Do toho so mnou

Príspevok v téme: Do toho so mnou
osasankao

Ahojte, už dlhšiu dobu sa snažím schudnúť nejaké to kilo, ibaže ako to vždy dopadne, poriadne sa napapkám a som tam, kde som aj bola. Možno sa vám to bude zdať divné, ale ja mám snáď duté kosti. Meriam 160cm a vážim 55kg. Vždy som si udržiavala ten odstup od "výšky" 10kg, teraz som ale pribrala počas zimy a nechce sa mi s tým nič robiť. Vlastne už 2 týždne skáčem na švihadle, som sa vypracovala zatiaľ na 15mins. Poďme to spolu konečne dať dolu:))) Budeme málo jesť, veľa piť a hlavne športovať... HM?

Denniska

Viem, že mám veľa chýb v mojom stravovaní. Pokúsim sa ich nejako napraviť. I keď pomaličky, viem, že to nepôjde hneď. Priebežne budem informovať:)

Mňa skôr trápi to, že nemám absolútne žiaden pohyb. Na domáce cvičenie sa prinútiť veru nedokážem. Už som uvažovala, že by som sa zapísala na nejaké cvičenie, napr. Pilates. Pár krokov od domu nám nedávno otvorili "fitko". Potrebovala by som si predovšetkým spevniť partiu brucha, zadku a stehien. Pri mojom chudnutí je tá nevýhoda, že keď schudnem, odzrkadlí sa mi to na tvári a prsiach, a nie tam, kde by som si to priala. Preto uvažujem nad tým cvičením.. Len nájsť v sebe to odhodlanie:)

forsa9

no ten domaci džem je podla mna troska lepsia volba,ale aj tak by som skusila na tvojom mieste nieco zdravsie...a inak citala som,ze cerealie sa neoplati papat vecer,ale na ranajky,takze ja by som na tvojom mieste zacala den s cerealiami,je ich vela druhov,urcite si nejake oblubis a mozes si ich dat aj do jogurtu,to ta viac zasyti ako keby si si ich dala s mliekom alebo si daj ovsene vlocky,mnaaam...obed asi neovlpyvnis,ale bolo by lepsie,keby si mala stale ku obedu aj zeleninu,urcite sa najde aspon jeden druh zeleniny,ktoru mas rada,ja mam rada napr. len paradajky,tak papam len tie,ja som skor na ovocie...a na veceru by si si kludne mala dat nejaku rybku alebo masko kuracie alebo tofu syr-skus zacat s uplne malou porciou,podla mna by si mala fakt viac jest,lebo si uplne dodrbes metabolizmus a ked ti pominu problemy a zacnes normalne jest,tak brutalne priberies...a s tou kavou namiesto vecer-to si podla mna velmi skodis...skus si najst medzi potravinami nejaku taku ktora ti chuti-podla moznosti nieco zdravsie-urcite mas nejake oblubene jedlo...

Denniska

Neberiem to za buzeráciu ;) Prispela som do tejto témy i preto, aby ste na prípadné moje chyby mohli upozorniť. Takže ja tvoj príspevok beriem pozitívne:)

Pečivo jedávam len grahamové. Bohužiaľ med neznesiem (potravinová alergia), tak preto tá nutela príp. džem domácej výroby. Obedy mávam vcelku veľké porcie, niekedy si dám i nejakú slabú večeru, ale nie je to pravidlom. Ak už večeriam, tak to býva mlieko s cereáliami alebo opäť jogurt, príp. nejaké to ovocie. Ale poslednú dobu nedokážem večerať. Mala som vcelku závažné osobné problémy, bola som dlhú dobu v neustálom strese, tak si zrejme organizmus na ten spôsob stravovania navykol.

forsa9

deniska: ja ta tu nechcem buzerovat,ani sa robit mudra,ale podla mojho nazoru jes strasne malo,spomalila si si metabolizmus a preto nechudnes,proste telo sa stresuje,ze nedostane normalne jedlo a preto priberas aj z ovocia..

ja by som na tvojom mieste ranajkovala uplne nieco ine:nutella ma strasne vela kalorii,pecivo tiez a mlieko s kakaom a cukrom-kaloricka bomba,ja viem,ze na ranajky sa ma clovek najest,ale nie nezdraveho a sladkeho,neviem,ze do akej miery je pre teba dolezita nutella,ale ked uz nemozes vydrzat bez sladkeho a inak to nepojde,tak si daj aspon celozrrne pecivo(ale prave,nie tie zemle,ktore su len nafarbene na hnedo) a k tomu si daj napr. med,tiez sa z neho pribera ale urcite menej ako z nutely a daj si k tomu radsej len ciste mlieko,ale najlepsie by bolo ak by si si dala pecivo s nejakym cottage chceese alebo nizkotucnym syrom a zeleninku alebo ovsene vlocky-tie by boli naj...a hlavne nerob tu chybu,ze po obede uz nic nepapas(preboha ako to mozes taka hladna a len o kave vydrzat,hm?)daj si urcite aspon nejaku lahsiu veceru...a ked pijes kavu,tak pi aj vela cistej vody..uvidis,potom by si mala chudnut...

Denniska

Dievčatá, ako sa vraví: Viac hláv, viac rozumu. V našom prípade môžme motto pozmeniť na: Viac hláv, viac motivácie:)

Ja, ako som spomínala, nemám ten problém odolávať jedlu. Jem pomerne málo. Ale kilá dole nejdú. Napíšem vám sem, čo som dnes pojedla:)

Deň u mňa začína grahamovým rožkom s nutelou (to je na naštartovanie organizmu, na raňajky nezjem nič iné) spolu so šálkou nízkotučného mlieka s kakaom. To je o 6:00 ráno.
O deviatej v robote kávička s cukrom (neviem sa vzdať cukru, sladím vcelku dosť).
Na desiatu bio nízkotučný jogurt a okolo pol jednej obedík.
O druhej druhá kávička a tým spravidla môj deň končí. Prípadne o piatej ešte tretia káva.

Uvedomujem si, že by som mala obmedziť sladenie, ale ťažko sa mi z toho odvykáva:( Tiež by som do svojho jedálnička mala pridať viac ovocia a zeleniny, pretože ich konzumácia je u mňa minimálna. Ja vlastne ukončujem celodenné stravovanie obedom.

Mám však nedostatok pohybu, sedavá robota robí svoje. A potom večer som už príliš lenivá na nejakú fyzickú aktivitu :-/

Samuelaa

Forsa9: Som učiteľka:) moja práca je náročná psychicky, nie fyzicky. Dnes sa k cvičeniu nedostanem, ale vypila som už litre čaju pri papierovačkach čo musím odovzdať.. Ale na zajtra idem s kamarátkou na squosh. Hodina squoshu mi vynahradí aj tento deň:-D

forsa9

jej,tak to som rada,ze sa ku nam pridalo viac bab,aspon vidim,ze nase pisanie ma zmysel a pomaha aj inym:-D..nebojkaj denniska,s nami to zvladnes,fakt si nevies predstavit ako mne ta nasa spolocna snaha pomaha:-D a dnes ked boli na stole kolace,normalne som nato prisla,ze ja na nich ani nemam chut,takze som si nedala ani jeden,mam taku radost zo seba,ze mam normalne chut do cvicenia,a vidim,ze to cvicenie pri hudbe mi aj pomaha,aspon uz enmam taky ovisnuty zadocek,xixi..denniska neboj sa,s pravidelnou a zdravou stravou ti to pojde,a vzdy lepsie pomalsie a na trvalo ako rychlo a s jojo efektom:-D

jaj samuelkaa,pekne si to zvladla,a kde vlastne pracujes,hm? a ked mas taku namahavu pracu,tak skus zeleny caj,ten by ti mal dodat energiu:-D,tak si zacvic aspon na 15 alebo 20 min,lepsie ako nic:-D drzkam prsteky...

simkaaa

Ahojte baby keď môžem pridala by som sa, tiež som sa pekne vypapkala,prečítala som si vás tu a páčite sa mi :-).Mám 168 cm a 54 kg, chcela by som 50 kg, mala som už aj 48 kg, vtedy mi žiadne špeky z nohavíc nevytŕčaly (och kde sú tie časy) ale postačí aj 50 kg. Tiež bojujem s tými sladkosťami, to je fakt nespravodlivé že baby majú väčšiu chuť na sladké a pritom majú väčší nábeh na priberanie, prečo aspoň to sladké nemôže viac chalanom chutiť.Čo budete papať zajra? v akých časoch vlastne papáte, máte aj spoločný vážiaci deň?

Samuelaa

Ach dievčatá, prvý deň po prázdninách v práci, som takáááá unavená:( Oči sa mi zatvárajú a takto to bude asi každý deň:( Neviem si predstaviť že by som začala cvičiť o pol hodinu....ach jaj, asi sa musím prekonať, inak prestanem cvičiť. A to nehovorím ani o tom ako som v robote hladná. Zjedla by som aj koňa:-D Joj, tak držte prsty aby som sa nevzdala...

Denniska

Dievcata, ako vas tu citam, tak ste ma inspirovali. Potrebujem zhodit 5 kg, aby som sa konecne dostala na svoju vahu:) Ale moc sa mi to nedari, nie ze by som nemala pevnu volu, tu mam, ale jednoducho tazsie sa mi uz tie kilecka zhadzuju. Ale tym, ze budeme viacere, tak to mozno pojde lahsie (aspon psychicky:)) Takze ak mozem, rada sa k vam pridam. Moja aktualna vaha je 63 kg pri vyske 172 cm. Viem, ze to nie je najhorsie, ale tym, ze som dlhe roky bola zvyknuta na 58/59 kg, tak teraz mi tie kilecka prekazaju:) Takze sa pridavam do partie:))