DEPKA XXL

Príspevok v téme: DEPKA XXL
samotqa

Reakcia na www.zdravie.sk
Necitala som to cele kvoli pokrocilej hodine. Ale otazka: co s takym clovekom, ktory spociatku pri liecbe spolupracoval, ale teraz nechce ist ani k lekarovi, aby mu predpisal dalsie lieky? Uz niekolko krat mu ich predpisala aj bez toh,o aby ho videla. Aj ked sa to nesimie, ale inac sa nedalo. Tento clovek funguje normalne. Naje sa, osprchije, zafajci, ked nema cigy ide si ich kupit do obchodu, cely den cumi na telku, ale ked pride cas ist k lekarovi len si dat pradpisat dalsie lieky tak nechce ist. Nepokusil sa o samovrazdu aj ked myslinky tam boli, nie je agrasivny voci inym. Ma vsetko v pazi. Ma maniodepresiu. Do ustavu ho nevezmu ak nie je agrasivny voci okoliu alebo sebe, ak neda suhlas. Neda sa nim pohnut ani apelovanim na city. Mozes sa plazit, prosit, vyhrazat, zmlatit ho, mozes plakat, xodit po kolenach, posobit mu na city, na svedomie, na zodpovednost a nic.... nekomunikuje. Jedine slova: Daj pokoj! Nemas cigu??? Thak a co v takom pripade??? Bola u nas aj obvodna lekarka. Aj ta bola v koncoch: Nic nepomaha. Dostava vsetko co potrebuje. Nepracuje. Ale nechce ist ani sa podpisat na urad prace. Ma f pazi, ze ak nebude spolupracovat, vyradia ho z evidencie. A kto bude platit poistenie? Nasi nemozu donekonecna cvakat. Thak a som zvedava co mi na toto poviete.

nemôžem povedať

mám dojem,ten mládenec si z vás urobilpoddaných,ktorý okolo neho skáču ako opičky,chodia okolo po špičkách,len aby sa neprebudil,prestaňte sa o neho starať a prejavovať starostlivosť a záujem.Odpracte telku a podobné veci,skúšajte ako bude reagovať,ja verím že jeho letargia je v pohodlí,ktoré mu vytvárate,pracuje ako lev po dobrom obede,zareve ľahne a spí.

samotqa

Ja osobne si tiez myslim, ze v nemocnici by mu vedeli pomoct. Mam kamosa, ktory ma podobne stavy. Ked to pride, tak ide na dva tyzdne do nemocnice a vrati sa v pohode. Len nefiem o aku diagnozu presne u neho ide.

samotqa

Jozefovi Pavlikovi jedina otazka: AKO HO DOSTAT DO NEMOCNICE? Ma 22 cize rodicia uz za neho nezodpovedaju, nie je agresivny voci sebe ani voci okoliu, nepokusil sa o samovrazdu, sam tam ist nechce. Pokial viem na psychiatriu ta zoberu len s osobnym suhlasom pacienta. Pokial nesplna vyssie uvedene veci. TAK AKO???

samotqa

Co sa tyka frajerky, tak jedna taka bola prave jednym z faktorov, ktore ho dostali tam, kde je. Tazko si najde babu ked cely den sedi doma. Zrejme aj jeho sebavedomie je na dne. Takto by asi tazko babu zbalil.

samotqa

Pista diky za dlhocizny popis. Nic proti tomu, ale na niektorych veciach som sa aj zasmila. Preto, ze som si ich predstavila. Napriklad ako poviem brachovi skoc do obchodu, alebo vynes kose :D Niekedy to robil. Ale teraz pojde do obchodu akurat tak na svoje cigaretky alebo najnovsie si kupuje nnukovu tortu :DDD Ziadnu aktivitu z neho nedostanes. Je dobry v pocitacoch. Otcovi sa pokazil comp a prosil ho nech sa na to pozrie, ale on ma f pazi. Ja sa potesim, ked vidim, ze aspon raz za tyzden sadne za compa a ide na net. Predtym tam sedel casto, teraz nezajem.

pišta

Jozef, úplne s tebou súhlasím. Aj s tou nemocnicou ale ja s tým iným.
Mladô dievča po boku,po slovensky frajerka, tak to je najsuper antidepresívum, antioxidant, probiotikum, serotoní, aký kto kedykoľvek vymsylel. Fakt!:-)))
Len sa ku nej dopracuvať...:-)

jozef pavlik

Ja sám mám rovnakú diagnózu, preto viem, že to nie je jednoduché. Myslím, že tento stav si žiada preliečenie v nemocnici. Nastaviť hladinu serotonínu bez spolupráce pacienta psychiater v teréne asi nezvládne. Hlboká depresia je nebezpečná z hľadiska samovražedných úmyslov - nikdo nevie o čom premýšľa a aj prvý pokus o samovraždu môže byť posledný. Takže, do nemocnice a potom hľadať spôsob, ako ho z toho dostať. Možno už o týždeň bude stabilizovaný, možno zajtra stretne dievča a zabudne na depresiu.

pišta

Viem, ľahko sa to píše, ale čo z toho vybrať, realizovať? Má to vôbec význam? Mám vôbec pravdu?
Vitálna strava nikomu neubližuje. Toto je len nástin. Návod na zamyslenie.
Samozrejme, kvalifikovaný psychiater je kvalifikovaný psychiater...!
Samotqa, je to náročné. Aj situácia, aj to, či ti navrhujem.
Aj pre neho, aj pre teba. Aspoň niečo skúsiť. Spolu s ostanými.
Prebudiť generála...
Veľa síl a invencie :-)))