Je priatel žgrloš ?

Príspevok v téme: Je priatel žgrloš ?
animka

Sme spolu 3 mesiace, zo zaciatku vztahu mi kupoval same drahe cokoladky co ja lubim dokonca raz aj nahrdelnik a tak som sa citila blbo a obcas som navrhla ze ked sedime von ze zaplatim aj ja.Najprv nechcel no potom mu to zrazu uz nevadilo.Vzdy sme isli tak priblizne na polovicu,on kupil listky do kina ja som platila jedlo.A zjavne si na to zvykol natolko ze ked som mala narodniny rano zavolal ci ma objednat stol v restike co mam rada,tak som sa potesila ze mi chce urobit radost a zobere ma sa napapat a posediet.po tom nasom striedani som bola na rade s platenim ja ale tak ani nahodou som neratala s tym ze mam platit,ani len penazenku som nevytiahla.A on sa pri kase spytal ze kto plati? tak som nahodila ze mozem ja...a on ze dobre tak dnes plat ty ! pritom to nebol horibilny ucet, nejakych blbych 10 eur a on nie je clovek co by sa mal financne zle.Nejde mi o peniaze no zacala som si to podrobne po tomto vsimat , snazim sa precitat jeho vlastnosti.Spatne som si uvedomila rozne situacie : napriklad nikdy nenosi v penazenke viac ako 5 eur,vecne hladame automat aby si vybral peniaze,kolkokrat to skonci tak ze nenajdeme a platim ja ...alebo sme boli v metre a on zas nemal karticku cize nakup pre jeho rodicov som platila ja ze sak mi vrati...bolo to 17 eur...na druhy den som spomenula nakupovanie v metre , on si spomenul ze jooj sak ja ti musim vratit ale zase samozrejme nemal dost so sebou,nasledne dalsi den sme sli sadnut a platil onkede ja som si schvalne nevzala peniaze a mne povedal ze tu moju cast z uctu ( 5 eur) si mam odratat z toho 17 euroveho dlhu...a tym tema hasla a nikdy tie peniaze nevratil...
Dalsia situacia bola na vianocnych trhoch, pacil sa mi tam jeden prsten bižu za 7 eur ale na prv raz som si ho nekupila a on mi potom s tym pilil usi ze sak bol pekny, a ze sa mi hodil a ze by sme ho mali ist kupit atd. tak som si povedala ze ok ked mi ho tolko nuka asi mi ho chce kupit,sli sme tam a on nic,stal jak kol v plote,tak som si ho kupila sama, no co ma dojalo o mesiac si vsimol ze ho nemam na ruke...prisla otazka ze preco ho nenosim,tak som povedala ze preco by som mala a on ze lebo sme ho kupovali spolu a ja ze : ja som si ho kupila sama nemam ho od teba tak ho nosim kedy ja chcem a on ze to ti mam prstene kupovat ? ...tak som sucho poznamenala ze nemusi...
Dalsia super situacia : nechcela som ist jedno poobedie von lebo som mala vela ucenia,tak som navrhla ze dobre ale len hava vyvencit,no ked osm vysla preddom tak ma presvedcil ze sadneme aspon na kavu do blizkej restiky. nechala som sa presvedcit ale kedze som ratala s vencenim nemala som nic pri sebe.ked sa malo ist platit ( 8 eur) tak on tak na mna kukol lebo som podla "fiktivneho ratania " mala byt na rade a vravim mu ze no ja tu peniaze nemam a on ze dokelu ja mam len 5 eur...potom nastastie nasiel gastrac..ale dokelu naco vola frajerku sadnut ked nema so sebou peniaze...
Cele to nechapem , k jeho povahe mi to vobec nejde ako mi stale vravi ako ma miluje a ze by pre mna vsetko urobil a potom sa takto sprava...Co som sa zatial aj kamaratov chlapov pytala kazdy mi vravel ze ked vola babu von je automaticky vzdy ona pozvana a je uz len na nej ci sa rozhodne sem tam zaplatit alebo nie...Keby bol chudak bez penazi nic nepoviem ale myslim ze si zije nadstandardne...uz neviem ci to len ja tak vidim alebo kde je problem...poradte

soffa

Ivana45 to vystihla celkom presne.vidno ze uz ma daco prezite(teraz ta nechcem urazit Ivana;D)ale ma velmi triezvy pohlad na svet,ako tak citam jej prispevky.

animka

ivana ...ja nepotrebujem diamanty a zlato...som vdacna aj za kvety a caj,podstatne je ze si na mna spomenie aj mimo sviatku a chce mi aspon malickostami urobit radost.mali sme na debatu penazi asi dva kratke rozhovory,nijaka hadka ani moja hrozba rozchodu.od druheho rozhovoru som zatial nijake posedenie neplatila a to som skusala na neho ze zaplatim ja...vzdy povedal nechaj tak,takze zatial nemam dovod s nim neostat.jasne ze budem pozorovat dalej,sak vydavat sa hned nejdem, takze casu mam dost.

ivana45

animka a ty mu veris ? Akoze sa zmenil? Zelam ti, aby si mala pravdu, ale: Nebud naivna.
Tie nenormalnosti, co si tu popisovala a urcite este viacej s nim zazila, vymazes? Ako si mohol slusny zarabajuci clovek "Zvyknut"(!) setrit tym sposobom, ze vydavky prenesie na svoju "lasku", vyrazit si stoj co stoj.
Kvety, caj, ... su hovadiny (prepac) proti tomu, co si pisala.
Ja by som sa neradovala (aj ked ti vonkoncom nechcem kazit radost). Podstatu nezmenis. Mozno sa snazi potvojom pokuse o rozchod. Mozno si precital tuto diskusiu.
Opatrne dievca. Antikoncepciu. Lubite sa, ale to nic nezmeni na fakte, ze je to pako. Tak ci tak ta to dostihne.

Je to na tebe. Laska dokaze zeny aj muzov drzat aj v nepochopitelnych vztahoch.

animka

myslim si ze nie je lakomy , len si zvykol vtedy...teraz od vianoc je hrozne zlaty a aj co sa tyka financii je to ine...je vsimavy , zrazu stale nosi nejake darceky...ci uz kvety alebo caj ked som bola chora,pred par dnami slnecne okuliare lebo sa mu hrozne pacili a chcel aby som ich mala ..a take :D...proste teraz mam pocit ze to je fajn :))

Tyshka

fiuha neco take som este ani necitala ani nevidela , soms polu s mojim milacikom pondelok 17teho rok spolu neni to vela ale fakt sem tam sa stalo ze ja som platila aj tosom ho prosikala ze teraz ja ! abo ked mal meninys om ho ja pozvala dokina aj to tak bral ze mu toje trapne .stale plati on je studentom ale ma brigadu vsetko robi kvoli mne aj ked mu neco povie ze nekupuj ale ked ivdi ze sami to paci silou mocou mi to kupi aj keby mal posledne mince to chce dat namna a jato odneho vobec ale vobec neziadam! no ale aspon vidim ze jeto chlap ktory bude vediet dat vsetko rodine aj chcem mat rodinku spolu! takze takeho chlapa pekne vykopni kym neni neskoro 3mesiace este bude lahke zabudnut cim neskor to bude horsie neskor ho uz budes tazsie zabudt!tak si to rozmysli a nekukaj ze fnuka chlapci vedia byt strasne falosny!

ivana45

animka,
je mi to luto, ale ty si tento vztah uz prehrala. Tvoj partner uz teraz na teba neberie ohlad. Okrem toho chytraci a strapnuje sa pre par halierov. Na tvoj ukor! Ze mu to nie trapne... normalny clovek by sa hanbil.
Pises: " potom sme si to nejak vysvetlili stale len fnukal ze co ma teraz urobit a ze on ma lubi,to omielal dookola lebo som spochybnila ze ako ma moze lubit ked sa na mna vykasle ked vie ze som sama"
Nuz - ano, kasle na teba. Nezaradil ta medzi ludi, na ktorych mu zalezi. Alebo ta vyradil, neviem. Inak by snad ani nebol schopny tak "strazit financie" ako pises.
Je to cele trapne. A bude to len horsie. No potrebujes takuto trpkost pri kazdych narodeninych,pri kazdom sviatku ?
Uz ked si polozila otazku, ci je zgrlos, vedela si odpoved. Dobre, dobre, ja viem, to bol nazov temy.
Iva3210 ma pravdu. Budes na neho nejake obdobie zivota odkazana, pravdepodobne. Nechas sa ponizovat tym, ze sa budes doprosovat o samozrejmosti ?
Prosim ta, pozbieraj sa a vykasli sa na neho. Nech fnuka, ze "co bude teraz robit" ale mamicke alebo kamaratom. Takeho blba nema zapotreby nikto. Ani keby mal WC otapetovane bankovkami, ty z toho uzitok mat nebudes.

Iva2310

Animka.....ja by som ani nezakopla o takeho chlapa, predsa muz je zivitel rodiny, a zena sa ma starat o domacnost, a uz teraz mozes vidiet, ako sa bude vediet postarat ,,vasu,, rodinu, nikdy vam neda nic navyse....mam s priatelom 3 rocnu dcerku, nikdy som nic neplatila, len ak som v obchode sama, aj to vlastne jeho zarobene peniaze, a ked je so mnou, ani tie odo mna nechce, ja som nikdy nic nepytala, a vsetko som dostala, apreto nie som zlatokopla, dama mi preto, ze ma lubi....a pretoze ho ja lubim tiez, staram sa o domacnost, periem mu, zehlim, varim, staram sa o nasu dceru.....vzdy je doma cisto.....predsa tak to ma fungovat....aby ked pride domov z prace uz nemusel nic robit...

animka

ved o to slo...aby sa to uz neopakovalo...lebo keby som nedala najavo ze sa mi to nepacilo,tak on to nemoze vediet a mohlo by sa to opakovat.