie prípravky postupom času strácajú účinnosť. A na druhej strane je možné, že ak si ich na začiatku neaplikovala tak, ako mala, vychovala si na hlave populáciu vší, ktoré sú nezničiteľné, už rezistentné voči akejkoľvek účinnej látke.
Anonymka, ak Ti mama mechanicky vybera, tak kupte aj husty hrebeň a nech odstraňuje aj hnidy. Slaná voda nič neurobí so všami, ale ak by si si zafarbila vlasy, tak to ešte môže zabrať. Ale opäť: zvažuj ostrihanie. :)

anonym_2137

Dobre vidím, to ešte stále máš vši? Ja som si myslela, že to majú len malé deti zo školy. Keď mi ich moji chlapci doniesli zo školy, tak som kúpila Ortosan, vtedy to normálne predávali pre ľudí a nie len pre psov. Umyla som im hlavy a pekne ručne som im povyberala všetky hnidy, lebo z nih sa liahnu vši a hustým hrebeňom som im vyčesala vši. Ver, že na druhý deň bol pokoj, ale výhodou bolo, že mali krátke vlasy. No ja len dúfam, keď ideš s nimi na dovolenku, že nebudem ubytovaná po tebe.

muc

anonym ka, praveze co pise mriezka je dobry napad! robila som roky na detskom oddeleni a o odvsivovani viem svoje, lebo pocerne dietky mali skoro vsetky vsi a teda odvsivovanie bolo skoro na dennom poriadku.
pises, ze kebd nemam radu, nech nepisem. vsak rad tu uz odznelo viac, lenze je ti tazko radit, lebo ked ich odmietas...

btw: pol roka si nechat parazitovat na sebe tu haved, opat raz musim napisat, ze je to sila!!! ak sa naozaj chces ich zbavit a vidis, ze pripravky ti nepomahaju (podla mna niekde robis chybu v aplikacii), tak nevahaj a nechaj sa ostrihat rovno do hola. viem, je to nepopularne riesenie, ale najucinnejsie. inac si ich budes pestovat do nekonecna, nakazia sa aj otatni v rodine a to uz bude bludny kruh.

takze neprkej a ver mi, ze kazdy kto sem napisal, chcel pomoct, lenze ziel aj sposobmi, ktore ty akosi nechces si pripustit.

Anonym ka

mriezka: nemyslim že to bude dobrý nápad :D Tak dnes som si o5 dala Neemoxan, a vôbec som s ním nešetrila. Vyčesala som si možno 2-3 vši. Potom, keď mi to zaschlo, dala som si o5 hrubú vrstvu Neemoxanu a vyčesala si ich trošku... viac :( Keď mi to zaschlo tak som sa išla kúpať. Vyčesávala som sa, a opäť len zopár vší, zato viac hníd. Tak hneď ako som vyšla, tak som si ľahla, nech mi ich mamka mechanicky odstráni... Povedala že našla len zopár tých votrelcov ale viac vajíčok... Tak teraz už len ju "dokopať" do lekárne kúpiť Liberellu (alebo ako sa to volá). Najhoršie na tom je, že v sobotu už ideme na dovolenku.. No super, dovtedy sa ich musím/plánujem zbaviť! :(

Alebo čo im urobí slaná voda? Má to na ne akýsi vplyv?

tpch

Anonym ka, kup si veterinarny sampon Orthosan, nemusis sa bat, naozaj zabera. Je to jediny pripravok, ktory naozaj pomoze.

mriezka

Anonymka, ak už ozaj nevieš čo ďalej, odporúčam ostrihať na pol cm. :( Viem, znie to možno fakt zle, ale kúpiš si šatku a uviažeš si okolo hlavy. Vlasy rýchlo dorastú. Fakt je, že vši moc mimo svojho hostiteľa nevedia existovať, tak okrem dôkladného vyčistenia bytu, odstránenia všetkých uterákov, poťahov, vankúšov a paplónov, ktoré si použila (hnidy tam môžu byť napadané), asi viac opatrení nebude nutných. Myslím, že je to lepšie, ako sa trápiť donekonečna a ešte sa aj vyhýbať ostatným, aby si ich náhodou nenakazila. Vlasy narastú aspoň 1 cm za mesiac, tak do Vianoc budeš mať už fešnú hrivu ;).

Anonym ka

muc: prepáč, ale ja som to sem nepísala aby mi z toho bolo ešte horšie, a ak pre mňa nemáš radu alebo útechu tak tu pre teba nieje miesto.... Určite nevieš ako sa cítim.... Ja som už fakt zúfala, neviem čo mám robiť. Vyskúšala som už mnoho prostriedkov od Parasidose cez Diffusill H až po Neemoxan a fakt ma to už nebaví. Často si vyčesávam vlasy a už ich mám tak zničené, polámané, suché a ešte k tomu po najnovšiom aj riedke... Fakt už neviem čo mám robiť.... A tie pripravky tiež nestoja tak málo že by som ich mohla kupovať každý deň.... Tak prosím,nepíšte mi komentáre takéhoto typu.... Vlastne to nebolo 7 mes. ale aj s prestavkami, tie potvory sa vždy vraciali a oni bez ľudskej krvi vraj nevydržia ani deň tak hneď zdochnu.... Prať a žehliť teda nemá význam... A vlasy si umývam možno každý deň a je dokázané že oni si nevyberajú podľa hygieny... A vlasy si tiež aj žehlím, lenže 2x týždenne očividne nestačí, akurát že ja nemám toľko sily.... Asi si musim nazbierať 50 € isť do lekarne poriadne nakúpiť a mať týždeň poriadnu karanténu alebo čo....

muc

je to sila 7 mesiacov si ich pestovat na hlave! to tak pocas 2. sv. vojny nepoviem, ale v 21. storoci???!!!

mam podozrenie, ze ta spoluziacka ich dostala od teba a nie ty od nej!

mriezka

Ešte detail. Vši majú isté vývinové štádiá. Šampóny často zaberajú až na dospelé štádium, takže je nutné procedúru opakovať najviac každý tretí deň. :)