Nasezdravotnictvo

Príspevok v téme: Nasezdravotnictvo
Taxim

Bohuzial som vaznejsie ochorel a cim dalej tym viac sa stretavam s totalnou aroganciou aj u tych lekarov,ktori ked som bol zdravy boli milucki, zlatucki napr pri preventivnych prehliadkach. Vtedy som podnikal a tak som im stale doniesol malickost. Teraz sa na to zabudlo a drzost nema konca. Samozrejme je medzi nimi aj vynimka bohuzial, iba jedna. Lezal som v nemocnici a tam je to uplna hroza. Ludia su tam ako posledne nuly. Lekari - dho nic - a pacient na poslednom mieste. Boze kde to spejeme. Bez uplatku vam nespravia ani vysetrenia, ktore su vyslovene potrebne. Nadobudol som pocit ze lekari sa stale za niecim zenu a prave pritomny pacient je pre nich na obtiaz. Tak potom naco su tam? Ake mate skusenosti vy?

Laurina22

Tak mu ten uplatok nedat!Ja som tiez minule s mojim lekarom narobila bordel,lebo sa choval ako nadradeny magor a bol klud!Vsak si snimi urobte poriadky,ja som s tym nikdy problem nemala,a to som relativne mlada zaba.Ci to bolo u obvodneho alebo na nemocnicnom oddeleni.

silviklh

Lekári sa nechavaju podplacat halvne aj firmami farmaceutickymi,aby predpisoval iich lieky,platia im dovolenky,drahe auta im kupuju,co viem,tak si uz aj lekari sami hovoria,co chcu-jeden napr.auto,inak to nebude predpisovat,iný notebook spickovy,druhy dovolenku na Kubu atd atd.. (robim v zdravotnictve-farm,laborant)

Taxim

Stale chcu len strajkovat za svoje platy, ale neuvedomuju si, ze v prvom rade musia zachranovat ludi.Sami si to vybrali.Dnesny mlady lekari uz na skole kalkuluju, ze sice plat nie je bohvie co ale uplatky to uz ano .Mam lekara v rodine je primar ani v zlom mesiaci nejde pod 4000 e a to nehovorim o dobrom .Myslim plat + uplatky. Minule si trosku vypil tak sa chvalil ze za mesaic si zarobil na dobre auto a ,ze co ma robit ked mu ludia pchaju peniaze. Tolko arogancie a nadradenosti v jeho prejave no hruza. Ludia trpia ich maniere, ale cim dalej je to s nasimi lekarmi horsie a horsie.Ludia zomieraju v nemocniciach a tych pripadov pribuda. Ked sa nieco nestane, bude len horsie ,samozrejme pre pacienta.

Laurina22

Nie Soffa,pokial si v poistovni,ktora nema zmluvu s tvojim lekarom,tak ta neosetria.Resp.osetria,ale vykon musis vyplatit.

soffa

nase zdravotnictvo je ubohe.nastastie nasa rodina ma silne korene,ziadna vaznejsia choroba nas nepostihla,chvalabohu,ale neda mi reagovat,kedze nasej babke menili klb na nohe.uplna ignoracia,vsade cakali obalku,a kedze boli akurat sviatky ,tak ani do nemocnice na rehabil. ju zobrat nechceli,kedze su vianoce.a to clovek si ma vybrat,kedy moze byt chory????clovek maka,plati odvody nenormalne do zdrav. poistovne a teraz po novom kedze nepodpisali s niektorymi doktormi zmluvy tak nas neosetria???to co je za primitivizmus.tak potom nech to je jak v Amerike.neplatis odvody nemas osetrenie.a nie ze platis nenormalne odvody a este si plAT!!!hanba ludom ktori riadia tento stat,a aj doktorom.hanba ludom ktori ich naucili davat uplatky ..hanba vsetkym ludom ktori povysili peniaze nad zdravie cloveka.nech sa raz kazdemu vsetko vrati.

kobra17

Ahojte.Toť moja skúsenosť so zdravotníctvom.
Môj otec mal dlhšiu dobu zdr.probl.,ale taký rýchly koniec by som nečakala.Raz v sobotu ráno sa mu nejako pohoršilo,rozprával od veci,stále sa chcel vyzliekať,vraj ho všetko tlačí.Tak mama zavolala nech pošlú sanitku.Tá pani na druhom konci jednoducho povedala,aby sme si počkali do pondelka na obvodného,ale pred tým jej mama povedala jeho diagn.aj to ako sa správa a,že mu je zle.Nepomohlo nič,zložila mame telef.Ja som prišla k našim okolo obeda a mama vyplašená,všetko mi povedala a ja,že mala si volať dovtedy,pokým nepošle sanitku.Ona,že SKUSALA!No mnme nebolo viac treba,vytočila som č.a zhodou okolností,som hovorila s tou pani ako moja mama.Všetko som jej slušne ešte raz povedala a ona,že,TO ZASA VOLATE OHLADNE TOHO PANA XXXX ?UZ SOM VAM POVEDALA,POCKAJTE SI DO POND.NA OBVODNEHO. Ľudia,tak som na ňu začala vrešťať,že otec sa tu od rána trápi a keby to bola nejaká hovadina,tak nebudeme vyvolávať.Nech mi okamžite povie svoje meno,že to budeme riešiť inak a,že to ešte oľutuje.Hovorím,že otec mi tu zomiera pred očami a mám čakať do pondelka??? No asi to pomohlo.Záchranka bola u nás do 10min.,akurát mal službu taký vzdialený známi,pozrel na mňa a pokrútil hlavou,že je mu ľúto.Nemohla som to vtedy pochopiť,veď ešte večer bol fit.Záchranka zavolala obyč.sanitku,sanitka ho odviezla o 14.30h a o 17h zavolali,že zomrel.Takže musel zomrieť hneď po príchode do nemocnice.A teraz to dôležité!!!Mohli mu ešte zachrániť život,keby na druhom konci bola iná p... a odviezli by ho hneď ráno do nemocnice???To sa už nedozviem.
Stačí jedna osoba,jedno zaváhanie a všetko je zrazu inak.
Nikto lekárov nenútil,aby boli lekármi.Toto si vybrali sami a životy by mali zachraňovať aj bez platu.Nehovorím,nech berú úplatky,ale nech pomôžu aj tým,ktorý ten úplatok jednoducho nemajú z čoho dať...

Laurina22

Taxim,ale ked sa ti nepaci pristup lekara,posli ho do teplych krajin a je mi jedno akym sposobom a chod k druhemu.Lahka pomoc.

Pozri,ja zas poznam lekara,ktory vzal od pacientky peniaze za operaciu a ona po roku zistila,ze ma jazvu niekde inde,nez ju mal operovat.Cize ma dve jazvy,ale jednu netusi preco.Tak isla za nim,pekne mu to vysvetlila,on sa priznal,co sa stalo,a peniaze bol nuteny vratit spat!

Preco toho cloveka nedas mediam,ked uz neveris Uradu pre dohlad?Ked vie byt svina lekar bud svina aj ty.

Taxim

Ale ked sa zmylim tak potom sa priznam a nie zatlkam. Tu sa nejedna o malickosti. Poznam pripad ze lekar vedel, ze pacientovi nepomoze, onko pacien aj tak si vypytal 1000 e. Nebol schopny ich ani vratit ani kontaktovat rodinu jednoducho sa potom skryval ako potkan. Fuj a hanba, bohuzial je ich stale viac tych potkanov a rychlo sa od seba ucia-vsak maju na to skolu. Na margo tych skol, je to tazka skola, ale su aj ine a ty co ich vystudovali sa tak nechovaju.Zneuzivaju svoje vzdelanie a fakt, ze clovek je chory. A to je to s cim sa nikdy nezmierim. Je to hyenizmus pytat od cloveka, ktory je na invalidnom dochodku alebo mu co i len naznacit ze toto vysetrenie je pre vas potrebne,ale!!!