Konizácia?

ametystea

Mne robili konizaciu 25. novembra a odvtedy stale krvacam - resp. mala som mozno 5-6 dni (nie za sebou) bez krvacanie - raz s hospitalizaciou, dalsich parkrat uz viem co mam robit tak ostavam doma - podotykam - do roboty nechodim - nenatahujem sa, nedviham nic tazke...pre moj organizmus to bol asi dost velky zasah.

Iva0102

Ahojte, mala som opakovane papIII a cakama kolposkopia kde mi spravia aj biopsiu, potom nasledne operacia metodou LEEP. Som v zahranici a lekar mi povedal, ze rano pridem bez narkozy mi to spravia a pojdm rovno domov, vraj ked chcem mozem ist aj v ten den v robote.
Viete si to predstavit ved ja mam z toho hrozu uz teraz..

ametystea

Ja by som este doplnila: moja gynekologicka mi po konizacii doporucila ockovanie proti HPV, napriek tomu ze uz mam davno po 26-ke, pretoze po konizacii je vraj krcok "kvazi ako novy", t.z. je ako u mladej baby ("panensky"), takze to ma vyznam. Otazne je, ci si to kazda z nas moze dovolit, pretoze vakciny su tri, jedna stoji viac ako 100 Eur a poistovne ju nepreplacaju. (ak sa vsak pre nu rozhodnete, kym sa nedoockuje posledna vakcina je potrebne pouzivat pri styku prezervativ)
Dalsia vec na ktoru ma upozornila - resp. sme ju konzultovali je to, ci este planujem deti - pretoze pokial by som povedala nie, pre istotu, aby bol naozaj rez ukonceny v zdravom tkanine by zobrala vacsiu cast krcka. Ked som povedala ze este o tom uvazujem, zobrala z neho menej. Je to prave preto, aby som to dietatko vedela donosit - aj tak budem musiet byt na rizikovom, ale donosim ho. Jasne ze nema vyznam zobrat z neho velmi malo, pretoze je tam velke riziko dalsej konizacie. Aj otehotnenie mi doporucovala co najskor po zahojeni rany.

RNG

Kolonizacia je amputacia=vyrezanie tkaniva z krcku maternice, ktore je poskodene virusami a je tam znacna moznost vytvorenia rakoviny.
Osobne zastavam nazor lekarov co tvrdia, ze sa to tkanivo da regenerovat, ked podstatne zvysime viralnu imunitu tela a berieme velke davky I3C alebo DIM, co umozni telu regeneraciu.
Samozrejme pri tom pomaha brat aj enzymi,, ktore odmoria telo a pomozu odstranit poskodene bunky.
Preventativne udrzobne pomoze brat aj betaglukany, ktore zvysia pocet a aktivitu NK krviniek v tele, cim sa zvysi utok na pripadne vytvorene rakovinne bunky(normalny proces v tele), aby sa nemohli premnozit.

Inac kolonizacia nepotlaci viralnu infekciu, co to sposobila, takze je to len docasne riesenie.

rozumiem ti

konizacia je operativne odstranenie poskodenej casti krcka maternice, najcastejsie z dovodu vystupnovanych bunkovych zmien(dysplazia). Robi sa v plnej narkoze, zakrok trva spravidla pol hodinu. Poskodena cast krcka sa odstrani v tvare kuzela, kde rez musi zacat v zdravom tkanive a odosiela na histologicke vysetrenie. Pobyt v nemocnici trva spravidla 2-4dni, nasledne doliecenie prebieha v domacej starostlivosti. Po konizacii nie je problem otehotniet, ani vynosit babatko. Pri citlivejsich typoch zien je mozne urobit serklaz-tj. zositie krcka, aby sa predcasne pod vplyvom tlaku neotvaral. Mlade a zdrave dievcata vsak obvykle po zotaveni nemaju problem s tehotenstvom, ani s porodom.

ametystea

Ahojte, mam cerstvo po konizacii, ktoru mi robili kvoli stredne tazkej dysplazii. Pred tym ako som mala ist do nemocnice som si tiez hladala dostupne info o tom ako zakrok prebieha a niektore veci ma trochu prekvapili, tak som sa rozhodla ze popisem cely moj pobyt v nemocnici.
Do nemocnice som nastupila v stredu, cez den som este normalne jedla, vela pila, veceru uz som nedostala a po polnoci som uz nesmela nic pit. Vecer (kedze mi to predtym nikto nepovedal-bola by som sa sama a doma) ma sestricka oholila a rano som dostala klyzmu (-klystir). Pred zakrokom mi zabandazovali nohy kvoli moznej tromboze a do stehna som kvoli tomu vyfasovala injekciu.Tiez mi spravili vyvod na mocovy mechur a dostala som tabletku na uvolnenie - diazepan. Na operacnej sale ma napojili na monit.pristroj ("nalepky" na hrud), nieco mi dali na pravu ruku- netusim co - pretoze som to nestihala sledovat, kedze anesteziologicka si "pytala" pravu ruku, niekto na lavej strane lavu ruku, osetrovatel mi sucasne nastavoval spravnu polohu noh...takze viem ze do lavej ruky mi pichli nejaku injekciu- a kazali zhlboka dychat. Zaspala som a prebrala som sa na to ze mi niekto hovori ze je vsetko v poriadku ze uz to mam za sebou a spala som dalej. (Cele to trvalo asi polhodinu so vsetkym).Ked som sa uz "normalne" zobudila na pooperacnej izbe, boli asi styri hodiny od operacie a bola mi neskutocne velka zima. V lavej ruke -kde mi ostala zavedena ihla z operacie mi prudila infuzka (pamatam si ich dve) a po tej druhej som sa prestala triast od zimy. Na pravej ruke som mala tlakomer, ktory v pravidelnych intervaloch meral tlak. Lezala som cely den, nic som nejedla, nepila a vstat som mohla az na druhy den rano, kedy mi odstranili aj vyvod z moc.mechura a odviazali bandaze na nohach. Po operacii ma v prvy den velmi slabucko bolelo podbrusko-ako ked zacina menzes, ale na druhy a dalsie dni uz ma nebolelo vobec. Mohla som dostat nieco proti bolesti a na spanie, vyuzila som "nieco" na spanie, bola to injekcia do zadku -bolel ma tri dni - ale krasne som sa vyspala.
Trochu sa mi krutila hlava - ale ja mavam nizky tlak tak mozno aj preto.Slabucko stale krvacam.
U nas sa po takomto zakroku chodi domov na 4-5 den (operacny sa do toho nerata).
Som uz doma, citim sa dobre, viem ze sa mam setrit, t.z. nedvihat nic tazke - nenatahovat sa, nekupat sa, nemat styk, nepouzivat tampony...a uz len dufam ze
o dva tyzdne pridu dobre vysledky. Vsetkym zienkam, ktore takyto zakrok caka, drzim palce a prajem nech su vysledky vyborne.