Je priatel žgrloš ?

Príspevok v téme: Je priatel žgrloš ?
animka

Sme spolu 3 mesiace, zo zaciatku vztahu mi kupoval same drahe cokoladky co ja lubim dokonca raz aj nahrdelnik a tak som sa citila blbo a obcas som navrhla ze ked sedime von ze zaplatim aj ja.Najprv nechcel no potom mu to zrazu uz nevadilo.Vzdy sme isli tak priblizne na polovicu,on kupil listky do kina ja som platila jedlo.A zjavne si na to zvykol natolko ze ked som mala narodniny rano zavolal ci ma objednat stol v restike co mam rada,tak som sa potesila ze mi chce urobit radost a zobere ma sa napapat a posediet.po tom nasom striedani som bola na rade s platenim ja ale tak ani nahodou som neratala s tym ze mam platit,ani len penazenku som nevytiahla.A on sa pri kase spytal ze kto plati? tak som nahodila ze mozem ja...a on ze dobre tak dnes plat ty ! pritom to nebol horibilny ucet, nejakych blbych 10 eur a on nie je clovek co by sa mal financne zle.Nejde mi o peniaze no zacala som si to podrobne po tomto vsimat , snazim sa precitat jeho vlastnosti.Spatne som si uvedomila rozne situacie : napriklad nikdy nenosi v penazenke viac ako 5 eur,vecne hladame automat aby si vybral peniaze,kolkokrat to skonci tak ze nenajdeme a platim ja ...alebo sme boli v metre a on zas nemal karticku cize nakup pre jeho rodicov som platila ja ze sak mi vrati...bolo to 17 eur...na druhy den som spomenula nakupovanie v metre , on si spomenul ze jooj sak ja ti musim vratit ale zase samozrejme nemal dost so sebou,nasledne dalsi den sme sli sadnut a platil onkede ja som si schvalne nevzala peniaze a mne povedal ze tu moju cast z uctu ( 5 eur) si mam odratat z toho 17 euroveho dlhu...a tym tema hasla a nikdy tie peniaze nevratil...
Dalsia situacia bola na vianocnych trhoch, pacil sa mi tam jeden prsten bižu za 7 eur ale na prv raz som si ho nekupila a on mi potom s tym pilil usi ze sak bol pekny, a ze sa mi hodil a ze by sme ho mali ist kupit atd. tak som si povedala ze ok ked mi ho tolko nuka asi mi ho chce kupit,sli sme tam a on nic,stal jak kol v plote,tak som si ho kupila sama, no co ma dojalo o mesiac si vsimol ze ho nemam na ruke...prisla otazka ze preco ho nenosim,tak som povedala ze preco by som mala a on ze lebo sme ho kupovali spolu a ja ze : ja som si ho kupila sama nemam ho od teba tak ho nosim kedy ja chcem a on ze to ti mam prstene kupovat ? ...tak som sucho poznamenala ze nemusi...
Dalsia super situacia : nechcela som ist jedno poobedie von lebo som mala vela ucenia,tak som navrhla ze dobre ale len hava vyvencit,no ked osm vysla preddom tak ma presvedcil ze sadneme aspon na kavu do blizkej restiky. nechala som sa presvedcit ale kedze som ratala s vencenim nemala som nic pri sebe.ked sa malo ist platit ( 8 eur) tak on tak na mna kukol lebo som podla "fiktivneho ratania " mala byt na rade a vravim mu ze no ja tu peniaze nemam a on ze dokelu ja mam len 5 eur...potom nastastie nasiel gastrac..ale dokelu naco vola frajerku sadnut ked nema so sebou peniaze...
Cele to nechapem , k jeho povahe mi to vobec nejde ako mi stale vravi ako ma miluje a ze by pre mna vsetko urobil a potom sa takto sprava...Co som sa zatial aj kamaratov chlapov pytala kazdy mi vravel ze ked vola babu von je automaticky vzdy ona pozvana a je uz len na nej ci sa rozhodne sem tam zaplatit alebo nie...Keby bol chudak bez penazi nic nepoviem ale myslim ze si zije nadstandardne...uz neviem ci to len ja tak vidim alebo kde je problem...poradte

Mattina

UTEKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ z toho vzťahu čo najrýchlejšie ako vládzeš!!!!
.....a nech ma odsudzujú diskutujúci, ale možno len kecá ako je zabezpečený a euro k euru a bude Ti dlžný majland. Ty nie si banka, aby si požičiavala (a ešte k tomu bezúročne :-/). Všetkého veľa škodí, či tak alebo tak (či platí len on alebo väčšinu, ako píšeš, Ty).

AdamKrt

hadik0088:

pre ludi, ako Ty, sa nicia vztahy.

a/ vznika skupina rozmazlenych zien, co si myslia, ze platit jej vsetko je samozrejmost
b/ vytvara si na Tebe financnu zavislost a zvykne si na to. Ked si najde partnera, tak s vysokou pravdepodobnostou sa to ani nedozvies, lebo to bude tajit, klamat Ti, klamat jemu, aby mala nadalej vsetky vyhody...

No a o chvilu to nemusi byt daleko od toho, ze ked to zistis, dojde o vyhody, jej priatel sa moze tiez nastvat, ze mu klamala a ona bude zufala bez prostriedkov. A co sa typicky stane zo zufalej zeny bez prostriedkov, ktora nebude chciet robit, je leniva a zvyknuta na vysoky zivotny styl ? Mozno slapka...

Skvela medvedia sluzba..... ;-)))

ta3

Animka,
som rada, ze sa diskusia utisila a teraz dostavas viac podpory ako tomu bolo zo zaciatku, lebo fakt spravanie Tvojho priatela je pod uroven a Ty uz dufam teraz naisto vies, ze od takychto cim dalej, tym lepsie

hadik0088

no tak poviem ty aky som ja a podla toho sa mozes zariadit ked som chodil s babenou tak samozrejme som vzdy a vsetko platil ja lebo to tak musi byt podla mna aj ked niesme zobraty ale chodime spolu oblecenie kredity do tel peniaze auto benzin no vsetko teraz sme rozideny lebo je prehnane ziarliva tak som jej povedal ze jej mozem pomoct tak ze jej necham auto budem jej platit byt davat jej peniaze ale len pokial si niekoho nenajde ak si niekoho najde tak jeb.m na nu nech sa stara on a k tomu tvojmu je to upln. sedl.k bez hanby ak je na tom dobre aby ti robil taketo veci cau a najdi si normalneho

čajka

Ach,láska ide cez žaludok.Aj ja som zažila všeličo,keď sme hľadali dieru v plote aby sme videli film v amfiku zadarmo-ale to nebol manžel. Ten kto ťa ma ozaj rád dá ti aj posledné nie z výpočítavosti ale z lásky.Mne sa to s tým Tvojím nezdá v manželstve s ním bude boj.V manželstve sa tak nepočíta.

george303

:D toto su vazne pribehy ja tomu ani neverim ze niekto moze byt takyto lakomec :D Ja dievca ani nemusim poznat ale ak je primne tak automaticky platim ja ... Inak to sa mi stalo vela krat ze som musel platit este aj niektorym kamaratovym priatelkam a to som tiez student a nezarabam ani cent ....

animka

bea ved presne preto to riesim..za co ma tu viaceri odsudzovali ,ze co po 3 mesiacoch cakam manzelstvo a ze laska nie je o peniazoch...no nerada by som takto dopadla... podla mna je ale dolezite nebyt vo vztahu zaslepeny a hodnotit veci realne,jednoducho ked zistim ze existuje vec pri ktorej keby sa ma frajer opytal ci sa za neho vydam a ja viem uz teraz ze by som mu nevedela povedat ano tak naco to mam s nim dalej tahat ked to nema nijaku perspektivu?? preto si myslim ze vzdy treba pozerat dopredu , bez ohladu ci vztah skonci svadbou alebo nie.

25

ked som si nasiel babu tak som som ju pozval do restiky na veceru.najedli sme sa,napili,dali sme si dezert a kecali az kym neprislo k plateniu.automaticky som chcel zaplatit cely ucet.kedze to bola slusnejsia restika tak aj ucet bol slusny.ale ja som neriesil ucet.prekvapilo ma ze ked som si poprosil ucet,ona mi povedala ze si zaplati svoje.nikdy som sa s tym nestretol predtym takze nevedel som zareagovat.nakoniec sa mi podarilo ju presvedcit ze tento spas platim ja pretoze som ju pozval ja na veceru.bolo to od nej mile ale ja som si v tom momente nedokazal predstavit ako by som sa citil keby to mala platit ona.teda len svoju cast.tak som jej povedal ze nabuduce zaplati ona.bolo mi jasne ze nechce odomna nic navyse alebo jej predosly partner jej to zrejme vykrikoval alebo co.na prvom rande chalan plati ale postupom casu by to uz mala byt vec oboch kto bude platit.ja som sa nikdy nejednal s babou ci platim ja alebo ona.akosi to bolo casom take ustalene ze sme si to ani nevsimali.ale aj tak sme sa rozisli.ale to z inych dovodov.

bea30

Ahoj Animka, moje manželstvo sa rozpadáva a začalo to presne takto.....!
Dnes je tu dieťa a mne museli plienky nosiť z Tesca naši autobusom. Alebo ak ideme s dieťaťom k lekárovi, platím polovicu za benzín, inak ma vysadí aj s ním uprostred cesty a nechá dojsť domov vlakom......!!!!!Buď opatrná, ľahjko sa to vyhrotí aj takým smerom!!!!!Veľa šťastia.

hillary

a nikdy netankoval viac ako za dvesto korun :D a tiez rozpraval ako prepil Pattisic za vecer a bla bla a ozaj ked som si ja kupila kabat za desat tisic a povedala som mu ze bol drahy ze mi je luto tych penazi tak sa na mna dival ako na zebraka ze on lacnejsie ani rifle nema fajcil pri tom moju cigaretu a pil kavu za moje peniaze posli ho do riti laska nelaska , len si predstav ked raz budete mat deti a ty budes chciet hento a on nie nie kupime lacnejsie na nete , rovno obnosene haha