Konizácia - mate skusenosť?

dzana16

je mi z toho celeho tazko... vymyslala som a prisli nasledky... HPV...
idu ma tiez reazat, buduci mesiac...
dost som z toho cela nesvoja, ako ste tu vsetky ufff

aj len dufam ze to zasrane HPV mi zmizne z tela (mam zial tie najrizikovejsie stupne) a cytologiu mam 3
chcem byt v pohode uz

najhorsie je ze to zapacha a neuveritlne, takze sa sa sexu uz nejaku tu dobu vyvrujem..

baby, ked ste podstuúpili tento zakrok, mala niektora z vas podobne problemy? tzn. HPV najrizikovejsie dva stupne a neuveritne zapachajuca posva (taky kysli zapach ze aj ked sa umyjete okamzite to citite opat). Ak ano, ake ste mali vysledky po zakroku???

BTW vie niektora z vas ci ak zena ma HPV svojho partnera nakazit nemusi??? pripadne ak ho nakazi, moze od neho virus chytit po zakroku zasa? resp po prejdeni min tych 6tyzdnov co s nim nebude spat...

ak mi odpoviete velmi mi pomozete
dakujeme
ufff

zuzuzuzuzuzu

ahojte,
ja som bola v maji 2009 na konizacii, so stredne tazkou dysplaziou. 4 mesiace po zakroku som mala cyto znovu pozitivnu, ale mierne. teraz rok a pol po zakroku su vysledky CIN III. gynekolozka ma poslala rovno na onkologiu, kde mi znovu urobili odber na overenie (iny labak), a tam sa potvrdilo CIN III/ CIS. napriek tomu sa vraj mudr rozhodol, ze ma nechaju tak, a ze po dalsich 4 mesiacoch mi znovu zoberu vzorku, ze ako sa to sprava. vraj aby som neprisla o moznost mat deti, lebo este ziadne nemam a som mlada. ja sa ale bojim, ze ked to za taky kratky cas dospelo az sem, co bude o 4 mesiace? preco cakat? je mozne sa z toho nejak dostat okrem uzivania vitaminov a roznych doplnkov na zvysenie imunity/ beriem ich uz asi 2 roky a akoby to vobec nic nerobilo.. mate nejaku skusenost s tymto?

alika2

Ahoj Gigi,

v júni som bola aj ja na konizácii. Nie je to nič strašné, lebo celý zákrok robia v narkóze. Ale hlavne sa mi osvedčilo, že pred touto operáciou som nasadila enzymoterapiu- začala som užívať WOBENZYM. 21 dní po operácii som bola na kontrole u lekára, mala som ranu po op pekne zahojenú. Som rada, že je to už za mnou a všetko dopadlo ok.

[zruseny17]

ahojky,
som tristvrte roka po konizacii a robili mi kontrolne odbery,vysledky som mala HPV-negativne a cytologia je hranicna...nevie mi niekto poradit co to znamena???na kontrolu mam prist o pol roka...