Mam veľky problem s akne

Kajan28

Ahoj, ja som mal hnisave vyrazky a akne na tvari cca 8 rokov, vzdy som si hovoril ze to je urcite len vekom ale nebola to pravda, v mojom pripade. Skusal som lieky, maste ale nic nepomahalo. Az neskor som si uvedomil ze to je o style mojho zivota - zacal som pit najma cistu vodu a vyradil mlieko a nahradil ho veganskym. Prislo zlepsenie ale stale som mal ciastocne akne - tak som prestal fajcit ale hlavne si okusovat nechty. A to bol koren problemu - okusovanie. Ako som prestal s mliekom, cigaretami a nechtami, moja plet je takmer dokonala :)

deniliara

strava sa moze tiez prejavit na pleti to ano, cast pravdy v tom je, ale napriklad u mna bol problem to, ze som nepouzivala kozmetiku podla pleti, kupovala som podla toho, co mi vonalo, co sa mi pacilo akoze obal, co bolo pre mna cenovo dostupne a to bolo asi dost velkou chybou, teraz uz dlhsie pouzivam toto www.annemarieborlind.sk je to na problematicku plet dobre, plet to dobre vycisti, len treba to proste pouzivat pravidelne aby bolo vidiet zlepsenie :)

Tomaas 12345

prirodnaliecba :

A skúšala si postupne vysadiť múčne jedlá a jesť protizápalové potraviny a piť mrkvovu stavu ?

akinom007

Necitala som vsetky odpovede tak sa spytam kozneho si navstivil?
Urcite v prvom rade kozny...
Nasledne problematicka plet si vyzaduje fakt pravidelne a kvalitne cistenie a celkovu starostlivost.
Dolezita je aj strava a zvyseny prisun vitaminov ktore posobia na pokozku.
Urcite raz do mesiaca kozketicka poriadne cistenie pleti.

prirodnaliecba

Dobrý deň, ja trpím akné asi od 12 rokov (čo je už 10 rokov vlastne) a čokolvek som skúsila nepomáhalo, či už kozmetika alebo vnútorne užívať a antikoncepciu odmietam užívať, tak som po toľkých rokoch narazila na tinktúru z tradičnej čínskej medicíny, ktorá má odvádzať toxíny z pokožky...ani sama som neverila, ale fakt to bola prvá vec, po ktorej som videla výrazné zlepšenie po prvom mesiaci užívania, plus samozrejme prírodnu kozmetiku na cistenie a hydratáciu lebo mám osobne veľmi suchú pleť, ale to je na dlhšie :) je to z firmy yaomedica (česká firma), ale majú ju aj na SVK v eshopoch a volá sa čistota perly
:) odporúčam, lebo viem, aká je to beznádej, keď skúšate úplne všetko a nič nezaberá

nikol19998

Tiež som vyskúšala kadečo, veľmi mi pomohla kozmetička, ku ktorej chodím raz za 3 týždne na hĺbkové čistenie tváre (nie všetky kozmetičky to chcú robiť, tak sa najprv na to opýtajte, či to v ich salóne robia) nie je to ani drahá záležitosť. Jediná nevýhoda je, že 2-3 dni budete mať po tom červenú tvár, tak sa netréba zľaknúť. Ďalej si každý večer natriem na vatový tampón RSB roztok a potriem si tým tvár (vyhnúť sa očiam), štípe to, taktiež to je lacná záležitosť. A ešte doporučujem hocijakú hydratačnú masku na tvár aspoň raz za týždeň. (ja si dávam hydratačnú z LIDL a je super). Krém si moc nedávam, ale ak tak, tiež doporučujem hydratačný a vôbec nemusí byť drahý. Snáď pomôže :-)

nikol19998

Tiež som vyskúšala kadečo, veľmi mi pomohla kozmetička, ku ktorej chodím raz za 3 týždne na hĺbkové čistenie tváre (nie všetky kozmetičky to chcú robiť, tak sa najprv na to opýtajte, či to v ich salóne robia) nie je to ani drahá záležitosť. Jediná nevýhoda je, že 2-3 dni budete mať po tom červenú tvár, tak sa netréba zľaknúť. Ďalej si každý večer natriem na vatový tampón RSB roztok a potriem si tým tvár (vyhnúť sa očiam), štípe to, taktiež to je lacná záležitosť. A ešte doporučujem hocijakú hydratačnú masku na tvár aspoň raz za týždeň. (ja si dávam hydratačnú z LIDL a je super). Krém si moc nedávam, ale ak tak, tiež doporučujem hydratačný a vôbec nemusí byť drahý. Snáď pomôže :-)

SimonaMikova

Chodila som na ošetrenie akné do kozmetického salónu LUMI v Nitre na pešej zóne pred dvomi rokmi. Po podstúpení sedení s prístrojom na akné sa mi akné viditeľne stiahlo. Som veľmi spokojná, pretožé nové póry sa mi už netvoria. Veľmi sa mi páčilo aj správanie majiteľky štúdia, je veľmi milá. Vie, čo robí.