Konizácia?

janka danae

bola som na konizacii 7.6.2018 vsetko prebehlo v poriadku na sukromnej klinike bolesti nemam len ma boli chrbtica neda sa to vydrzat uz niekolko dni stale to nejde prestat ma stym niekto skusenosti?ani sediet ani lezat nic,,,,,lieky od bolesti nezaberaju,,,

Pato 123

Dobry den,
prosim vas, viete mi poradit, kde v Bratisalve sa vykonáva konizácia?
A taktiez ci je lepsia státna nemocnica alebo sukromna klinika?
Dakujem

Ammi

Adaku29, mne môj gynekológ, ktorý ma operoval povedal, že sedavé kúpele by som mala vynechať po dobu aspoň jedného mesiaca :). Každopádne skús sa informovať u toho svojho, on ti najlepšie poradí. Mne robili kon. v utorok a prepustili ma až vo štvrtok kvôli veľkosti nálezu, problém po operácii a pod! :) Ale baby nebojte sa, to len ja musím byť furt ,,špeciálna,, od žienok, ktoré to podstúpili som počula dobré ohlasy, ako aj tuto na stránke. Za priaznivých, normálnych podmienok ide o jednodňovú operáciu, ktorú zvládnete ľavou zadnou. Osobne si myslím, že horšie ako samotná operácia je čakanie na výsledky. Držím vám palce, aby to dopadlo dobre! :)

adaku29

Ahojte som po konizácii asi mesiac chcela by som sa spýtať po akej dlhej dobe po operácii by som sa mohla kúpať?

misusik

Ahojte, včera mi na jednodňovej klinike v KE robili konizáciu, já blbka som sa bála :-)Dievčetá, nebáť sa !!!!! Pekne som prišla na sálu, pichli mi "včeličku", zobudila som sa na izbe :-) Trvalo to cca 30 minút všeho všudy .. Tamponáda vytvárala tlak v podbrušku, ako keď si dáte zle tampón, ibalgin to spravil :-) Nastúpila som na 7.00, odchádzala som o 12.30. Dnes ráno som si bola dať vybrať tú tamponádu, taktiež pohoda, tlak v podbrušku povolil. Týmto chcem poďakovať môjmu MUDr. Matyimu, že ma poslal na kliniku GYNASTAR, s.r.o. Baby, ktoré Vás to čaká, nebojte sa !!!!! A držte sa !!!!!! ;-)

Jannkaa

Ahojte, mne robili konizáciu pred dvoma týždňami. Na bežnej preventívnej prehliadke mi lekárka zistila zmeny na krčku a poslala ma na konizáciu. Vôbec sa toho zákroku netreba báť. Mne ho robili v úplnej anestéze, zákrok trval až do prebudenia asi 30 minút.Vôbec nič ma potom nebolelo, aj vyberanie tamponády nič nie je, len je to trocha nepríjemné. Doma som bola 10 dní, mala som taký ružový výtok celé 2 týždne. Teraz neviem, lebo práve mám menzes. Už som v práci a chvalabohu aj výsledky mám dobré. Baby neváhajte, ak je to potrebné dajte si to urobiť, nič to nie je.

Mischellka

Ahojte. Akurát dnes som absolvovala konizáciu. Bolo to úplne bez problémov. Skoro žiadna bolesť, teda bolesť po prebratí bola, akurát bolesť ako pri menštruácii aj to nejaké 2hodinky. Taktiež nemám problémy pri chodení na WC ako ste niektoré spomínali a ani tamponádu som nemala. Robili mi zákrok o 09:30 a o 17:00 som už bola doma. :)
Všetko je individuálne. :) Ale ja som zatiaľ spokojná

zana

aj ja som absolvovala tento zakrok, niektore uvadzate, ze najhorsie bolo vytahovanie tamponady. Ja som ziadne vytahovanie tamponady nezazila. Dufam, ze na nieco lekari v mojom pripade nezabudli

Majka1111111

Ahojte. Ja som v UK. na vysetrenie rakoviny KM som sla kvoli vyzvaniu - tu je to povinne. Ani by ma nenapadlo, ze budem mat zle vysledky. Tak ma objednali na kolposkopiu, hned po vysetreni mi lekarka povedala, ze musi kusok KM odstranit (LEEP). Bola som dost v soku, ale nebolo to nic strasne. Ziadne problemy, iba vodnaty vytok - taky svetlohnedy az zlty - a bolesti brucha ako pri svalovke. Po operacii pod lokalkou hned domov a doma na PN 2 tyzdne. Co ma vsak ale zaujima. mam 27 rokov, este s manzelom nemame deti. Ako to moze byt s otehotnenin teraz a s donosenim babatkom, popripade rizikove tehotenstvo??? Pytam sa vhladom na to, ze zvacsa tedi v mojom veku uz neriesia, lebo doma uz maju 3 :D