Svojpomocná skupina pre poruchy príjmu potravy

WEJA

Ahojte:) ked tak nad tym uvazujem a prezeram si tuto komunitku, prichadzam na poznatok, ze sme sem vobec nenapisali, co sa na skupinke v Petrzke vlasne odohrava:) tak idem to rychlo zmenit. Nech vsetci, co by sa pripadne, mali zaujem pridat, vedeli do coho idu:)..

Tak poporiadku:
Svojpomocna skupinka je prvym zo zjavnych vysledkov projektu predlozeneho do Ligy za dusevne zdravie. Projekt bol vytvoreny na zaklade odbornej spoluprace s ceskym obciansym zdruzenim Anabell (www.anabell.cz)./ Liga nam ponukla svoju miestnost na jeden den v tyzdni (doteraz to bol piatok, ale asi to bude byvat utorky). Zaroven akurat teraz, na zaciatku maja, sme dostali dotaciu (peniazky) na kupu arteterapeutickych pomocok k tomuto ucelu od komunitnej nadacie Bratislava:)takze mozeme tvorit a tvorit:)
Teda, ako naznacujem- Ide o svojpomocnu skupinku pre PPP (upozornujem, nejde o ziadne podporovanie v chorobe, naopak, v liecbe!)za pritomnosti psychologicky (arteterapeutky) ako supervizie. Na skupinkach celkom casto pouzivame arteterapiu ako sposob relaxacie, mozno ventilacie (ide o pouzitie akychkolvek vytvarnych technik na vyjadrenie sa), pricom vobec nejde o esteticky stranku vytvoru, ani o nejake zrucnosti v kresleni! Nie, bavime sa tym:) Ale nie len to, casto mame nejaku temu a preberame ju zo vsetkych hladisk, niekedy si piseme.. proste, vsetko po chuti (niekedy je nalada na to, inokedy zase na ine:))
Vlastne ani neviem ci som to napisala zrozumitelne (mam tolko myslienok v hlavke, ze ani neviem ci som to nemotala:) Jednoducho, ak by ste este cokolvek potrebovali vediet.. piste, piste. ci uz sem alebo aj na moj mail: wejusenka@yahoo.com.. budem sa tesit:)

veny5

Ahojte, proim vas, neviete niekto, ci neexistuje nejaka terapeuticka skupina pre anorekticky a bulimicky aj v Ziline? Myslim, ze by to bolo fajn, velmi by som chcela do takej chodit, mozno by mi to konecne po dlhych siedmich rokoch pomohlo... Dakujem za info. Pekny dnik prajem

mica

Kamarátka ma pozvala na vašu skupinu, som liečená anorektička a momentálne sa mi veľmi darí a cítim sa veľmi dobre, skoro zdravá. Ale chcela by som sa zúčastniť, dúfam, že by mi to pomohlo k úplnému vyzdraveniu, ak je to vôbec možné. Čo také na skupinách robievate, ako to prebieha?

thesiamee

nana: uzi si chatu, nech ti je prijemne:) a neboj, ked sa bude diat nieco zaujimave, budem ta podrobne informovat:) krasny dnik.

rebelka: budeme sa na teba tesit:)

nana

baby, trha mi to srdce, ale zajtra sa nezucastnim stretnutia, budete mi chybat... kamoska organizuje chatu, ma narodky, takze idem tam. fakt mam pocit, ze o nieco zaujimave pridem, ved tam sa deje vzdy nieco zaujimave. o to viac sa budem tesit na dalsi piatok.