posledne stadium rakoviny prsnika

zuzu usa

v zdravotnictve nerobis,to vidim,bo nemas ani potuchy,co som tymi hormonami myslela..o ich nerovnovahe nepadlo ani slovo.btw.dychas cez filter?jes mrkvu?vies ze ma najvyssi odsah pesticidov?a co tuniak?

watermelon

kto tvrdi ze cokolvek ho moze spravit nesmrtelnym? to je co za argument? surova rastlinna strava ale rozhodne prispieva k dlhovekosti a zdraviu. Telo cloveka je vraj naprogramovane na vyse 100 rokov zivota, niektori autori tvrdia ze 140, dnes sa "normalni" ludia dozivaju "vysokeho" veku len vdaka liekom, ktore ale neliecia, len predlzuju casto agoniu a utrpenie alebo predlzia skratka zivot, keby lieky neboli, tak by to bolo ovela ovela ubohejsie na tejto zemi ato prave vdaka strave co ludia jedia. Ludia co jedia ako pisem, lieky nepotrebuju a nepouzivaju. Este su v pralesoch nejake prakmene, bohuzial ich je stale menej, ktore su jasnym dokazom toho, ako by sa mali ludia stravovat. Dozivaju sa vysokeho veku, vyssieho ako cela nasa zapadna vyspela civilizacia, netrpia chorobami a jedia surovo, sem tam nieco uvaria, vynimocne. Neviem ich nazvy. A nemam chut ich vyhladavat, najdi si na nete.
Skratka pri tejto strave (pokial ani tu neprehanas alebo to nerobis zle ale pocuvas svoje telo - co dnesny "normalny" clovek ani nevie co je) mas telo v rovnovahe, je zdrave, nema ti preco zrazu vzniknut z nicoho nic daky hormonalny problem. TOuto stravou sa kopec ludi vyliecilo prave aj z hormonalnych problemov, problemov stitnej zlazy, skratka tu vyhovorky typu hormon neobstoja. Ale do tohto sa nejdem pustat, tato tematika ma vobec nezaujima. Vseobecne su ludia stravujuci sa zdravo zdravsi, to mne staci. Na jednej stranke som viedla maly prieskum, ze z coho vsetkeho sa ludia vyliecili pri surovej rastl. strave, su tam uzasne odpovede, typu : vyliecil som sa z podla doktorov chronickej, nevyliecitelnej, pravdepodobne genetickej choroby criev, atd...

zuzu usa

watermelon ako prevencia je surova strava oka,ale nesmrtelnou ta nespravi..je to dobra prevencia nadorov traviacej sustavy,ale ako ovplyvni nadory ktore su napr vyvolane hormonmy?

prispievatel

lioness, to tvoje "keby to bolo také jednoduché - jesť surovú stravu a byť si 100 % istý že rakovina sa ma nikdy nebude týkať, tak to robíme všetci , že? :)" je smiesne. Kolko ludi obetuje kazdodenne jedenie masa, hranoliek, kolacov, chleba? Su moc lenivi, lebo ocakavaju ze ked ich telo z toho zacne strajkovat, tak pridu k doktorovi a ten im da zazracnu malu lentilku, co potlaci vsetky priznaky strajkovania tela. Ci myslis ze infarkt je len tak? Nie je z mastnych nezdravych jedal, malo surovej zeleniny ovocia a kolko muzov sa tak stravuje? Minimum a pritom rozcne umrie na infarkt tolko ludi a preco tomu nepredchadzaju? Lenivost..

watermelon

mozno by si mi mohla lioness objasnit vsetky tie faktory, ktore prispievaju k rakovine.
a naopak velmi sa mylis v tom ze som obmedzena len na surovu stravu, prave so surovou stravou prichadza mnozstvo inych zmien do zivota, zacnes sa vyhybat prave veciam, ktore mozu roznym sposobom skodit, clovek ma prehlad, lebo hlada informacie o tom, s cim sa v zivote styka, neberie vsetko co mu predlozia ako samozrejmost a pravdu ale spytuje sa, uvazuje, pouziva mozog, nedoveruje hned vsetkemu, co mu spolocnost predsuva ako to najlepsie pre jeho blaho a skratka zacne sa celkovo vyhybat akymkolvek chemikaliam, vsektym moznym neprirodzenym veciam, vracia sa k prirode - vsetko toto viac menej. Je mi jasne ze sa neda vyhnut vsetkemu ani v dnesnej dobe zistit, co vsetko skodi, ale da sa to obmedzit a to aj stravou. Zas pre cloveka zijuceho vo velkomeste to nie je tak jednoduche ako pre cloveka na vidieku, ci v pralese.
Ja sa tu len snazim ludom otvarat oci - takym co maju casto uplne smiesne zdravotne problemy, ktore sa daju jednoducho vyliecit prave stravou (a tym padom upravou aj inych zivotnych faktorov), ale aj takym, ktori si myslia, ze lieky a doplnky liecia a napokon aj tym, ktori skratka hladaju... snazim sa povedat, ze VELA VELMI VELA sa da vyriesit prave surovou rastlinnou stravou a musis najskor vyskusat, aby si sudila. Ja mam tie ostatne typy stravy vyskusane a viem to posudit. Ale ty len odsudzujes. Odsudzujes kazdy nazor, ktory sa ti nehodi, na ktory nie si naprogramovana, ktory sa co len trosku vymyka tvojim predstavam.
TO, ze na nejaky prispevok zareagujem a poradim surovu stravu znamena len to iste, ako ked zareaguje niekto iny a poradi nieco ine. Clovek, co pyta o radu sa tym vobec nemusi riadit, ale moze mu to aj pomoct. Ja som dost dlho chodila po lekaroch s podla nich neriesitelnymi vecami, ano oni sa vzdy odvolavaju na genetiku a na neviem co a pritom mi stacilo zmenit stravu a veci sa pohli a vyriesili. Hovorim to preto, ze ja som skusila aj to aj to a viem to posudit.
Kazdy si moze vybrat prave tu radu, ktora sa mu paci. Ty nemas vobec preco reagovat na moje prispevky, ked sa ti nepacia a zhadzovat ich. Po prve nemas patent na pravdu (ten nema nikto), po druhe, ako som napisala nemozes to posudit, lebo si to neskusila a po tretie kazdy ma pravo napisat sem radu a nech si clovek, co o nu ziada, vyberie. Je to uplne proste. Ale skor mam pocit ze potrebujes zaparat. Tak ako som uz napisala, nemienim viac na tvoje prispevky, pokial budu tohto typu, reagovat. Lebo to nema zmysel. Dufam ze toto pochopis, ked uz ine nie.

lioness_01

watermelon, aby si raz nebola prekvapená... keby to bolo také jednoduché - jesť surovú stravu a byť si 100 % istý že rakovina sa ma nikdy nebude týkať, tak to robíme všetci , že? :)

samozrejme, nič zlé ti neprajem, ale rakovina nie je iba výsledkom nevhodnej stravy ale množstva - skutočne množstva rozličných faktorov...

je to smutné, ale tvoj obzor a rozhľad je skutočne veľmi zúžený len na jednu jedinú vec - surová strava=všeliek na problémy ľudstva

llek

Vyjadrim sa k jednemu z prispevkov a to k tomu, co napisala vevericka o genetickych vysetreniach. Je pravda, ze najma u mladsich pacientiek s Ca prsnika sa odporuca geneticke vysetrenie, kde sa patra po pritomnosti genu, ktory ak je pritomny, dana osoba ma vyssie riziko vzniku Ca prsnika a vajecnikov a v tychto rodinach sa zvycajne najdu viacere zeny s tymito ochoreniami.Len treba si uvedomit, co so ziskanou informaciou urobime a aky vplyv to bude mat na ludi, ktorych sa to tyka. Je to vyslovene eticky problem. Predstavte si, ze u 20 rocnej dievciny sa zisti, ze je nositelkou daneho genu. Tu nejde o 100% istotu, ze dostane Ca prsnika, ona ma vyssie riziko vzniku ochorenia. Jedine najucinnejsie preventivne opatrenie je odstranenie oboch prsnikov, vsetko ostane je len vcasna diagnostika, nie skutocna prevencia (mamografie, sono prsnikov - ich cielom je vcasna diagnostika, zachyt uz vzniknuteho ochorenia co najskor, tieto vysetrenia ale vzniku ochorenia nezabrania) Okrem toho, informovat mladu zdravu 20 zenu o tom, ze je nostitelkou daneho genu je velmi tazke, je to neuveritelna psychicka zataz a nikdy nevieme, ako sa s touto informaciou mlada zenna vysporiada a pri tom, mozno sa nikdy nadorove ochorenie u nej nevyvinie. Pacienti, ked sa u nich zisti nadorove ochorenie, sa casto dozaduju genetickeho vysetrenia u svojich deti.Pre vascinu nadorovych ochoreni zatial nie je znamy gen, ktory by sa dedil a bol pricinou zvyseneho rizika pre vznik rakoviny, ale aj keby bol, treba si uvedomit, co to z etickeho hladiska znamena, ked sa mlady clovek dozvie, ze je nosicom urciteho genu, pricom nase skutocne moznosti zabranit vzniku nadorovych ochoreni su u tychto ludi male a dalsia vec, ten gen neznamena, ze to ochorenie u nich aj vznikne. Takze, pri genetickom testovani musi byt dotycna osoba poriadne informovana a byt si vedoma dosledkov vysetrenia.

watermelon

mila ustipacna lioness, ja jem surovu stravu preventivne a teda neviem akym sposobom by som mohla chytit rakovinu - no muselo by ma ozarit alebo co. Na svete je dost dokazov o tom, ze surova rastlinna strava je prevenciou aj proti rakovine - skus si nieco precitat, a naozaj nepocula som este o jednom pripade, kde by clovek co sa takto stravuje schytal rakovinu. zato ludia co jedia ako ty, ju dostavaju v hojnych poctoch.
najdi si napr. studiu Vegetables, fruit, and cancer prevention: a review.
od Steinmetz KA, Potter JD.
World Cancer Research Fund, London, England.
dokumentov je dost, len ty radsej iba podpichuj, aby si nemusela nic citat.

Navyse aj uznavane instituty napr Gerson, ktore liecia rakovinu, liecia prave nasadenim surovej stravy (stiav)(neviem ci na 100% - tu treba zvazit stadium)
takze o mna sa ty neboj, skor sa nad sebou zamysli.

keko37

Ta pani uz zomrela.... pred tyzdnom..... RNG skorej by som napisal keby nejde tolko penazi na zbrane , a ine sorry koko.... a peniaze by isli do vyskumu rakoviny uz by lieky boli....