Ako pribrat?

lajla

speedy delenu stravu nie, tá má opačný účinok. niekto si pochvaluje B12 a cvičit, cvičit, cvičit. ale podla mna to nie je tá najlepšia cesta.

lajla

ja som vážila od stredej 46kg pri výške 165cm.táto váha sa ma držala až pokial som nezostala tehotná.pred porodom som vážila 58kíl a po porode 56kg.teraz má malý 1,5 roka.ja vážim 54´kíl a som velmi spokojná. ako sa povie aj rici aj cici.nechápem, že tak dlho mi nešlo pribrať a zrazu mám ideálnu váhu.co vidím to zbodnem a som stále na tej istej váhe. uvidím, ked nastúpim do prace, stresy a podobne. asi ako to zariadila príroda, tak to má byt. chlapy vy si musíte poradit inak. nuž do toho.

dodo

Tak to poznam aj ja, Vierka. Mam 29 rokov, 166 cm a 49 kg sialene fyzicky a psychicky narocne povolanie. A tiez vizeram anorekticky. Jem vela, sportujem a nic.

vierka_44

Ahoj no ja by som tiez rada pribrala mam 168 cm a 47 kg a nie a nie pribrat tuto vahu mam uz par rokov a neviem pribrat.Fakt neviem co uz mam robit jem vela a casto lebo som stale hladna a aj sportujem ked sa da. Co momentalne nie je casto ale aspon sa snazim chodit vsade pesi.Uz som rozmyslala nad tym ze sa dam napichat B12 len sa akosi neviem odhodlat a ist k doktorovi s vetou ze neviem pribrat nech pomoze. Lebo je dost neprijemne ked sa vas ludia spytaju ci ste anorexicka alebo bulimicka a neveria vam ze nie ste ked vyzerate tak chudo.

speedy

neviem ani za nic pribrat mam 17 171cm a 51kg a chcem co najjednoduchsie pribrat bolo by dobre plan nejakej delenej stravy

linda30

Ahojte, tiež by som rada pribrala.Mám 30r. dve deti(11 a 1,5)a vážim 46kg.Som neustále v pohybe, ale aj často jem,aj keď v menších dávkach.Keď sa mi aj podarí pribrať ( na max 53kg), je to len na čas a ukladá sa mi to len na bruchu.Nohy a zadok mám stále mini.Stále kojím, možno je to aj tým...

miška

ahojte, no ja vážim 45 kg a už mi tiahne 19 -tka, stále sa snažim veľa jesť aby som pribrala a vôbec sa mi to nedarí..máte nejaký účinný recept?

consie

Takze:
Vynasobte si svoju terajsiu hmotnost cislom 22 a dostanete vysledok, ktory priblizne zodpoveda vasej dennej potrebe, ak by ste nerobili nic ine, len lezali v posteli. Tato hodnota za vola BM (bazalny metabolizmus).
Pri sedavom sposobe zivota potrebujete este dalsich 30% svojho BM. Teda ak vazite napr. 65kg, vas BM je 65x22= 1430 kcal (5992kJ) a vasa denna spotreba je teda este + 30%, cize: (1430.0,3)+1430= vasa denna energicka spotreba pri sedavom sposobe zivota.
Ak vsak sportujete, mate namahave zamestnanie aj po psychickej stranke, tieto hodnoty su vyssie.
A: ak chcete schudnut, energ. prijem musi byt mensi ako vydaj.
Ak si chcete udrzat vahu, energ. prijem musi byt rovnaky ako vydaj.
A ak chcete pribrat, energ. prijem musi byt vacsi ako vydaj.
Cisto logicke.
Treba dbat na to, aby bola strava percentualne primerane rozlozena do jednotlivych zivinovych skupin.
Vseobecne by mali 50% potravy tvorit sacharidy, 15-20% tuky a 20-30% bielkoviny.
Ale neviem o vas a vasom zdravotnom stave vsetko, takze tieto percenta mozu individualne kolisat, preto to nejdem ani prepocitavat na gramaz...
Najlepsie teda bude sa poradit s danym lekarom- odbornikom... Ja vidim len do prevencnych opatreni a do toho, ako vsetko v tele funguje... ;)

consie

nathalie, praveze by saom ti povedala, zacni sportovat... sport je jedno z najlepsich rieseni ako pre chudnutie, tak aj pre priberanie! Ked uz sa snazite zdravo zit, tak to jednoducho bez sportu nejde, a vdaka svalom "priberiete"- ale nie tuky ale svalovu hmotu a ta nie je na skodu.
A co sa jedla tyka, jedzte aj s dcerkou pravidelne a stravu majte vyvazenu. Nech nic nechyba a nech nie je nicoho nadbytok. Priberanie urcite nerieste zvysenym prijmom tukov, lebo tym sice priberiete, ale len tuky, upchate si cievy a neskonci to dobre...
Takze: pohyb a vyvazena strava.
Este, podla urcitych parametrov sa da vypocitat potrebny kaloricky (energeticky) prijem za den. Ten, ked si primerane na vsetky skupiny jedal- zivin- zvysite, tak vam to pomoze k pribratiu.
Napisem vam do dalsej spravy, ako sa to vypocitava. A najlepsie by bolo s vasim lekarom alebo pripadne s nejakym dietnym lekarom sa poradit o tom, na zaklade zdravotneho stavu (ktory ja nepoznam, preto vam nemozem povedat presne doporucenie) povie, ze prijem ktorej potravinovej skupiny by mal byt prave vo vasom pripade zvyseny...