Ulcerózna kolitída

RNG

zapal criev a nicenie stien vredmi je dosledok zlej crevnej flory, kde su miesto uzitocnych a ochrannych probiotik rozne skodlive mikroby
Takze zasada je boj proti tym mikrobom a podporovanie probiotik, tj nasadenie probiotik a rozmnozovanie ich mikrovlakninami.
Obvykle to cele zacne s nedostatkom kyselin, kde sa v zaludku miesto znicenia rozmnozuju rozne mikroby, ktore su na surovych jedlach a tie sa potom rozmnozene dostanu do criev, kde okupuju crwevnu floru a ich toxiny vyvolavaju zapaly, hnacka(IBS) az po rozpad crevnych stien(ulcerozna kolitida=vredy na crevnych stenach.
Lieky co na to predpisuju sice potlacaju zapaly ale neadresuju priciny tych zapalov a teda tak sa to vyriesit neda.

1987marissa

obry den pan RNG.. mam taky problem,a neviem ako ho mam riesit, pred 5timi rokmi mi zistili UC , mala som zapaleny konecnik,cca 10cm. ficala som si na cipkoch, vsetko bolo v pohode a znicoho nic zacali hnacky, za tyzden som schudla 5kg. samozrejme nasledovala kolonoskopia a uz bolo zapalenych cca 30cm. pan doktor mi nasadil 20mg prednizonu,pentasu sachety. prednizon zabral, uz ho beriem vyse 2rokov, pretoze vzdy ked ho vysadim,tak mi to zacne zas,takto sa to opakuje stale dokola. a kedze viem ze prednizon by sa nemal dlhodobo uzivat,niesoň z toho moc nadsena.pred mesiacom som bola na kolonoskopii, lebo pan doktor mi uz nemal co predpisat,tak ma chcel dat na biologicku,lenze na kolonoskopii zistil,ze to na biologicku nieje az take zapalene.. tak mi kazal znizovat prednizon a popri tom som mala brat salofalk klyzmi. samozrejme ako som sa dostalana davku 2,5mg prednizonu mi to zacalo zasa.. tak by som potrebovala poradit,ako za zbavit toho prednizonu a dat sa uz konecne dokopy,lebo popri UC sa mi pridruzili aj ine zdravotne problemy.. velmi pekne dakujem za radu

drobec180481

Dobrý deň všetkým, tiež som bojovala s touto chorobou, skúšala všetko možné, pátrala na internete, preto sa chcem podeliť v krátkosti o svoj príbeh a dať vám všetkým nádej. ANO, choroba sa poraziť dá, pretože ja som živý dôkaz. Choroba sa mi prejavila v septebri 2011.Problémy sa začali hnačkami a krvou v stolici V januári mi gastroenterológ povedal že ide pravdepodobne o UC. Predpisal mi salofalk. Avšak moje črevo ho odmietalo a bolo mi z neho ešte horšie. Skúšala som aj Asacol ale výsledok ten istý. Moje telo odmietalo tento liek. Vtedy som patrala na nete a zistila že choroba je pravdepodobne na celý život a lieky, ktoré sa berú sú riadny bordel. Lekár mi povedal že krok číslo 2 je PREDNIZON. Po tom ako som si prečítala čo je to za liek som si povedala že toto nie! Je to strašná pliaga. Povedala som si že nebudem otrokom žiadnej choroby a liekov a začala som samoliečbu. Nemala som žiadnu pomoc len internet. Skúšala som všetko možné, velmi dobre sa mi osvedčilo COLOSTRUM, ale také kvalitne z ameriky. Stav sa prudko zlepšil a myslela som že som zdravá. Colostrum som vysadila. Avšak choroba bola rýchlo spat a potom už nepomáhalo nič.Dostala som sa do takého stavu že už zo mna išla iba čistá krv, hrubé črevo mi uplne prestalo pracovat, mala som non-stop teploty. Už som nevládala chodit, lebo železo mi padlo takmer na 0.Skončila som v nemocici na transfúziách. Po týždni ma pustili domov s tým že musím ist na prednizone lebo skončím s rakovinou hrubého čreva. Presne v deň ked som to vzdala a povedala si že idem spat do nemocnice na prednizone som stretla liečitelku, ktorá mi prisahala že ma vylieči. Ja som jej verila, ona bola ten človek na koho som čakala. Konečne prišla pomoc!Boli to vlastne 2 liečitelky. Bolo mi povedané že treba telo kompletne detoxivať a očistit a potom črevo zahojit.Čiže začala prisna dieta - davať do čreva len to dobré čo mu pomáha a len to velmi lahko stravitelne (ryža, zemiak, zeleninove štavy - hlavne cvikla, mrkva,cesnak, avokado. Velmi pomaha ľanovy olej. Čo sa týka diety je to na dlho, takže pišem len v skratke. Najhoršie potraviny pre črevo sú: mlieko a mliečne produkty, cukor, biela múka resp. lepok, a tiež maso lebo je tažko strávitelné, všetky sladené vody a kofein musia ist tiež von. Ovocie velmi pri liečbe tiež neodporučam lebo obsahuje vela cukru. K diete som dostala prikaz pit zeleny jačmeň a neskor ked sa črevo trochu prebralo - lebo bolo uplne mrtve - som pridala chlorellu. Musím povedat že liečba trvala o dost dlhšie ako som si myslela, bolo to tažké ale mala som skvelú podporu a pomoc a bola som odhodlaná to vydržat. A oplatilo sa. Trvalo mi asi 1 rok kým som sa z toho uplne dostala ale teraz nemám žiadne príznaky, citim sa ako zdravý človek a viem že choroba sa už nikdy nevráti, pretože JA jej to nedovolim. Liečba si vyžaduje vela trpezlivosti a tiež to súvisí s emocionálnou častou nášho ja, ale nemožem napísat všetko. Na chorobu sa však netreba hnevať, prišla s dôvodu toho že robíme niečo zle a naše telo to už nezvláda. Dáva nám signál aby sme niečo zmenili. Tak ho počúvnime. Dalšie lieky ho len viac zaťažia. Prijmite túto chorobu, pokorte sa a povedzte si že dobre, idem sa zmenit. Vylúčte hnev, stres, upokojte sa, a zbavte sa akéhokolvek strachu z budúcnosti, lebo s tým súvisí hrubé črevo. Treba sa začať radovať zo života a byť spokojní s tým čo máme. Ak má niekto seriozny záujem sa z tejto choroby dostať, velmi rada poradim: lolilana@yahoo.com. Každý doktor za ktorým som bola mi povedal, že žiadna dieta ma nevylieči. Ale mýlia sa. Neviním ich za to, pretože nemôže za to že nechápu príčinu vzniku tejto choroby. Vedia len to čo ich naučili v škole a snažia sa to robit čo najlepšie. Žial je to len drsné potláčanie príznakov choroby - nie liečba. Všetkým držím palce. Netreba zúfať a ľutovať sa. Treba ostať pozítvny. Choroby sa dá zbaviť. Dakujem velmi pekne Danke a Marike za pomoc.

DadaSt

Silvus98 mne zistili ulcerótnu kolitídu v 10-tich rokoch. Teraz mám 13 o mesiac budem mať 14 a nič sa nezlepšilo. Beriem salofalk aj imuran. Ak by mi mohol niekto poradiť ako tomu mám pomôcť aby to nebolo až také zlé? Ja mám zapálený iba koniec hrubého čreva ale moja mamka má celé. Ona s tým žije už 20 rokov. :(

jedulka

... poradila bych ti celkové vyšetření,hlavně gynekologické a taky na nefrologii.Doporučuji preventivně.Mám pro to svoje důvody.

crazyflea

Ahoj odporúčam ti najprv vyriešiť zápal a neskôr prípadne zároveň užívať probiotika - vlákninu na začiatku netreba brať, hlavne nerozpustnú lebo dráždi črevá, lepšia je rozpustná - ale aby som neodbočovala - na ten zápal odporúčam krill oil (je to olej z planktónu, ktorý má výrazné protizápalové účinky), v prípade, že sa ti nepodarí zohnať, môžeš používať aj rybací olej - účinky omega 3 mastných kyselín tiež nie sú zanedbateľné - taktiež protizápalový je výborný kokosový olej (dá sa jesť aj len tak alebo používať na prípravu jedál miesto obyčajného oleja) a v neposlednom rade je to aloe, ktoré má výrazné hojivé účinnky ( ale pozor na aloe z lekární, vyberaj si také, ktoré nemá v zložení aloín - to znamená, že nemá obmedzenú dobu používania a môže sa užívať denne po celý život) a hlavne vylúč rafinovaný cukor...snáď ti to pomôže..želám veľa zdaru :D

kabel

RNG, nebud paranoidny, akokolvek niekto si dovoli mat iny nazor ako ty, uz je plateny farmaceutickym priemyslom...navstiv psychiatra

zuzana8881

dobre pan RNG.
takze prijímat psylium, pektiny, inulin, arabinogalaktany, glucomanan...
a v a§ych mnozstvach a kolko...vsetko su to mikrovlakniny?
v akej forme ich prijímat...tablety alebo cerstve sypane?
probiotíka prijímam.
kíez by som mala na vas osobny kontakt

RNG

alunia, papagajujes tu nespravne lekarske odporucenia, tj lekarov co nepoznaju rozdiel medzi hrubou vlakninou, co moze drazdit creva mechanicky a mikrovlakninami/soluble fiber, co nemoze mechanicky drazdit, naopak , absorbciou creva zbavuje toxinov z roznych skodlivych mikrobov, tiez ineho zamorenia, co je pricina zapalov.
Pre neodporucanie vlaknin, vlastne mikrovlaknin zapaly criev nemozu skoncit nikdy a creva sa pomaly ale iste rozpadnu, pod lekarskym dozorom a za odberu neucinnych liekov, ktore maximalne len potlacia/maskuju zapaly, ale neriesia pricinu zamorenia criev, z ktoreho tie zapaly vyplyvaju.

Inac ty si asi platena alebo nejak zavisis od lekarov/farmaceutov, lebo na mna osobne utocis, hoci nemas ziadny dovod, ja ziadne doplnky nepredavam, nevyrabam, a sice som mal doplnkove obchody na Slovensku, ale tie su uz vyse 4 roky zavrete.