Atopicky ekzem uz mi to lezie na nervy!

Príspevok v téme: Atopicky ekzem uz mi to lezie na nervy!
dancul81

Moj syn ma atopicky ekzem od troch mesiacov!Len sa od vtedy trapime.S nasho vztahu s priatelom su ruiny vsetko sa iba tak lepi.Maly si presiel pocnuc kortikoidmi koznymi lekarkami a kecami len ho stale premastujte a stale dookola to bolo.Noci neprespate neskutocna obeta.Boli sme v Bratislave za dr.Bielikom o ktorom som sa docitala prave tu.Stalo ma to nemalo penazi vyliecil sa tak na 60%.Dalej neviem ako.Kedze je to pecenova zalezitost treba ju cistit.Maly si stale skrabe nohy je to jedna zuriva kopka nestastia a ja mam nervy na dranc.Vo svojom vnutri revem placem som zufala,pretoze nedokazem pomoct vlastnemu synovi.Vsade na internete sa pise o atopickom ekzeme.Kazdy pise nieco ine su to dohady.Kazdemu pomaha nieco ine.Viem,ze najlepsia je homeopatia.Ale mame nasadenu slabu liecbu a tym padom teraz stagnujeme.Je rano 7:38 a mne je do placu.Neviem ani co mu mam dat jest lebo vlastne nic nemoze.Je slaby ide ma 5.strnas mesiackov a este nechodi.Myslim,ze nema silu a j ked sa uz berie pomalky.Je iba rozok namoceny v Ha bebe alebo chlebik so sunkou a na obedy zeleninove polievky s kuracinou alebo bez.Atopicky ekzem je jedno velikanske trapenie!!!Idem skusat dalej homeopaticku liecbu ale zial budem musiet vyskusat aj ineho homeopatika!!!Verim,sama neviem ci vlastne verim...Ale dufam,ze to raz a coskoro navzdy zmizne lebo sa s toho trapenia zblaznim....Uz som ho odmietla dat aj ockovat.Pretoze aj to su iba same svinstva.......:-(((

Hanaema

Ahojte mám ekzém od narodenia a veľmi mi pomohlo keď ma to svrbelo dali mi dali rukavie z lekárne také bavlnené, dajte mu ditiaden je to proti škrabaniu, veľmi pomáha masť beloderm silné kortikoidy ale hneď zaberie, v ziandom prípade nechoďte na slnko keď mu večer natries ráno ho osprchuj lebo ja mam z kortikoidov také škvrny a nejde to odstrániť, a najviac co môže pomôcť je more aj na 4 týždne choďte pomôže a každý rok hádam pomohlo, ekzém mam už veľa rokov ale treba odskúšať co pomáha a to dat veľmi dobrý lekár v a najviac pomáha chorvatsko

Simonea771

Ach, u deticiek je to obzvlast neprijemne, ja sosobne proti atopickemu ekzemu okrem ineho "bojujem", resp. ho z velkej casti zmiernujem so Stopalergom. Skus pozriet, je to slovensky vyrobok a je z prirodneho zlozenia, takze to moze byt zaujimave aj pre deti, vsak sa opytaj lekarnika a uvidis sama.

verodoll

ja som za vyskusanie protopanu teraz maju nejaku akciu na celu sadu, ale ja som bola zatial len na telovom mliecku a pekne mi supinky miznu a mam pocit ze aj v zahyboch mam toho vyrazne menej a to ho pouzivam zatial len druhý týždeň

Mayja

Atopický ekzém u detí môže byť dôsledkom alergie, no svoje zohráva i genetika. Stav kože ovplyvňuje aj strava. Ale takziez je dolezeta hydratacia pokozky. My odporucame bepanthen.

verbena

pomože jednoducha vec - z DM vazelina nechtikova, ruky stále nakremovat pred odchodom z domu , hlavne do zimy, nosiť rukavice, chranit pred zimou...

Glam

určite skúste protopan ... ja som bola nenormálne zúfala z toho, že som s ekzémom bojovala každú zimu a jeseň a rok čo rok to bolo horšie..fľaky výraznejšie a svrbenie horšie a s každou neúspešnou liečbou to bolo horšie..psychicky som bola na kašu..mamka mi na narodeniny kúpila protopan a aj keď osm mu moc neverila, tak som musela uznať že je ozaj dobrý..do týždňa ma fľaky prestali svrbieť a začali miznúť..zmenšujú sa..takže u mňa protopan funguje

HelenaF

Ahojte, veľmi dobre vám rozumiem. Atopický ekzém je zlo pre matku j pre dieťa. Tiež som tým prešla, treba byť silný a vedieť sa vysporiadať s mnohými faktormi. Veľmi pekne sa tomu teraz venuje Bioderma, s ich krémami máme inak dobré skúsenosti, na portáli o atopii, zaujímavé čítanie od lekárov, možno pomôže aj vám.
pravdyoatopii.sk