Bulímia,anorexia

algifen

ahojte. mám problém a neviem čo s ním. bola mi odporučená hospitalizácia v nemocnici,ale bojím sa. bol uz niekto v Pezinku na psychiatrii? aké to tam je? bojím sa,že to tam bude zlé,keď budem vidieť ťažké prípady okolo seba... mám depresie.

wyllka

dobry den,

rada by som Vas oslovila s prosbou o spolupracu. pracujem na diplomovej praci " Vplyv anorexie a bulimie na kvalitu zivota adolescentnych dievcat" s vyskumom pomocou dotaznika kvality zivota. pomocou neho by som chcela zistit ako sa VY citite a vnimate kvalitu svojho zivota, zdravia, partnerstva a dalsich oblasti v zivote. ake su Vase plany, radosti aj starosti.

bola by som velmi vdacna, ak by ste mi s mojim vyskumom pomohli vyplnenim anonymneho dotaznika (cca 26 otazok) -
Staci si kliknut na tento link a vyplnit dotaznik:

www.iankety.sk

Hotovu pracu som prislubila do kniznice ANABELL, preto dufam, ze bude prinosom, alebo aspon zaujimavym citanim.

vopred dakujem, Dominika B.

hhdd

AMELIA017
ak si myslíš ze s bulimiou schudnes tak si na omyle...akurat tak budes mat iba zdravotné problemy..ale tak rob si co chces..a mozno aJ chudnes ale jojo efekt mas zarucený

AMELIA017

ahojte,prosim kto ma bulimiu,mohol by mi napisat na moj mail? potrebujem sa s niekym porozpravat... zijem v zahranici a kazdy den sa trapim s mojim telom. Prosim ozvite sa mi niekto kto nechce s bulimiou skoncit,lebo ja este nechcem... potrebujem schudnut...budem vam velmi vdacna... naozaj potrebujem kamaratku ktora by mi pomohla v tom... a neodsudzujte ma prosim,ze mi nevadi ze mam bulimiu... dakujem

amelia.017@hotmail.com

sun0808

DGB,mne prides akoby si to mala tak trocha pomylene...sa tu vypytujes ako dostat an..co mas pocit,ze je to nejaky virus,ci bakteria?
Pri anorexii sa nemusis zastavit na vahe aku mas vysnivanu.Mam pocit,ze niesi len zatrpknuta,urazliva ale aj leniva.Pozri si ine temy ako zeny bojuju s nadvahou.
Aj stihle zeny su podvadzane...
Zabojuj,nech ti magori co ta podviedli vidia o co prisli.

suz

ja osm schudla cez 15 kg za necelych 5 mesiacov a vahu si uz skoro rok drzim..a to vdaka uprave jadalnicku, tekutin a pohybu

a hlavne som zdrava!

suz

no s tym ze by niekto chcel mat anorexiu dobrovolne so msa teda este nestretla..

studujes, pracujes,mas nejake konicky??

co si preto urobila aby si schudla?? hm? co tak prestat fnukat, vzchopit sa a nieco pre seba urobit...

lluullu

dgb, nechces radsej chodit behavat a dat si spravit jedalnicek u odbornika? Ty si teraz povies, ze len 15kg ale potom to uz nezastavis

DGB

Zuz1anka... Som zakomplexovana a som nestastna. Moj vztah sa zachvilu definitivne rozpadne. Kazdy chlap ,kt.som kedy mala ma podvadzal. Neviem cim to je,ale vsetky boli krasne a stihle. Som nestastna lebo som TUCNA a neviem si poradit a anorexiu vidim ako vychodisko. Kazdy chlap si mysli,ze ked ma doma tucnu zenu tak neveru odpusti,lebo je tucna a kto by ju uz len chcel. Ale mam aj ja svoju hrdost a nebudem robit niekomu sluzku,kym on si uziva. Tak mi tu nerozpravaj o tom aka som milovana svojim okolim. Mam aj svoje prednosti-som mila ,inteligentna,kamaratska,ale nie som sexy. Mozno si povies,ze som kedze ma obcas niekto chce-ano,ale nie som sexy natolko aby mi ten muz ostal verny po cely zivot. Aked uz pocuvas o tom ako si zas pribrala od rodiny,ako sa ti smeje ked sa nevmestis do nohavic.... TAK POTOM SA MI NECUDUJ ZE CHCEM MAT TU CHOROBU. anogekticky vychudnute na kost su hrozne,ale ja chcem len 15kg touto cestou zhodit

fifinkaF

Konečne som sa odhodlala na týchto pár riadkov, pretože sa potrebujem s niekym porozpravať, alebo napísať o tejto otrasenj chorobe menom anorexia.. Asi pred rokom mi lekárka povedala, že mám anorexiu. Bolo to akoby ma obliali studenou vodou. Akože ja? Veď som nikdy nechcela silou mocou schudnúť a nevážila som sa ani nepamätám...Proste mi nechutilo jesť a dosť som športovala, ale to bolo všetko...Keď som navštívila psychologičku, tak ma poriadne rozobrala, veď viete ako to chodí... Asi po piatich sedeniach som tam odmietla chodiť, už som to nemohla počúvať. No nie preto, že som odmietala tu chorobu, ale skôr pre to všetko, čo som musela zmeniť, všetky moje náviky a život...najhoršie asi bolo a je kontakt s rodinou. Moja mama sa skoro úplne zrútila, keď sa to dozvedela. Snaží sa byť milá a tolerantná, ale tie uplynulé roky proste už nenapraví. Nikto o tom nevie, žiadna kamarátka, proste nikto. Už som to niekomu musela povedať. Veľmi sa snažím zmeniť svoje stravovanie a svoju povahu, no mám pocit, že mi chýba podpora, čo mi aj chýba..Ak je tu niekto ochotný si o tom všetkom popísať, budem veľmi rada. Ja sa za to hrozne hambím, aby som podporu hľadala medzi tzv. kamarátmi. No a mám 163cm,44kg...