Skolioza

Pepulino

ahoj Monika, neni zač, ten pocit nieje aký ako by mal byť. Ja chodím zatiaľ len na rehabilitácie a tiež nemám pocit že by sa to lepšilo, ale lepší. Moja kamarátka ma ho len od začiatku školského roka (ten korzet) a jej lekárka vidí pokrok. A pritom to už má zistené dosť dlho myslela že sa jej to už nemôže zlepšiť ale lepší. Zátaž to nie ono by to nemalo s tým mať nič spoločné tomu verím:) A koľko máš už ten korzet?... možno by som ti vedela poradiť?

Moonika

ahooj pepulino, dakujem za pekné slová, ja nosím korzet,ale vôbec nemám pocit, že by sa mi to zlepšilo. A viem, že deti by som mohla mať,ale ide o to, či by to nebola velká zátaz na moju chrbticu.Bojím sa, že ked mi dajú dole korzet, tak sa mi to celé zvrhne...

Pepulino

ahoj Monika, ja mám tiež skoliozu, ale mám to len zatiaľ o 10 stupňov, aj ja to mám v dolnej časti. Zlepšiť sa to určite dá. Mohla by si skúsiť korzet moja kamarátka ho má a pomáha hej a tiež ju má až o 35 stupňov. Deti jasné že áno to nemá nič s tým či budeš alebo nebudeš mať deti. Už sa o skoliozu viac a viac zaujímam aj ja som písala ľuďom, ktorí ju majú a poradili mi som rada, lebo sa mi začalo trochu lepšiť. Skús to možno ti to pomôže ak áno napíš tu som zvedavá ako to dopadne :)))Prajem ti nech sa uzdravíš.