Skolioza

Moonika

V prvom rade by som sa vám všetkých chcela podakovať za pekné a milé slová :)
RNG: máš skusenosti s tým natahovaním?
Zizi: Ved to je to blbé, že je to vidno, to estetické hladisko, ja sa napr. bojím, že sa ani nevidím, kôli tej krivej chrbtici, že kto by ma aj chcel, ked každý chce mať peknú a rovnú... teraz som začala cvičiť SM systém cviky, vraj je to dobré na skoliozu, tak uvidíme, ešte sa to len učím,ale ak budem vidieť nejaké výsledky, tak určite dám vidieť :) dúfam, že to pomôže, držím vám palce, nech sa vám to tiež ešte nejako dá naporiadok, alebo hlavne, nech sa to už nezhoršuje :)

RNG

Jedine systematicke dlhodobe natahovanie=trakcia moze postupne chrbat vyrovnat. Pritazlivost neustale chrbticu krivi, najma ked uz nie je rovna

jejna

ahojte ja mam 13 noo budem mat14 a korzet nosim uz druhy rok chrpticu mam zakrivenu 25 stupnou ale mam pocit ze sa mi to nevylepsuje doktor mi nechce spravit rengen lebo si mysli ze to je zbytocne ozarovanie kosti lebo podla neho to ide iba k lepsiemu ,.ale ja mu neverim chcela by som ten rengen ale nwm .. a este som sa chcela opytat ako to riesite cez leto lebo mne v tom byva dost teplo a v kratkych trickach to podla mna dost vidno tak som nosila vzdy este taky lahky svetrik ale nechcem to zazit este raz prosim poradte mi...:)

zizzi

Moonika, ja mám skoliózu hore- 35 a dolu 43 stupňov. Od 11 do 15 rokov som nosila korzet.Cvičila som aj plávala , ale raz sa to zlepšilo o 10 stupňov a o polroka sa to kľudne zhoršilo o 15. Odporúčali mi operáciu, s ktorou som nesúhlasila.Teraz mám 35r. som nižšej štíhlej postavy, porodila som dve štvorkilové deti. Určite je to individuálne, ale ja som sa počas tehotenstva cítila oveľa lepšie ako za normálnych okolností, zrejme sa ťažisko tela presunulo a inde a to mi robilo dobre. Skolióza ma obmedzuje hlavne esteticky, keď mám pocit, hlavne v lete, že je to vidno (krivo ide tričko na ramienka, plavková podprsenka), obyčajne som to vždy kryla dlhými vlasmi. Problémy s pohyblivosťou som nikdy nemala, tancovala som v skupine, jazdila na koni, stále bežne lyžujem. Jediné, v čom naozaj pociťujem krivý chrbát je dýchanie. Nie vždy, ale niekedy po záťažovom období mávam pocit stiahnutia hrudného koša, sťažené dýchanie, ale neskôr to zasa povolí. Obvodná lekárka tvrdí, že všetci s takto veľkou skoliózou by mali byť doživotne vedení a sledovaní aj v pľúcnej ambulancii.

Mey

Moonika ja som mala skoliózu 38 stupňov - lekár už povedal že ak sa to čo i len o stupeň zhorší , pôjdem na operáciu. Medzitým som šla do kúpeľov do Turčianskych Teplíc, kde ma naučili také cviky na bradielkach, to som poctivo cvičila a za ani nie dva mesiace sa mi to zlepšilo o šesť stupňov.Teraz mám už 32, ale operácii sa šťastne vyhýbam. Ešte máš šancu :)

ivs

caute caute... ja som zacinala pri 35stupnoc a skoncila pri 55.Asi 3roky som nosila korzet,cvicila atdatd.Trt mi to pomohlo,ku koncu 17roku mi navrhli operaciu lebo uz to bola fakt bieda so mnou,...zle dychanie a tak.Teraz som asi 2,5 roka po zakroku,uz ani neviem co je to korzet.I ked mam v sebe 2titan.tycce a asi 14 srobov zijem,dycham a zvykla som si na takyto zivot :) a teraz mam asi 17 stupnov.Nie je to ani vidiet :) v kazdom pripade drzim kazdemu palce nech nebude musiet pristupit na tu najposlednejsu moznost a lahnut si pod skalpel.drze sa

Pepulino

No ešte snáď dá. To už máš fakt veľké problémy :(. Ale aj tak ti držím palce aby sa ti to pekne napravilo. Verím že sa ti to napraví:)

Moonika

To sa dá ešte všetko pekne napraviť, ked máš len 12, horšie to je už so mnou ja už mám pomaly 19 a už mi dajú pomaly aj korzet dole,akurát dnes som bola na kontrole, mám strašne stuhnuté svalstvo, tak idem znovu na rehabilitáciu....tak lopatká nie je až tak vykrivená,ale bolí aj tá...

Pepulino

Monika ja mám 12 ale takú ako mám ja takú nemá každý, ja mam panvu zle mi drží, driekovú kosť mám krivú a músí sa mi vyrovnať lebo, ja mám aj nohu kvôli tomu kratšiu ako tu druhú a to veľmi bolí :(... 6 rokov vau to je fakt veľa aj lopatka? Tak to máš už fakt veľký problém so skoliozou. To už fakt ti teraz neviem poradiť :(

Moonika

pepulina a ty máš kolko rokov? treba ozaj poriadne cvičiť a plávať, nevzdávať sa... nemáš velkú skoliozu, to je nič, takú má skoro každý, takže sa nemusíš toho bát...ale ja? ja už neviem či mi niečo môže pomôcť, korzet nosím už 6 rokov a navyše teraz mám pocit, že sa mi aj lopatka vysuva... ja som už zúfalá a strašne sa bojím, že ostanem celá vykrutená :(