Konizácia?

[zruseny17]

ahoj risisa,
mne robili konizaciu v aprili tento rok v NOU v BA.Dieta uz mam,konizaciu mi robili LEEP metodou.Predtym mi robili dvakrat cyto s vysledkom IIIB,potom biopsiu.Do nemocnice som sla v utorok,v stredu ma operovali a vo stvrtok som sla domov.Bolo to bezbolestne.Nemas sa coho bat,drzim palce a prajem vela zdravia!!!:)

risisa

AHOJTE! mňa lekár SLEDUJE CCA 3 ROKY. možno aj viac. spravil mi vlastne kolkoskopiu a tam bolo vraj zreteľne viditeľné. každý rok mi hovoril že ešte počkajme ale povedal že sa to stále nezlepšuje takže by bolo najlepšie podstúpiť konizáciu. povedal mi že ženy otehotnia normálne aj po konizácií. len sú na rizikovom tehotenstve a sú stále sledované. ja chcem mať strašne detičky takže zároveň ste ma teraz poriadne vystrašili. že impotencia maternice čože? pri leep metóde vôbec nerežú krčok, mne to majú odrezať tu časť a tiež údajne na konci použijú niečo čím vlastne uzatvoria tu časť . ja vtom mám už úplný zmätok. všetkým Vám robili predtým biopsiu ?

nestifa

LEEP metoda sa robi zenam, ktore nerodili. Pri konizacii je vyssie riziko inkompetencie krcka maternice.

Stale nechapem, preco ti lekar neurobil najprv biopsiu, aby sa zistil stupen dysplazie, ktory moze byt od miernej po tazku a pri miernej sa nerobi nic. Asi mu operacia vynesie viac prachov... A pap II je normalny vysledok u mnohych zien.

vitaminwater

dala som si to vyhladat, a vacsinou zeny pisu, ze v nemocnici ostali 3 dni a na PNke 2 tyzdne...
drzim palce a setri sa, ked budes mat po tom

risisa

CO JE LEEP PROCEDURA ? mne povedali ze mi budú robiť konizáciu. mám ísť ráno do nemocnice ránko mi to spravia. a na druhý deň keď budem bez komplikácií môžem ísť domkov ráno.

vitaminwater

Asi zalezi, akou metodou ti to budu robit. Mne robili LEEP proceduru, a v ten den mi odporucili byt doma, hoci som sa citila uplne v poriadku a na druhy den si v praci.