Reflexná masáž chodidiel

samko r.

Ozaj Brunuška, prosím ťa napíš niečo bližšie o tej podložke, popríp. adresu, nie je ten kedysi známy "ježko", volalo sa to Iplikátor Kuznecova a bolo to také pichľavé nalepené, alebo našité na látke?

brunuska

samko tak isto som vyrastala ja- pekne na boso na nadhernej rozkvitnutej lucke- futbal a bitka s chalanmi, cvachtanie v potociku- ale ved samko- detmi sme stale-tak sa nehanbime- kludne sa to moze vratit vzdy ked budes chciet.boze prestanme sa pozerat na to co si o nas kto pomysli?nech si mysli co chce-ale co ma z takeho zivota? navrat k prirode!

samko r.

Jéj Brunuška, to mi hovor. Ja som z malého mestečka a moje najkrajšie spomienky z detstva, teraz myslím okrem rodičov, sa spájajú práve s naháňaním po mäkkej tráve. Ani nehovor, zlatinko, normálne sa mi do očí vtlačili slzy. Na potoku sme si urobili priehradu, voda sa vyliala až na trávnik do parku, celý deň sme skákali do tej studenej vody a nič nám nikdy nebolo. To sa už nevráti.

samko r.

Prečo to ľudia nerobievajú bežne? Toť tvoja ďaľšia otázka. Povedz mi, čo by potom lekári robili s tými drahými prístrojmi. Veď aj oni potrebujú z niečoho žiť! Preto do teba napchajú chemikálie, čím ťa oblbnú a ty ideš ďalej. Čo by potom robili z Ibalginom? Je v tom aj politika...

brunuska

da sa na nete zakupit reflexna podlozka na nohy- rano na lacno pekne na nej preslapovat-alebo su kupte taku lopticku s pichliacmi a tou masirovat nohy pekne od spodku-nie len ze je to prijemne ale je to vlastna reflexna masaz noh. a aj dlane sa s nou krasne masiruju.stoji okolo 50 sk zalezi od velkosti. samko aj po chodza naboso po trave je vyborna!

samko r.

Babenka pýtaš sa sa na tie štuplíky nabité v doske čo má tvoj brat. Áno aj to je účinné. Prečo boli kedysi ľudia zdravší. Chodili bosí, a každý šľap na kameň, alebo niečo hrboľaté je vlastne reflexná masáž. Preto je výborná aj chôdza po kamienkovej pláži.

samko r.

Babenka, už som tu, od pondelka som mal vypadnutý internet, až teraz mi nabieha. Vidím, že sa to tu výborne rozbehlo. To s tým ramenom, že som mal pravdu?! Ja som tiež tomu neveril, ale vyskúšal som to a veľmi, veľmi sa mi polepšilo. Ozaj tá masáž je účinnejšia, keď si pred tým masírovaná osoba vymočí nohy v horúcej vode. Nie vo varenej, aby ti zišla koža z nohy, ale v takej, akú znesieš. Potom sú nohy poddajnejšie a masírované miesta sú citlivejšie. Jedna z dievčat, tuším Brunuška tu hovorí, že masáž by mala robiť iná osoba, to je pravda a hneď z viacerých príčin. Masírovaná osoba by mala najlepšie ležať, lebo vtedy sa najlepšie dokáže uvolniť, v palci je najväčšia sila, skús si sama tlačiť palcom na chodidlo. To sa vari ani nedá.A tá hudba? Áno aj to je pravda, lebo hudba uvoľňuje a dobre sa pri nej relaxuje.

babenka

ejha,tam som dala zlu adresu...presne na tuto stranku :-)))
asmko, si tu?
mama ma dlhorocny problem s ramenom..pravym.nedokaze ruku zdvihnut hore. a ako sa bavime o tych masazach,skopi sim si nohy,tak si masiruje,a dnes uz podvihne ruku bezbolestne vyssie ako mohla!!!!!
vdaka! fakt to je ucinne. preco to potom nerobievaju ludia bezne? zda sa, ze je to dost ucinne a nenarocne na cas, peniaze....hmmmm :)) ako prevencia zrejme ucinnejsie.
brat ma take stopliky nabite na platne a tam sa obcas postavi.je to tiez tak ucinne ako masaz rukami??

Alternativa

Pre tych, co chcu vediet o "fungovani" reflexologie :
Pozn.: nejdem do podrobnosti, len fakt vseobecna info. Ak Vas to zaujme, je vela knih /takmer v kazdej je posun reflexnych bodov, ale to predsa nie je take dolezite, treba prejst celu nozku a bodiky zachytite :o)
Reflexologia vznikla zrejme v Cine /pred viac ako 5000 rokmi/. Novodobe vyuzitie predstavil americky lekarW. Fitzerald. Vytvoril, resp. aplikoval davnu teoriu zon vychodnych kultur. Podla Fitzeralda 10-imi energetickymi zonami, kanalmi, drahami, prechadza vitalna sila, energia. Tieto drahy spajaju organy a zlazy a koncia v tlakovych bodoch na chodidlach, rukach a dalsich miestach povrchu tela. Ak sa prislusne drahy zablokuju, vznika problem /nerovnovaha, pripadne az choroba/. Masaz reflexnych bodov zablokovane drahy precisti, obnovi sa tok energie. Podpori sa krvny obeh /napr. uzasny pocit odlahcenia noh/, upokojuje, co ma pozit. vplyv na cely organizmus.

brunuska

a tym ze masirujes konkretny bod alebo oblast prisluchajuci nejakemu organu ako keby si masirovala ten organ- ktory sa sam vylieci.