Nutkave prejedanie sa

Príspevok v téme: Nutkave prejedanie sa
kissable

ahojte
tato tema je urcena nam vsetkym, ktore trpime nutkavym prejedanim sa. sama mam tento problem.. casto sa doma prejedam, hlavne ked nasi nie su doma (co je nanestastie dost casto). mnozstvo jedla, ktore doslova "zozeriem" je obrovske.. chuti mi vsetko naraz - klobasa, nutela, jogurt, rozok, hranolky, hrozno..
niekedy sa takto presytena citim spokojne, no inokedy ma zlomia vycitky svedomia a zvraciam.
mam nadvahu a nenavidim svoje telo. chcem schudnut z viacerych dovodov, ale vzdy sklznem k nechutnemu prezratiu sa..
je to zle. mate aj vy tento problem?

angela85

ja sa prezieram zo stresu. a zacalo to na VS skole, ked som pred skuskami fakt bola schopna pojest vsetko a este horsie to bolo pred statnicami ked malo spanku a caste prejedanie urobilo so mnou fakt dost. za tyzden az 5 kg navyse.
teraz sa citim velmi vyrovnane, som precitala mnoho knih, aby som dokazala zvladat stres. niekedy ma to chyti este, no co uz toto bude asi moje dozivotne zvladanie stresu, no teraz sa natlacim ovocim a zalievam vodou, aby som citila plnost a tym sa ukludnila

LLLenka

Caute baby....mam presne taky isty problem :/ prejedanie .... zacalo to na dovolenke v chorvatsku asi pred rokom,kde som zistila ze sa do mna zmesti co chcem..a zacala som priberat :/..na ranajky-prazenica,parky,palacinky,šišky...no hroza..a uz sa neviem spamatat .ale myslim ze to vsetky poznate.....
JA nejem normalne,jem za dvoch...a ked sa rozhodnem ze dobre,idem jest ako normaly clovek,vydrzim priblizne 3 dni a potom jeeeb,napraskam sa ako take prasa :/ ... ale teraz to drzim uz dva tyzdne,ziadna dieta jem normalne,ale primerane porcie .. a schudla som :)..
btw,chcela by som si s niekym o tom pisat...taka podpora :) prosim ozvite sa niekdo na lienka1114@gmail.com .. dakujem krasne... a baby ,zvladneme to!!!
ps : su aj horsie veci :)

Linguistics

Morry - 1oo% moj problem. Internat je ok, ryza, zeleninka, ovocie, salaty, mineralky, caje. Pridem domov - knedle, zemiaky, pecene pirohy.. Vecny kolotoc. Len ja nezvraciam :)

Morry

Aj ja mám tento problém, už pár rokov sa stravujem zdravo veľa zeleniny, ovocie, biely jogurt, chudé mäso, ryža, žiadne sladkosti, vyprážané, športujem. No dlho sa mi nedarí schudnúť, lebo môj organizmus si na to všetko už zvykol. Problém je, že keď som na intráku tak sa takto stravujem stále, lebo všetky tie zdravé veci mi chutia, ale keď prídem domov a vidím chladničku plnú dobrôt a kopec sladkostí, tak sa proste neovládnem, no a samozrejme to potom kompenzujem vracaním. Už milión krát som s tým chcela skončiť, no asi to nedokážem.

proserpina

Jaj do pi.e, musím písať celý príspevok odznova.
Hurka, a ako sa ti podarilo ako-tak z toho dostať? Lebo je to strašné, ten kolkobeh jedlo-výčitky a zase jedlo. A ešte k tomu depky, že mám problém ráno vstať z postele. Aj keď sa snažím niečo robiť, nikdy to nedokončím, mám stále nervy na seba, že som neschopná vo všetkom, stále myslím na smrť, ale nemám to svedomie urobiť to rodine, aj keď niekedy pochybujem už aj nad rodinou, či sa mi oplatí trpieť len aby boli šťastní...
A ty si bola ako spokojná s TN? Mne sa tam celkom páči - teda určite lepšie ako Veľké Zálužie. Už som si tam zvykla, teraz som tam bola vlastne už 12x. Ty si bola aj niekde inde? Ak chceš, môžeš mi napísať na mail: ThothProserpina@azet.sk muslím, že by to bolo lešie písať v maili ako tu.

A ešte mám jednu otázku: Kde sa dá liečiť také prejedanie? A dá sa to vôbec, keď nemám ppp ako anorexia/bulímia?

izabela neu

Proserpina, ja som este nebola nikde na lieceni, len ambulantne som navstevovala psychiatricku. Teraz na mna uz nema cas (raz za dva mesiace na 15 minut) a je bezradna, lebo o ppp nema ani sajn. Ak sa mi podari spravit statnice v juni, tak pojdem cez leto do Pezinka.
Ozaj a nepoznate niekto nejakeho psychologa/psychiatra, ktory sa venuje ppp? Alebo ma s tym aspon nejaku skusenost? Dakujem.

hurka

proserpina ahoj, si z noveho mesta? ako bolo v trencine? aj ja som tam kedysi bola... ak by si mala chut pokecat, napis... kolko mas rokov, ako to dalej zvladas? beries nejake lieky? ja som sa nastastie z PPP uz takmer dostala. mala som podobne stavy ako ty, prezieraniem potom trestanie seba za prezieranie, potom prezieranie za trestanie, jednoducho chaos sebanenavist... myslienky len a len na jedlo, chore... budem rada ak napises

proserpina

ahoj izabela, nie v pezinku som nebola, bola som v trenčíne, ale tam sa ppp nelieči, ja som tam bola s depkami a schizou...a aké lieky beriem? Už len Kventiax, Depakine a Zopiclon...a ty si sa už niekde liečila na ppp?

proserpina

baby, neviem či sa na mňa pamätáte ešte :-)... dlho som tu nebola lebo som na psychine, ale vidím že v téme nespíte....myslela som si že mi pomôžu v nemocnici, ale prd...len do mňa pchajú lieky a ja žerem, žerem jak o život...moje spolubývajúce si zo mňa robia srandu, keď večer o jedenástej zjem štvrťkila malokarpatskej a 6 paštek...nenávidím sa ale neviem to zmeniť,,,proste prejedám sa keď mám depku, od radosti, za trest, za odmenu...jednoducho stále..zajedám vnútornú prázdnotu.