"si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny

Príspevok v téme: "si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny
sweet_lolitta

Skvely film o tom, ze co vkladate do ust vas priamo ovplivnuje, pretoze kazde susto telo metabolizuje, nieco si zoberie, zvysok vyhodi, ine necha v sebe a skodi mu to... O tom aky je priami suvis s rakovinou a jedlom a aj to, ako by to dopadlo, keby zrazu lekari vedeli nieco o vyzive a rakovina by ustupila (asi by vela ludi prislo o pracu, vsak?)>>>

tu je link :)

www.green-ways.com

Co si o tom myslite vy?

Well

prispievatel:)
Zvasty a len zvasty:))
Pisal som nizsie,ze od pradavna jeme maso a nikdy nieco take co pises sa nanachadya v nasich rodinnych statistikach....

žaluď

watermelon:

- Prečo údajný bylinožravec sviňa domáca žerie aj mäso?
- Ja osobne som všežravec a mám pomerne krátke črevo.
- Bylinožravce majú v žalúdku baktérie, ktoré robia transamináciu, a vyrobia aj ten lyzín.
- Človek má oproti zviratám veľkú výhodu, výkonný mozog. Okrem iného dokáže lepšie využívať zdroje potravy: spracovať ich, dopestovať, dochovať.

rena23

Well a npoznas nikoho s reumou, dnou, ochoreniami obliciek...? Ti musia bielkoviny- a to najma zivocisne obmedzovat na minimum.

Kvoli lyzinu? - pivovarske kvasnice, zemiaky...

prispievatel

well, zemiaky, kvasnice:)
alergia na maso? nemusis to nazyvat alergia, ale rakovina hrubeho creva, zaludocne vredy atd.

Well

rena23-mliecne vyrobky......
Tak mi povedz,ze co maju jest ludia alergicky na mliecne vyrobky???
Maso mozu v pohode a nepoznam ziadneho alergika na maso....

watermelon

a k tomu ostatnemu, surova rastlinna strava ma vsetko co clovek potrebuje,
pri takej strave sa vobec nemusis bat ze sa ti neulozi vapnik do kosti, skor pri masovo mliecnej strave sa toho boj. Ale to uz sa tu rozoberalo inde a nejdem sa opakovat. Zvierata ziskavaju mineralne latky hlavne z kosti, vnutornosti a krvi, svalovinu takmer vobec nejedia lebo ta je malo vyzivna a hlavne nevaria, cize naozaj tie vitaminy aj stravia a prijmu. uvareny mineral je anorganicky, telo ho musi vylucit a na to pouzije prave mineral z tvojich kosti a to ten ktoreho je najviac, cize vapnik.

rena23

žaluď, Well-
Vlci travu jedia + nestravenu rastlinnu stravu zo zaludka korise, ale to je jedno- v ich strave prevlada maso - maju na to , narozdiel od ludi, prisposobene travenie
Bohatym zdrojom lyzinu su mliecne vyrobky, zemiaky, pivovarske kvasnice, takze pri laktovegetarianskej strave nemoze chybat
Vitamin K tvoria crevne bakterie, okrem toho sa nachadza v tmavolistovej zelenine, kapuste, ovse, zemiakoch...
Neexistuje mineralna latka, ktorej dostatocne mnozstvo by sa nedalo ziskat z rastlinnej stravy

prispievatel

well, chces mi povedat ze tvoj dedo jedol kazdy den maso? aj pradedo?klames, lebo maso jedavali najviac 2krat do tyzdna skoro vsetci ludia, ale vasa rodinna, kazdodenne zabijala kravu,prasa, kurence?
A zalud, vlk je masozravec, ma inu traviacu sustavu, biologia na zakldnej skole nic? Jod a ine mineralne latky dostanes aj z ryb, ked uz tak maso, tak len hydinu a najviac 2krat do tyzdna.

watermelon

ja neviem zalud, ze by bol vlk masozravec?
ty mas taky typ zubov ako masozravec, chodis po styroch, mas enzym na stiepenie zivocisnych bielkovin, jes aj kosti, vnutornosti a krv, mas tak kratky traviaci trakt ako masozravec? ako ano tak si masozravec.

Najčítanejšie články