Konizácia - mate skusenosť?

zulik

zobrat ti maternicu pri pap3 ? tak to sa mi zda moc,ja som mala pap4-cin3 a bola som na lees.pri poslednom cytostere som mala 3a.tak uvidime,este musim ist raz na cytoster 8.12,no urcite sa nebojim,ze mi zoberu maternicu

didlinka

INATA.

Registrujem Ta na tomto fore, ale nepamatam sa, ake si mala vysledky po konizacii. Mozes ich este raz napisat?
A s tymi cytostermi mas pravdu. JA som mala vysledky PAP 2-3, raz som mala 3b, no to sa zhodnotilo ako zapal, ktory sa potom preliecil. Nik ma netlacil na konizaciu, kazdy tvrdil, ze mam celkom dobre vysledky, ze staci sledovat a pravidelne opakovat cytostery. JA som sa ale pre konizaciu rozhodla a z histologie mi vyslo, ze som mala carcinom in situ, z coho som dostala totalny sok, pretoze som ocakavala maximalne CIN III. Zrejme to bude tym, ze na cytostere som mala vzorky zo relativne zdraveho tkaniva, a to chore bolo niekde inde.
Mozes napisat, ake vysledky mas po konizacii na kontrolnych cytosteroch? Ja idem na kontrolny ster v polke decembra, to budem mat 2,5mesiaca po konizacii a dost sa bojim. Bolo mi povedane, ze ak sa mi ster zhorsi na PAP 3, tak mi budu musiet vziat maternicu, aby sme sa vyhli rakovine.

dani63

tereza2211,, to mi je velmi luto moja,naozaj si ešte mladučka,ale s tymi vyšetreniami aj mna dosť trapili a odkladali každy ďalši zakrok.Neviem ako to robia ked niektory lekar pošle na konizaciu aj bez biopsie ,ja som ju musela tiež podstupiť,robil mi ju lekar ambulantne-umrtvil mi to z vnutra,ale aj tak som citila take nepríjemné štípanie .
Tak s tym dieťatkom sa asi posnažte , lebo asi by to bol neskôr fakt problem,nechcem strašiť,ale mne lekar povedal ked som išla na konizaciu 2x , že mi zoberu cely krčok ked deti už mam .
Držim Ti palce , nech ti to dobre dopadne .

inata

Ahojte kocky,tereza,,,
ja moc dobre nerozumiem ake si mala vysledky tereza po konizacii a co teraz dalej a u zuplne hlupe sa mi zda ze ti niekto poradil aby si sa dala zaockovat ked uz virus mas.ja som sem uz svoj pribeh pisala ale mozno aby si si vedela predstavit ako rychlo prebieha proces na krcku tak to v skratke zopakujem.ja som mala vzdy PAP1,raz po prehliadke som mala 2plus a to ma sestricka ubezpecila ze je to po nejakom neskodnom zapale ale aby som prisla o pol roka pre istotu na ster kontrolny,prisla som o 8 mesiacov,moja vina a uz som mala PAP5 cize rakovina,nasledovala rychle konizacia s moznym odobratim maternice .nevedela som do coho idem,strasne som sa bala.mala som prave 20 rokov,sexovala som asi tak jeden rok a mala som jedneho priatela.cize mala som pocit ze rakovina rcka maternice s amna netyka,nema preco/verila som ze vysledky pap steru su nadhodnotene a aj opakovanie steru som neverila ze je v poriadku.dokonca ani lekar tomu neveril.povedal ze ni ej emozne aby sa za taku kratku chvilu vytvoril nador.az v nemocnici mi onkolog ktory ma operoval vysvetlil ako to vsetko mohlo vzniknut.ster vam mozu aj 10 rokov brat z toho isteho miestamktore este nie je poskodene a ked uz prerastie dalej uz j eneskoro.nastasti epre mna este neskoro nebolo,bolo to statsie ,ze ster mi bol brany v tom case prave z miesta ktore bolo najviac poskodene zapalom a virusom.urobili mi velku konizaciu a dnes chodim na polrocne kontroly.teda bola som 3x,
drzim vsetkym dievcatam palce a, hlavne dbajte vsetky na pravidelne kontroly

tereza2211

No ahoj kočky bude to dlhe ale napisem vam celé ako to bolo. Minuly rok v decembri som bola na mensom chirurgickom zakroku vola sa to ze KNIPS BIOPSIA, teda odlupli mi z krcka maternice a poslali na patologiu ci su to rakovinotvorne bunky alebo nie. No operoval ma lekar meno pisat nebudem len tolko ze je lekar bez specializácie. Prebiehalo to tak ze rano o7ej som prisla na prijem, povysetroval ma okolo 11ej ma zobrali na operacku ale tam ma jedna sestricka poslala naspat na izbu ze este neidem je lebo nevedia ci ma uspat alebo nie. No nakoniec som sa dostala na operacku o 14ej a neuspali ma pichli mi len naladovku samozrejme som vsetko citila bolelo to jak frass, predstavte si ze niekto vam chyti dajme tomu ruku a s noznicami vam vystrihne kusok zo svalu , z masa.....no nic to prezila som to v januari som prisla za mojim obv.gyn.uz som mala aj vysl. povedal ze je vsetko o.k. ze neboli rakovinotvorne, ale pre istotu mam uzivat indonal ktorá to poznate viete ze to nie je lacna záležitost....vsteko bolo o.k. mala som ist vmarci na kontrolu ale moj gyn. zomrel takje pravda ze som to troska zanedbala pockala som totiz kym tam daju noveho lekara pod domienkou ze vsetko bolo o.k. nic sa mi dovtedy nemloze stat. Nakoniec tam je uplne super gynda som snim spokojna no asi tak v auguste som sa knemu dostala spravil mi citoster...v septembri pridem ze ake su vysledky a on mi na to ze musim na konizáciu bla bla bla ja som sa strasne rozrevala (uz len pomyslenie ze musim zas tam do toho mäsiarstva ma bolelo) ale upokojil ma ze vsetkobude o.k.ze on ma bud operovat atd.
Vsetko prebehlo super, aj vsetko bolo super kym som k nemu neprisla na kontrolu. Vysledky z patologie citujem mojho lekara: " je to rakovina!...a kyval s tym papierom z patologie..
ja som vyplestila oci nechapala som co mi hovori on: " nooo je to rakovina, vlastne nie je ale je...a pozrel sa dole do zeme!!"
Ja samozrejme slzy v ociach...tak som sa ho opytala ze ako to je mozne ked som minuly rok mala vsetko v poriadku vôastne v januari a do neceleho roka som musela na dalsiu operaciu a teraz mi tvrdite ze je to rakovina a o rok mozem dojst aj o maternicu...pozrel do tych papierov z minuleho roka a hovori: " noooo vas lekar vas dobre odporucil....ale horsie je ze vam zobrali z toho zdraveho tkaniva a preto ste mali vsetko v poriadku.
Dalsisa vec ze mi odporucil sa dat zaockovat lebomam slabu imunitu, tak sa musim ockovat je tosice mrde penazi ale budis ked mi toma pomoct.
dalej strasne ale strasne moooc rozmyslam nad tym udat toho lekara co ma minuly rok tak dodrbal....
A dalsia vec je co mi povedal ze sa cím skor mam s priatelom snazit o babätko....je pravda ze sme spolu uz 5 rokov ale babätko sme este v pĺane nemali a teraz doslovne musim lebo ked nebudem mat teraz tak potom uz nikdy..
podotykam mam len 23r onedlho 24r.
CO MI NA TO VSETKO POVIETE TERAZ??????

dani63

tereza2211,,to ti povedali pri vysledkoch ,že maš stale ten vírus?síce ja som mala zasiahnuty cely krčok , tak mi museli cely odstraniť,ale ja som mala aj rez robeny v zasiahnutom tkanive , tak ma robili na 2x.

..to ma mrzí , že nemaš dobré vysledky

didlinka

tereza2211
A ako ti zistli, ze mas stale ten HPV v sebe?
No a ked bol rez v zdravom tkanive, tak preco by si mala do roka prist o maternicu? Myslis, ze sa to vrati spat?

JA som mala tiez rez v zdravom tkanive, ale vysledky velmi zle, a dala som sa uz aj zaockovat. Bojim sa, ze by sa to mohlo vratit.:-(

tereza2211

no ahoj kocky vysledky mam strasne, rezal to sice v zravom tkanive ale este stale mam v sebe ten HPV virus, poradil mi aby som sa dala zaockovat......a tiez ze sa s priatelom mame cim skor posnazit o babätko lebo do roka mozem dosjt o maternicu...

Judita12

PN individualne
Mne povedal doktor ze min 4 dni v nemocnici,
niektore hovoria ze 1 - 2 tyzdne,
ja som pocula ze aj mesiac, ja budem tiez operovana koncom tohto tyzdna a chcem nastupit do roboty az v novom roku dufam ak to bude oki, chcem aby sa to preliecilo aby som si psychicky odychla lebo je dost velka zataz....:-(((
drzim palce