DEPKA XXL

Príspevok v téme: DEPKA XXL
samotqa

Reakcia na www.zdravie.sk
Necitala som to cele kvoli pokrocilej hodine. Ale otazka: co s takym clovekom, ktory spociatku pri liecbe spolupracoval, ale teraz nechce ist ani k lekarovi, aby mu predpisal dalsie lieky? Uz niekolko krat mu ich predpisala aj bez toh,o aby ho videla. Aj ked sa to nesimie, ale inac sa nedalo. Tento clovek funguje normalne. Naje sa, osprchije, zafajci, ked nema cigy ide si ich kupit do obchodu, cely den cumi na telku, ale ked pride cas ist k lekarovi len si dat pradpisat dalsie lieky tak nechce ist. Nepokusil sa o samovrazdu aj ked myslinky tam boli, nie je agrasivny voci inym. Ma vsetko v pazi. Ma maniodepresiu. Do ustavu ho nevezmu ak nie je agrasivny voci okoliu alebo sebe, ak neda suhlas. Neda sa nim pohnut ani apelovanim na city. Mozes sa plazit, prosit, vyhrazat, zmlatit ho, mozes plakat, xodit po kolenach, posobit mu na city, na svedomie, na zodpovednost a nic.... nekomunikuje. Jedine slova: Daj pokoj! Nemas cigu??? Thak a co v takom pripade??? Bola u nas aj obvodna lekarka. Aj ta bola v koncoch: Nic nepomaha. Dostava vsetko co potrebuje. Nepracuje. Ale nechce ist ani sa podpisat na urad prace. Ma f pazi, ze ak nebude spolupracovat, vyradia ho z evidencie. A kto bude platit poistenie? Nasi nemozu donekonecna cvakat. Thak a som zvedava co mi na toto poviete.

hena

ahoj, samotka,neviem,ci je spravne to rozoberat takto verejne,lebo mozes dostat aj nespravne rady.Tvoj brat podla mna vobec nie je chory, ak berie lieky, tie mu riadne rozlozia mozog.Mozes mi verit, lekari sa nebudu nicim blizsie zaoberat, dostane liek a hotovo. Potreboval by nieco take, ako vidame v americkych filmoch, psychoanylyzu, niekde si lahnut a vyrozpravat sa. Drzi v sebe negativne zazitky, vsetko sa casom zhorsuje a podla mna to lieky este zhorsuju.Mozno by si mu mohla pomoct Ty, nerozmyslala si nad tym?Ja by som ho postupne zapajala do prace spocitacom, ale nie prikazmi,skuste to pozitivnym pristupom.Muzi su velmi slabi a ked sa v nich nieco zlomi, moze sa im stat, ze to neunesu. Keby vedel, ze ho mate radi, skus ho objat, a pod.Viem, ze to je tazke, ze ho mate plne zuby,ja by som mu na tie cigy napr. nedavala peniaze.Je to dlhodoby proces,ale skus to ty a vysvetli to aj Vasim.Ucinok tychto liekov poznam, moze sa stat, ze mu celkom zmenia psychiku, pozri sa na ludi v blazincoch, uz nikdy nebudu schopni vyjst na ulicu.Nie su lieceni, iba sa potlaca ich agresia alebo ostatne vlastnosti liekmi.Este by som skusila pozvat nejakeho byvaleho kamarata, mal by sa stykat s vonkajsim svetom.Skus a napis, Hena

pišta

Prepáč, Samotqa, ale na "hard disku" čítam: "Len keď je vyrovaná hladina cukru v krvi, vtedy je duševné zdravie.Inak mozog stráda..."
Obiloviny sú potravinou stredu (CELOZRNNÉ). Majú pomalé cukry. Aspoň toto...hm

samotqa

Mno aj my sme zvazovali tuto moznost Pista. Ale tu je zakladny problem vobec ho k nejakej doktorke dostat. A uz mu skoncila PN. Znova bude peklo kvoli poistovni a uradu prace . Ax jaj :/

pišta

Len tak na okraj, Akné, hard disk a .pod. Treba sa nám veľa učiť. VŠETKÝM. V mojom "hard disku" je tiež miesta habadej na dopĺňanie.....
.
Ešte ku téme tvojho brášku. Napadlo mi to už skôr - Neuvažovali ste o zmene liekov, lekára? Až tak zmenená jeho psychika môže byť vyvolaná (nevhodnými) liekmi...

pišta

G3 je silný antioxidant, vyrobený na prírodnej báze. Je aj dosť drahý, ale výborný. Nie je však jediný a sú aj lacnejšie.
Keď je človek chorý, vzniká v ńom veľa voľných radikálov. Antioxidanti ich viac než dobre likvidujú.
Nakoniec ide o bio-chémiu. Lieky, ktoré dávajú lekári, je cielená chémia a môže dobre pomôcť.
Toto v menšej miere dokáže aj výživa.
Tvoja snaha pomôcť bráškovi je mi veľmi sympatická a napriek ťažkostiam, ktoré popisuješ, verím, že k nejakému pozitívnemu riešeniu sa dôjdeš. :-)))

samotqa

He he he si ma pobavil :))). No to sme ece neskusali. Dost vela cvakame za lieky pre neho, kedze nenosi domov ziaden prijem, ani len tu podporu, tak to co pre zivot potrebuje ako aj najom platia rodicia. Ece do toho cigaretky, cajiky... No a do toho ece nejake dalsie specialne lieky ci vitaminy ci co to je? Hmmm dost, ze nasi vyrovnavali za neho dlhy.... Fakt financne nam dal za 2,5 roka zabrat. Asi tak...

samotqa

He he Pista. Juuuuuj samo, ze skusame vsetko, co sa da. Ale ten repertoar moznosti je uz znacne maly. Ba priam nulovy.

pišta

Samotqa, je samozrejme úplne jasné, že tvoj bráško potrebuje urýchlene kvalifikovanú lekársku pomoc, nemocnica by bola najlepšia.
Z kontektu tvojich príspevkov je však jasné aj to, že ho tam asi lne tak rýchlo nedostaneš.
Zrejme treba hľadať ďalej najmä to, ČO SA DÁ a nie nedá. (nemusia to byť hneď rady ala Pišta :-))

kuki

nemôžem povedať,
ak ma jeho lenivost ozaj chorobny podklad, tak mi ver, ze ho len tak nerozhadzes. Ver mi, ze ich myslenie, nazory a reakcie su uuuuplne ine ako nase 'standardne'. Ked spravis to co si navrhoval zdravemu cloveku-reakcia bude zrejme ako ocakavas-princ sa zobudi... ak je vsak ozaj chory, tak sa nemusi stat vobec nic.