Ako pribrat?

lucka570

toto su priznaky znizenej cinnosti SZ...
Struma (ľudovo povedané hrvoľ) môže, ale nemusí byť prítomná. Býva zvýšená únava, zvýšená citlivosť na chlad (zimomrivosť ), apatia, strata záujmov, znížená telesná a duševná výkonnosť. Koža je suchá, šupinatá, studená, cestovitá, svetložltej farby. Vlasy sú suché, lomivé, vo zvýšenej miere vypadávajú, v tvári vidíme opuch okolo očí, veľký jazyk s otlačeným zuboradím. Môže dôsjť k zvýšeniu hmotnosti, spomaleniu srdcovej frekvencie (bradykardia), prípadne zväčšenia až zlyhania srdca. Častým príznakom býva aj zápcha, u žien v reprodukčnom veku poruchy menštruačného cyklu, zvýšené riziko potratu či predčasného pôrodu, u mužov impotencia, poruchy spermatogenézy, ochabnutie a slabosť svalstva, drsný, chrapľavý hlas, ktorý sa môže chybne považovať za ochorenie hrtanu. Nastávajú aj zmeny laboratórnych parametrov (napr. cholesterolu, sodíka, krvného obrazu).

Co s toho mam ja: narušený menzes, zvysena unava, citlivost na chlad, strata zaujmov, sucha koza, vlasy suche a lomive, spomaleny srdcovy pulz a nizucky tlak... Ešte aby som nezabudla dodať mám cysty na oboch lalokoch SZ.. može to byt s toho??? :D

lucka570

Mám podobný problém, ani lekári nevedie prečo, zrejme je to mojou zníženou účinnosťou štítnej žľazy.. Meriam 169cm a vážim cca 46,5kg večer mám aj 48 a ráno keď vstanem cca 45..:-/ už ma to štve..:-( Poradte niečo.. Maso nejem!!! Niečo bezmasite..:D

db

Čaute všetci, neviete náhodov niekto, ako pribrať, totižto stále jem, ale nijakú zmenu na sebe už dlhšiu dobu nepozorujem, iba na svojej váhe, čo som pribral iba zoopár kíl, Ale ani to nie je bohviečo. Ak by ste mi vedeli niekto poradiť, že čo pojedať, tak vopred dik. :D

Nicoll

zevraj chuda,som rada ze som ta potesila:Drozumiem ti,ze je to neprijemne ked na teba utocia koli postave,pretoze to tiez dost dobre poznam ale vies ako jednym uchom dnu,druhym von a netrapim sa nad tym:)....podla mna mas ozaj idealnu vahu a priberat 10 kg len koli tomu aby okolie stichlo ti netreba..je to tvoje telo a ak sa ty citis dobre nemas co riesit:)

ževraj chudá

Nicoll, veĺmi, veľmi, veľmi pekne ďakujem !! ani nevieš, ako si ma potešila, konečne nejaká normálna poznámka k mojej váhe ... bola som aj u lekárky, ktorá nemala výhrady k mojej postave, takže ... asi niečo na tom bude ... !! ale aj tak by som brala ešte takých 5-10 kíl .D

Nicoll

zevraj chuda,ved mas uplne super vahu ...osobne si nemyslim,ze by 57 kg pri tvojej vyske bolo malo,vobec nie ..kasli na blbe reci okolia, bola by si prekvapena kolko z tych, ktori do teba rypu ti postavu zavidia...

ževraj chudá

ahoj, ja mám 170 cm a 57-59 kg, nemožem prekročit 60 aj keby som velmi chcela!!! už nevládzem počuvat reči typu - aká si chudá a čo jedávam a podobne somariny ... preto nosievam volné veci, nemožem si obliect nič, čo by som chcela, lebo by ma ohovárali, že som anorektička, čo teda fakt nie som !!! takže už naozaj neviem, čo robit !! snád raz priberiem 30 kíl a bude po probléme !!