Mam veľky problem s akne

prplak

Cauko kočeny :)))) Ja som mala problem s akne prve 2 rocniky na SŠ a potom sa mi to podarilo vyriesit, resp. zmiernit do velmi vyraznej formy. Pouzivam rano aj vecer sírové mydlo z lekarne na dezinfekciu a odmasťovanie pokozky (ked treba tak pred pouzitím mydla vytlacim tzv. hnisáky). Mydlo posobi antibakterialne a "ranu" po vytlaceni vydezinfikuje a urychluje hojenie, zaroven zabrani vytvoreniu velkej chrasty cez pol tváre. Nechavam ho posobit podla toho kolko mam casu, ale v ramci jeho posobenia si vacsinou umyvam zuby :D Niekedy ho necham posobit 3 minuty, niekedy 10 minut. Ludia, ktori maju suchu plet a pri tom s akné mozu pouzivat toto mydlo tiez, ale na kratsi cas a mozno len raz denne (vecer), aby to plet moc nevysusilo a nezacala sa supat a po pouzití mydla natriet plet nejakym hydratacnym kremom (to vsak nie je moj pripad). A na podkozne vyrazky alebo na tie ktore sa nedaju este vytlacit pouzivam Gáfrovú mať s ichtamolom z lekarne. Ma sice vyraznejsi zápach, ale da sa na to zvyknut. Pouzivam ju vzdy na noc a LEN na konkretne vyrazky, NIE na celu tvár! Lebo zapachu by som sa potom asi na druhy den nezbavila :D Aj sírové mydlo aj Gáfrová masť su financne velmi dostupne v lekarni, ziadne drahe masticky a pletove "zazraky" z drogerie. :)A samozrejme pit vela cistej vody na precistenie organizmu a make up a podobne umeliny pouzivat co najmenej, na zakrytie vyrazky pouzivam cez den aknecolor ale nenatieram si to na cely ksicht jak nutelu haha :D vela stastia, drzim vsetkym palce :)

zuzi74

karolinaaa, s tym pitim vody (3L + caje) by som to velmi neprehanala. Pokial nie je vonku extremne teplo alebo nevykonavas vacsiu fyzicku zataz, tak taky vysoky prijem tekutin moze oblickam naopak poskodit. Optimalne je denne vypit pre zenu 2 litre a rozlozit si davky. Dolezita je hmotnost aj vek.

lienocka12345

karolinaaa ta tarika ti pomaha? mne na zaciatku hej lenze teraz si myslim ze mi to este rapidne zhorsila, tak neviem ci mam s tym pokracovat alebo sa na to vykaslat :(

karolinaaa

Ahojte , mám 17 rokov a akné ma už trápy od mojich 13 , je to pomerne velký problém ktorý znehodnodzuje a znepríjemnuje život viacerím ludom. Pametám si dni , ked som kôli tomuto problému nechcela íst do mesta , von s kamarátmi ba dokonca aj školy, až kým som si neuvedomila že vela ludí v mojom veku má podobný problém a ludia na okolo to beru úplne normálne . Ale k veci , chcela by som vám dat pár rád , ktoré mi dosť pomohli : 1. Základom je pozerať sa na všetko z tej lepšiej stránky pretože sa ocudzovať určite neprospeje a nevyrieši váš problém :) 2. Vyskúšala som veľké mnžstvo prípravkov ako sú značka : Garnier, Bioderma.. vela iných pomerne drahých vecí , účinok bol pravdaže vidieť ale iba na krátku dobu , vyplatilo sa u mňa tieto veci obmedziť , niekedy je naozaj menej viac ;) 3. Začala som sa lepšie stravovať , čo prospeje celému telu a hlavne tváričke a pit veľa ale veľa vody okolo 3 litrov a to nerátam čaje ktoré pijem pomedzi .. Naozaj sa to vyplatí ja som vodu neznášala ale zvykla som si a teraz by som si to nevedela bez nej predstaviť PS: záchod denne navštívim aj viac ako 10 krát :) 4. Poslednú dobu som hladala velké množstvo liečiv založené na prírodnej báze , objavila som vecičku ako je Tarika- akné , používam to asi iba 4 dni ale vidím na sebe zlepšenie používam to každý večer pred spaním je to maska ktorá príjemne vonia , stahuje póry... po zmití je tvárička žiarivá a vyčistená ( určitebby som odporučila vyskúšať ) a dalšiou novinkou u mňe je Čierne africke mydlo - Top!!! tvár je žiarivá , hydratovaná a hebká za obydva som zaplatila dokopy 10 eur a nevyrovná sa to ani jednému prípravku , ktorý som používala 5. Úplne som vylúčila používanie make-upu viem že je to nemožné u váčšiny dievčat ale stojí to zato baby ja už nemám na sebe make-up asi 2 týždne a už by som si ho na seba nedala , ak to nejde tak obmedziť na minimum nechať tvár čistú aspon jeden den v týždny a každý den sa riadne odlíčit :3 Základ je na začiatku vydržat , ak sa bojíte názoru iných tak si ich nevšímajte , nikto nieje dokonalý a nikdy nebude , ide predsa o Vás !! Názory a pohlady ludí vám nepomôžu :3 Takže ja už som pomerne na tom celkom pekne , som rada že som sa toho chytila základom je začat , snažit sa a hlavne brať všetko pozitívne , všetci ste krásni len to nechcete vidieť ;) Nepozerajte na iných a oni nebudú na Vás , všetkým prajem velá úspechov a štastného konca .. A nebudte smutní !!!! Úsmev :)
Nenapísala som tu ani tretinu ztoho všetkého , čo som chcela takže ak niečo potrebujete a chcete sa spýtat dajte vedieť ;)

lietavica

Mne sa osvedčili cédrové výrobky, najmä mydlo skrab, mydlo šampón a cédrový olej na noc. Môže byť aj s rakytníkom, ktorý je hojivý a rýchlo regeneruje pokožku.
Nič úžasnejšie som doteraz nenašla.
V čistej bio kvalite zo sibírskych lesov.
www.biolevel.eu

lietavica

príčinou akne sú nesprávne stravovacie návyky a hormonálna nerovnováha najmä v puberte.
Mliečne výrobky, rafinovaný cukor a biela múka sa podpíšu markantne na tvári.
Nedostatok vitamínov a minerálov z prirodzených zdrojov.
Doporučujem "živé" orechové a semiačkové pasty raw food, ktoré veľmi úspešne zabojujú s akne.
Pre chlapcov tekvicová určite a pre dievčatá napr. čokoládovo lieskovcová, alebo ľanová. Je ich 16, výber je veľký a všetky sú neuveriteľne chutné a hlavne zdravé. Budujú krásne vlasy, čistú pleť a pevné nechty.
čítajte na www.biolevel.eu

zuzi74

Peto gratulujem:-) Uprimne ma tesi, ze si sem pridal svoj pozitvny vysledok s akne a dufam, ze si ho precita vela ludi, ktori maju podobny problem. Suhlasim s Tebou, ze davat kopec penazi za hormonalne kozne kremy, ktore aj tak vela toho nevyriesia a este viac vysusia a znicia plet je nezmysel.
Inak zrovna dnes som sa o takomtom nejakom mydle docitala na nete:-) Ja sama s akne problemy nemam, mala som iba kedysi davnejsie v mladosti, ale co sa tyka samotnych olejov, su pre mna neprekonatelne. Taky konopny olej uzivam vnutorne, moja mama si nim potiera plet a velmi si ho chvali, olivovy, arganovy a mandlovy olej pouzivam pravidelne do kupela a na plet. Mam vyskusane aj rozne ine za studena lisovane oleje a pokozka je z nich velmi jemna, hydratovana a rozjasnena. Niet viac co k tomu dodat.

Peťo556

Ahojte. Mám 28 rokov a cca od 18 rokov ma trápi akné. Počas 10 ročného boja som prestriedal asi 4 kožné lekárky a vyskúšal som mnoho prípravkov. Niekedy to bolo lepšie, niekedy horšie, niečo chvíľu pomohlo, niečo ani toľko atď. Minul som už kopu peňazí. No nedávno nastal prekvapujúci zvrat! U jednej kamarátky som videl nejaké čierne prírodné mydlo s aktívnym uhlím, volalo sa že Eben. Ona nemá extra problémy s akné ale povedala mi,že má od neho veľmi peknú pokožku, a že ho mám skúsiť. Tak som si mydlo objednal za 3,90 €. Bral som to len ako taký lacný doplnok pre komplexnú starostlivosť o moju strašnú tvár. Začal som ho každý večer používať pri umývaní tváre a normálne som si začal asi po týždni všímať,že mám tvár menej mastnú, a že akné sa mi rýchlejšie hojí... Tak som začal experimentovať :) Každý večer som si na navlhčenú tvár hojne naniesol toto mydlo a použil som ho ako masku na tvár. Niekedy si ho nechám na tvári aj hodinu a až potom ho zmyjem. Keď je čas tak aj ráno aspoň na 10 minút. Dnes už prakticky nepoužívam nič iné len toto mydlo a denný krém (tiež prírodný - od happyskin). Akné sa mi takmer úplne zredukovalo, občas sa niečo objaví, ale to je zanedbateľné. A to všetko za 3,90 € mesačne, toľko mi totiž mydlo vydrží. Preštudoval som si, a to mydlo je vlastne kombináciou čajovníkového, konopného a olivového oleja s aktívnym uhlím a kozím mliekom. Vraj najlepšia možná kombinácia na akné. Nie som z tých čo vypisujú do diskusií ale o túto moju skúsenosť sa chcem podeliť všade kde sa dá, lebo mi urobila obrovskú radosť a chcem poukázať hlavne na to, že liečenie akné vôbec nie je o drahých prípravkoch. Neviem, že či je mydlo Eben v obchodoch ale ja si ho kupujem cez net, vždy naraz 2 ks tu: -odkaz odstránený-

Dúfam, že aj Vám takto pomôže a nezabudnite: treba používať každý deň ako masku (čím dlhšie bude na tvári tým lepšie. Nie len na umytie a opláchnutie (to len keď nemáte čas). Tak Vám držím palce! :)

Peťo

ciaobella1988

Ja som mala samé hrbolce na čele aj hnisave plus biele bodky zapalene vyrazky.no hroza a des...skúšala som internetove rady ako gafrova mast s ichtamolom...pityol...tea tree...citron...sirove mydlo...kawar bahenne mydlo...zubna pasta...no nepomohlo nic ba to bolo este horsie...isla som s tym ku koznej a ta mi to pobehala dusikom vraj sa to rychlejsie vysusi.a predpisala mi (da sa to kupit aj bez predpisu) Daliborov tzv.zinkova voda na čistenie pleti co rozpusta tukove hlavicky dalej salycilovy lieh 1% na cistenie do hlbky pleti tiez vysusa a vraj pokial chcem tak effaclar duo od la roche posay...a na predpis zineryt...necakala som vysledky no toto mi pomohlo mam peknu plet a ziadnu vyrazku a ten effaclar mi odstranuje aj tie flaky po akne....ale tak zasa mne pomohlo inemu nemusi...kazdy je iny...a takto trubky z avonu mi robili test pleti a vrqj mam zmiesanu plet a podla dermatologicky mam mastnu citlivu plet....ten salicylovy lieh sa da aj 2% kupit...nieco ako chem peeling akurat to nie je take nebezpecne