Ulcerózna kolitída

RNG

Ulcerozna kolitida nie je nova vec a nemeni sa vobec casom. Takze aj stare informacie na nu su este stale platne.
Je sposobena mikrobami skodlivymi v traviacom trakte a zacina to obvykle nedostatkom kyselin, kde sa cez zaludok nedostatocne kysly dostavaju zive rozne mikroby do criev. Po case to znici dobru probioticku floru a nove skodlive mikroby zacnu nicit crevne steny. Tak to ide od hnaciek(IBS) cez crohna az k rozpadu crevnych stien vredami, tj ulceroznej kolitide.
Na to je jedina pomoc doplnit si kyseliny, aby sa nedostavali zive rozne mikroby do criev cez zaludok, a samozrejme nasadzovat si a podporovat branim mikrovlaknin uzitocne probiotika Pomozu pri tom pripadne aj antimikrobialne latky ako roztok citricidalu, oreganovy olej berberine a podobne, podla toho, ake rozne skodlive mikroby treba v crevach vyhubit a nahradit probiotikami.

stano2712

DOBRY DEN PAN RNG
Pan RNG prosim ako sa svami da v realnom dnesnom case skontaktovat? lebo zatial som natrafil na fora a prispevky ktore su uz par rokov stare ,. prosim vas ozvyte sa mi velmi by som vam bol vdacny .
Mam na vas par otazok ohlade tich vyzivovacich doplnkov ale vobec sa do toho nevyznam ked ze tu nespecificku UC bez potrvdenia mam len 3 tyzden,.

moj mail : stanislav.radic1@gmail.com

gezunviliam

Pekný deň prajem. Môže mať nejaké negatívne účinky Acylpyrín na Pentasu a Prednison ? Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

RNG

Zialbohu gastroenteorologovia nemeraju ani tvorbu kyselin ani enzymov ani nepredpisuju doplnky mikrovlaknin a probiotik, cest velmi vzacnym vynimkam. A uz vobec nerobia rozbor stolice na urcenie crevnej flory, tj ake rozne mikroby tam mas a ci je tam dostatok probiotik a nie nejake neuzitocne alebo doslova skodlive kultury. Takze tu si vlastne ponechany na svoje vlastne rozhodnutie, lebo bezny lekar ti v tom zialbohu nepomoze.

[zruseny35]

skus zmeniť gastroeneterologa.Ono to býva totiž tak,že kazdý odborný lekár má aj tu svoju vlastnu diagnozu.Nevrav mu,že iný ti niečo zitil,aby sa podla toho neriadil.

RNG

Naprav si travenie(kyseliny enzymy) a ber dostatok mikrovlaknin a probiotik, abu si si vybudoval dobru, ozdravujucu crevnu floru a postupne sa ti crevne steny zregeneruju.

SlavoZV

Ahoj, mám 29 rokov. V roku 2008 mi po kolonoskopii priradili chorobu ulcerózna kolitída. Za tých 7 rokov sa to u mňa vôbec nijako neprejavilo - nemám žiadne prejavy choroby. Polročne mi robia etážovité odbery vzoriek na histológiu, pričom výsledkom je stále nešpecifikovateľné granulačné tkanivo, prípadne do zátvorky dopíšu - pátranie po dysplázii.

Beriem 3g Salofalku denne, pričom ani po vysadení liekov nemám a nikdy som žiadne prejavy choroby nemal. Preto sa mi nezdá že diagnóza je správna.

Lekári ma už pár rokov tlačia do kolektómie, pričom doposiaľ mi neposkytli ani len informácie o diete pri tejto chorobe.

Preto hľadám pomoc na fórach a rôznych článkoch, avšak protichodné odporúčania ma stále viac zneisťujú v postupe.