Skolioza

Proste jáá

Ahojte...máam skoliózu ...doktorka mi na začiatku šk. roka dala papier kde bolo napísané aké cviky nemôžem cvičiť v škole lenže ja som ho odovzdala učiteľovi...nevedeli by ste mi povedať aké cviky sa nemôžu cvičiť???...a hlavne či sa môže hádzať kriket...:)...ak áno vopred ďakujem...:D

maria1113

Ahoj mindo, moja dcéra sa tiež u fyzioterapeutky naučila cvičiť smsystém, po akej dobe vidieť výsledky?

mindo

Ahoj, odporucam cvicenie SM system. Skus sa poinformovat, ci je v tvojom okoli nejaky dobry trener, co by ta to mohol naucit, alebo si skus o tom zohnat nejake materialy. Je to cvicenie, ktore nielen potlaca priznaky, ale riesi priciny tohto ochorenie. Prajem vela uspecov v liecbe.

Mey

Moonika : mám 16
Maros75: podľa mňa ležanie na bruchu vobec neškodí - ja tak ležím skoro furt a nič :D
Branuloo : obávam sa že už asi nie - už máš dosť vek a je pravdepodobosť, že sa ti už uzatvorili kosti takže už ich asi nenapravíš .. ale bude super ak zlepšíš chrbtové svaltvo - tým sa môžešvyhnúť bolestiam a pod. :)

jankaaaaaaaa

zalezi aky stupen skoliozy mas. skolioza vo vseobecnosti vedie k bolestiam chrbtice, pretazeniu urcitych svalov, niektorych klbov a pod. ale vsetko zavisi od stupna a typu skoliozy.
akykolvek sport, ktory spevnuje chrbtove hrudnikove a brusne svalstvo je na skoliozu skvely. hlavne teda to plavanie

majco22

je skolioza niejak moc zavažný problem lebo ju mam tiež a bojim sa že ma to niejak obmedzi v živote mam 18 rokov a som aktivny športovec a všetci mi radia plavanie a plavanie myslite že je to správne poradte mi prosim dakujem :)

Rebeka12

je maximalne nevhodne pre chrbticu spat na bruchu!najzdravsie spanie je na boku ,a vhodne je mat medzi kolenami maly vankusik-kvoli bedrovym klbom

branuloo

ahojte chcem sa opytat moze sa skolioza uz zastavit napriklad mam 25 stupnou a mam 22 rokov ostane to tak alebo po rokoch sa stupne budu horsit moze mi to tak ostat cely zivot alebo to stale bude horsie bolesti nemam a chcem sa opytat do kedy ta skolioza funguje ci sa uz mohla zastavit kedze uz niesom v puberte ak mate niekto skusenosti dajte vediet dakujem pekne

jankaaaaaaaaa

cviky na chrbticu pri lezani na bruchu urcite nijako neskodia! a myslim ze ani spanok na bruchu neskodi na chrbticu velmi, ale je pravda ze dost namaha krcnu chrbticu

Textová Inzercia

olej cbd
CBD olej vo svojej najprirodzenejšej podobe.

Doprajte si CBD so zložením, ktoré je vytvorené prírodou a podložené vedou.