Konizácia - mate skusenosť?

ajka123456

kočky som po leep koniz. 3 den,
prvy en som trosku krvacala ,vcera nic a dnes som zacala mirne krvacat je to ok????,

inata

Ahoj evelinka,
tak som rada ze mas dobre vysledky.hned s aclovek ukludni,ked je vsetko ako ma byt.
j asom mala teraz na kontrolach po konizacii 2.doktor vzdy hovori ze je to v poriadku.teraz idem koncom aprila na dalsiu kontrolu po pol roku od tej poslednej.zase mam samozrejme nervy ake budu vysledky.ty si mala ake čislo?
prajem všetko dobre aj ostatnym babenkam,nech sa vam všetkym dari !

didlinka

Evellina, 19.4. idem na cytoster. MAla som ist zaciatkom aprila, ale dostala som skor menzes, tak som sa musela prehlasit. Drz prsty, aby bolo vsetko OK. Potom dam vediet, ked budem mat vysledky.

ajka123456

ahojte ja idem na konizaciu zajtra , idem rano a poobede ma maju pustat domov, strasne sa bojim , ale tak ako vas tu citam dufam ze to prezijem , chcem sa opytat ci ste mali nejake stehy ??? vas museli zasivat? to tu niekto spominal ...budem to mat robene leep , pod celkovou narkozou....

evellina

Hallo zienky....chodi este sem niekto ???...no nie ze by mi tato tema chybala,ale nejako tu nikto neprispieva s informaciami,teda mna to len tesi,ked budeme vsetky zdraveee...ale sem-tam mozte aj nieco napisat,ja si tu rada precitam,kedze tato tema sa tyka aj mna....prajem vela zdraviiicka....ozvite sa

evellina

ahojte zienky....tam uz mam vysledok z cytologie po roku a pol od konizacie,vsetko je v poriadku,viete si predstavit aka som stastnaaa???...najstastnejsia na svete...didlinka ozvi sa...pa

evellina

ahooj didlinka....jaaj aka som rada,ze si sa ozvala.No tak tvoje vysledky aj mna prekvapili.Netusila som,ked sme sa aj cez Skype spolu bavili,ze fakt budes musiet ist na tu konizaciu.Vtedy to bolo este len take...ze mozno pojdes.A teraz takyto sok,ze vysledky boli take ake boli.Ale hlavne ze si v poriadku.Tesim sa s tebou...Moj prvy citoster po konizacii,po 3 mes. bol v poriadku,ale ako som uz pisala,potom som to trocha zanedbala a na druhy citoster som sla az teraz ,cize po roku od posledneho.Strasne sa bojim,co zase bude.Uz ma nebavi zit stale v takej neistote a v strachu.tie nervy co prezivam pred tym nez mi lekar povie,ze co a ako tak to neprajem nikomu...na Skype sem-tam chodim,ale nie az tak casto.Ja si stale precitam po veceroch spravy,pozriem panelak a ked ma napadne tak icq a skype.Ale budem sa snazit byt prihlasena castejsie,lebo by som naozaj s tebou velmi rada pokecala...A samozrejme pojdem si pozriet aj tvoju mail-adresu...tak sa drz a ozvi sa ,prajem ti vsetko,vsetko dobre aj dcerke...pa-pa

didlinka

Evellina. Skoda, davno som ta nevidela na skype.
Mne bola robena konizacia 2.10.2009. A prvy cytoster mi robili v decembri. Boli to len dva mesiace. Teraz idem o viac ako tri mesiace. ZAvisi to od toho, ako ma objedna sestricka.Medzitym mi este lekarka nasla nieco na prsniku, ale nastastie to bol plany poplach a nic sa nepotvrdilo.
ALe to som uz odbocila.
Pred konizaciou ja som mala vysledky cytosterov raz PAP IIIa-IIIb, potom mi to skocila na II-III, potom spat na IIIa. Cize sa mi tie kontrolne cytostery stale opakovali, lebo raz som mala horsie, potom sa to zlepsilo a potom zase zhorsilo. Ale potom som vyhladala primara / vdaka nemu mam aj dcerku/ a ten mi este pred operaciou povedal, ze je to tazka displazia, a to je vlastne CIN III.
No ze som mala CIN III a carcinom in situ je vraj to iste. Pred konizaciou mi vsetci tvrdili, ze o nic nejde, vsetko bude ok, ze sa operacia bude robit " pre istotu".
Po konizacii kazdy uz hovoril, oh, ako dobre, ze sme to urobili, ze sme Vas zachranili. Lekari boli nadseni, ze sa to odhalilo vcas. JA som absolutne netusila, ze by to mohlo byt az take vazne.
Ozvi sa niekedy aj cez sykpe, ak tam este chodis, aj ked ja uz tiez nebyvam na PC az tak casto. Alebo mi napis na mail, dam si k fotke na skype svoju mailovu adresu. MAj sa krasne, a drzim palce, aby vysledky boli dobre. DAj potom vediet.