Konizácia - mate skusenosť?

evellina

ahoj didlinka...jaj aka som rada,ze si sa ozvala,takze koncom marca ides na dalsi citoster??..no tak to su nervy,co?..vies ja som bola po konizacii po troch mes. na kontrolny citoster a lekar mi povedal,ze je dobry a ze dalsi citoster staci zopakovat za pol roka.Ale ja som od toho prveho citosteru po zase po troch mes.prisla domov a tak som sla znova na citoster a uz mi nespravil,povedal,ze posledny bol dobry,tak ze nepotrebujem opakovat teraz kazde tri mesiace,takze ma takto odbil.Konizaciu som mala robenu v oktobri 2008,prvy citoster som mala robeny vo februari 2009 a vlastne teraz po roku som prisla na dalsi,ale sa hrozne bojiiim.Medzitym sa mi stala taka vec,ze na slovensku som uz ukoncila moju poistovnu a uz som poistena tu v zahranici.Takze tu som to stale nejako odkladala,no nebolo to tu lahke,zajst za lekarom.Okrem toho,tu potrebujes k zenskemu odporucanie od vseobecneho,takze som to fakt odkladala.Tu stale musis zavolat a objednavat sa,ci uz je to obvodny,zensky,kozny,zubar a tak...trocha iny system ako u nas.Tak teraz uz len cakat aky bude vysledok,ale to su take nervy,no strach.Popis mi presne prosim ta,kedy si bola operovana,kedy si mala citoster a tak.A ty si mala pred tou konizaciou take zle vysledky???...odpis a maj sa krasne..pa

didlinka

Evellina, ja idem na dalsi ster koncom marca. Tiez sa bojim. ZA posledne 2tyzdne sa mi zvysil krvny tlak a nejako sa nedari mi nasadit dobre lieky, tak sa teraz trapim s tymto.
Preco si nesla na cyto skor? Mne lekarka povedala, ze musim prist znovu o 3mesiace, hoci som po konizacii mala cyto PAP 1-2.
Ozaj, ake si mala vysledky z histologie po konizacii?

evellina

ahojte zienky....mate nieco nove???...ja cakam na vysledky citosteru a prezivam hrozne muky,mam strach,len dufam,ze to dobre dopadne...dajte vediet a tiez ma zaujima ako dopadli tie,co su po konizacii rok,dva,tri???...dakujem

evellina

Simonna...ahoj,myslim ze vysledok z kontrolneho citosteru v juni budes mat urcite dobry...je to velmi individualne.Ja som po konizacii rok a pol a troska som to zanedbala,lebo cely ten cas som mala robeny len jeden citoster a to po troch mesiacoch od konizacie a chvala bohu,vsetko bolo ok...ale teraz neviem,na buduci tyzden mam termin u lekara,ale mam strach,len dufam,ze bude vsetko ok...a myslim si ze aj u teba to bude v poriadku,ked si mala okraje rezu tiez v poriadku.Tak drzim ti prsteky a prajem vsetko dobreee...pa

Simonna

Som mesiac po konizácii,výsledok prisiel v poriadku,aj po okrajoch....Dnes som bola u gynekologičky,povedala,ze to mam krasne zhojné,mám príst v júni na kontrolný ster.Je možné,že by znovu vyšiel výsledok taký ako pred operaciou,kedy som mala PAP IIIa???

evellina

ahojte zienky....davno,predavno som tu nebola,ale vsetky vas srdecne zdravim a prajem,len to najlepsie...didlinka a inata ako sa vam vodi???....citala som didlinka o tvojich vysledkach z histologie,tiez som mala sok,to fakt si mala take vysledky???...ja mam termin na kontrolny cytoster teraz 10 marca,tiez sa velmi bojim,ale dufam,ze to bude v poriadku.Po konizacii som mala robeny len jediny citoster a uz to je pomaly rok a pol,takze uz nacase,aby som si ten kontrolny ster spravila,len dufam,ze to bude v poriadku.Tak drzim vsetkym prsteky,aby vsetko bolo ok...pa-pa

lunitka

ahojte aj ja som po konizacii leep metodou bola som robena v iscare na klinike jednodnova chirurgia .Po zakroku tam som mierne krvacala a le doma uz po 2 dnoch asi troska viacej tak teraz neviem ci je to menzes alebo to je stej operacie.Neviem kolko treba byt doma na pn kto to vie nech mi poradi dakujem .

tina1311

Ahojte a dakujem vam baby...a didlinka som rada ze mas take vysledky nech sa ti dari...inata ak sa ta mozem opytat ty sa asi snazis o babo lebo ja som si myslela ze nemozem otehotniet po konizacii ty si ako na tom?

didlinka

2.oktobra mi bola robena konizacia s histologickym vysledkom CIN III / CIS. V decembri som bola na kontrolnom stere, ktory vysiel PAP 1-2. SOm stastna.
Vsetkym VAm prajem krasne vianocne sviatky, hlavne vela, vela zdravicka .

inata

Tina 1311 z celeho srdca ti blahoželam a prajem ti krasne a bezproblemove tehotenstvo,nech s ati narodi krasne a zdrave babenko,zaroven prajem nadherne sviatky,vela vela darcekov,pohodu,lasku a pokoj pri stromčeku vianočnom!

ja som tina bola na konizacii minule leto,ciže už zhruba 1 a 1/2 roka.